CNN Prima News praní

praní

Výpis příspěvků ke štítku „praní“

Nelítostný boj s časem. Těhotné ženě dali lékaři den života, chce ještě porodit a vdát se

6. srpna 2022 08:16

Zoufalý boj s časem svádí 40letá Britka. Těhotné matce pěti dětí oznámili lékaři děsivou zprávu — zbývá jí posledních 24 hodin života. Žena i po více než měsíci ale stále žije a věří, že by se mohla ještě uzdravit. Kupředu ji ženou i dvě přání. Hodlá se vdát a přivést na svět dítě, které nosí ve svém břiše.

Orientujete se při péči o prádlo v mezinárodních symbolech uvedených na štítku?

29. listopadu 2021 08:30

Také si občas nevíte rady se symboly na štítcích oblečení? Nevadí, náš článek vám v tom udělá pořádek. Konečně pak už budete vědět, jak správně prát, žehlit, sušit a pečovat o své oděvy. Symboly praní a ošetřování textilu se mohou lišit, byť podléhají určitým pravidlům. Nejvíce se řídí mezinárodní normou EN ISO 3758, takže je zde velmi vysoká pravděpodobnost, že pokud se v ní budete orientovat, budete pak už vědět ohledně péče o textil skoro všechno.

Policejní zásah v ČEZ se týkal krácení daně. Nikdo z firmy není mezi obviněnými

25. listopadu 2021 08:47

Policisté, kteří v úterý zasahovali v sídle energetické společnosti ČEZ, obvinili šest lidí a jednu firmu z krácení daní a praní peněz. Mluvčí pražských městských žalobců Cimbala to řekl deníku Právo. Mezi obviněnými není nikdo ze zaměstnanců ČEZ, ani firma samotná. Ředitelka Nadace ČEZ Ziková je pravděpodobně jen svědkyní.

Jak pečovat o vyšívané oblečení, aby vypadalo stále dobře?

8. listopadu 2021 18:00

Vyšívané oblečení a dekorativní textil jsou něčím jedinečným a krásným. Aby něco takového vzniklo, stálo to někoho hodně energie a času. A pokud jste si daný kousek nevyšívali sami, jistě víte, že to nebylo ani nejlevnější. Byla by proto škoda, kdyby to všechno šlo záhy vniveč, jen kvůli tomu, že jste nevěděli, jak o takovou krásu pečovat. Naštěstí jsme tu my a my vám prozradíme, jak pečovat o vyšívané oblečení, aby vypadalo skvěle.

Takhle vypadá Babišova rezidence ve Francii. Zelení natočili luxusní nemovitosti dronem

6. října 2021 14:03

Spolupředseda Strany zelených Michal Berg se vydal na jihovýchodní pobřeží Francie, kde pořídil videozáznamy luxusních nemovitostí. Ty měl premiér Andrej Babiš (ANO) na základě zjištění mnoha investigativních novinářů nakoupit v roce 2009 přes takzvané offshorové firmy. Předseda vlády ale veškerá podezření popírá. Připustil však, že se zmiňovaný majetek pravděpodobně nachází ve svěřeneckých fondech.

PŘEHLEDNĚ o Pandora Papers: V hlavní roli Babiš, Putin či Shakira a praní špinavých peněz

5. října 2021 07:06

Největší únik dat a nejmohutnější mezinárodní novinářská spolupráce v historii – v rámci projektu Pandora Papers odhalili žurnalisté celého světa podezřelou a pravděpodobně též nezákonnou finanční historii u 35 světových lídrů a dalších 330 politiků a celebrit. Investigativci jmenují mimo jiné i českého premiéra Andreje Babiše.

Spolumajitele Penty Haščáka poslal soud do vazby. Viní ho i z praní špinavých peněz

4. prosince 2020 21:45

Soud na Slovensku poslal v pátek večer do vazby spolumajitele finanční skupiny Penta Investments Jaroslava Haščáka, kterého policie v úterý zadržela a obvinila z korupce a praní špinavých peněz. Novinářům to řekl prokurátor. Obhajoba podala proti rozhodnutí soudkyně Specializovaného trestního soudu stížnost, na verdikt odvolacího soudu bude Haščák čekat ve vazbě.