reklama
CNN Prima News Prachaticko

Prachaticko

Výpis příspěvků ke štítku „Prachaticko“

Na Prachaticku ve středu skončí povinné nošení roušek

17. srpna 2020 11:32

Na Prachaticku od středy končí povinné nošení roušek ve vnitřních prostorách. V pondělí o tom rozhodla bezpečnostní rada Jihočeského kraje. Nově nebudou muset mít lidé roušky ani na úřadech na území celého kraje. Bezpečnostní rada však doporučuje, aby lidé nadále měli roušky ve zdravotnických zařízeních. Naopak jihovýchod Moravy hlásí po víkendu nová ohniska nákazy koronaviru.

V sobotu přibylo v Česku 125 nových pacientů s koronavirem, nejméně za týden

2. srpna 2020 08:36

V sobotu přibylo v Česku 125 nových případů onemocnění COVID-19, nejméně za posledních sedm dnů. Číslo ale může být zavádějící, protože o víkendu se testuje méně než během pracovního týdne. V současnosti je v tuzemsku nemocných rekordních 4 700 lidí, přičemž nejvyšší počet infikovaných od počátku epidemie v zemi byl zaznamenán už v sobotu v podvečer. Vyplynulo to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.

Nakažených v Česku přibylo během pátku méně. Jeden člověk zemřel

1. srpna 2020 07:56

V Česku v pátek přibylo 232 potvrzených případů nemoci COVID-19. To je o něco méně než v předchozích třech dnech, kdy denní nárůsty překračovaly hranici 250. Od začátku epidemie se v zemi nakazilo koronavirem přes 16,5 tisíce lidí, aktuálně nemocných je 4 624. Počet zemřelých s koronavirem se zvýšil o jednoho, na 382. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.

reklama