CNN Prima News prádelna

prádelna

Výpis příspěvků ke štítku „prádelna“

Jak se vyznat ve výrobcích textilních firem? Díky značce QZ – Zaručená kvalita mají spotřebitelé jistotu

Téměř třicet českých textilních firem může používat pro své výrobky speciální označení QZ – zaručená kvalita. Spotřebitelé tak mají jistotu, že si opravdu kupují kvalitní zboží. Zvláště v době tzv. fast fashion, kdy je trh doslova zaplaven nekvalitním textilem, hledají spotřebitelé vodítko, které jim pomůže ke správné volbě při výběru výrobců dětských produktů, lůžkovin i prádelen.

Prádelna Koudelka a syn: Tvrdě vydřený úspěch. Denně vypere tuny prádla

Každý den vypere doslova hory prádla. V přesných číslech je to bezmála pět tun. Z toho jasně vyplývá, že řeč není o žádné hospodyňce, která by takovou nálož špinavého prádla těžko zvládla sama. Mluvíme o liberecké Prádelně Koudelka a syn. Ta funguje již třicet let a na její služby spoléhají tisíce klientů. Zároveň se už dlouhé roky honosí osvědčením Česká kvalita.

Musím brát prášky na spaní. Tržby klesly o 90 procent, říká majitel prádelny

Vláda zavřela, co se dalo. Prádelny však nechala otevřené. „Nemáme komu prát, takže ztráty jsou obrovské a na podpůrné programy nemáme nárok,“ popisuje pro CNN Prima NEWS majitel čtyř malých prádelen Martin Blažek. Aby měl na výplaty zaměstnanců, musel zrušit veškeré investice a vložit do firmy další peníze, než dojde na půjčky, kterým se zatím snaží vyhnout.