„Mlčeti zlato“ radí nová komedie v Divadle Lucie Bílé

„Mlčeti zlato“ radí nová komedie v Divadle Lucie Bílé

Divadlo Lucie Bílé, které své brány divákům otevřelo teprve v září loňského roku, vysílá do světa jasnou zprávu – tady se rozhodně nezahálí. Právě nyní na scéně v pražské Karlově ulici vrcholí přípravy komedie Mlčeti zlato s Danou Morávkovou a Janem Čenským, na jejíž premiéru navážou zkoušky nového nastudování muzikálu Láska je láska.

Gaspard a Clémence jsou relativně mladí senioři s velmi slušným důchodem, kteří žijí v krásném bytě a až na drobné půtky je vše v jejich životě tak, jak má být. To se ale změní ve chvíli, kdy se stávají svědky hádky jejich syna Lucase s manželkou Manon, která odjíždí se svým milencem na dovolenou. Mezi Gaspardem a Clémence začíná vášnivá debata na téma, co bude dál. Názory se vyměňují stále rychleji, až začnou na světlo vyplouvat dávno zapomenutá tajemství.

Komedii Mlčeti zlato, jejíž podtitul hlásá, že ne každá pravda je hezká, tak proč s ní chodit ven, diváci v Divadle Lucie Bílé poprvé uvidí 2. března 2022. V hlavních rolích Clémence a Gasparda se představí Dana Morávková a Jan Čenský, kteří si po společném účinkování v oblíbeném seriálu poprvé zahrají manželský pár i na divadelních prknech. V komedii pod vedením režiséra Antonína Procházky dále účinkují Ivana Korolová v alternaci s Dominikou Býmovou a Robert Hájek v alternaci s Františkem Skopalem.

Hra Mlčeti zlato byla krásná už když jsme si ji poprvé přečetli, a to obsazení je opravdu půvabné. Máme dvě úžasné snachy, dva úžasné syny, s Honzou Čenským se máme moc rádi… Co více si přát,“ říká o komedii herečka Dana Morávková. Slova chvály doplňuje také její herecký partner Jan Čenský: „Jde nám především o to, aby se diváci bavili. Dnes už není mnoho důvodů, proč by se lidé mohli zasmát, a tahle komedie jim k tomu dává skvělou příležitost.“

Rekonstrukce a návrat muzikálů

Divadlo Lucie Bílé prošlo během pandemie kompletní rekonstrukcí a kromě komedií, které připravuje ve spolupráci s Agenturou Harlekýn, hlásí také návrat muzikálové produkce. Jako svůj první hudební titul si scéna původně známá jako Ta Fantastika vybrala crazy muzikál Láska je láska složený z jednadvaceti hitů zpěvačky Lucie Bílé. Ta se zároveň představí v hlavní roli, a to bez alternace. Svou premiéru přitom muzikál na divadelních prknech zažil již v roce 2005. Diváci ho tehdy mohli zhlédnout ve více než stovce repríz.

Když jsme přemýšleli nad tím, kterým titulem zahájíme muzikálovou produkci našeho divadla, byl pro mě muzikál Láska je láska jasnou volbou. Je to příběh, ve kterém je velký kus mě, a to nejen díky mým písním. Muzikál Láska je láska je navíc skvělou komedií. A co jiného uvést v této ne zrovna veselé době než představení, které diváky pobaví a dá jim možnost alespoň na chvíli zapomenout na starosti,“ říká o muzikálu Láska je láska principálka Lucie. Kromě ní se v této hudební crazy komedii představí například Martin Písařík, Barbora Munzarová, Kateřina Marie Fialová, Markéta Schimmerová Procházková, Markéta Poulíčková, Denny Ratajský, Martin Sobotka, Martin Pošta a další muzikálové hvězdy. Slavnostní premiéra se uskuteční již 7. dubna 2022, symbolicky v narozeninový den principálky Lucie Bílé.

Více info na www.divadloluciebile.cz.