Praštili s ním o zem, zkopali a zbili. Dva nezletilí v Německu brutálně napadli lékaře

Šokující případ se stal ve čtvrtek ráno v Chemnitzu (Saské Kamenici). Dva teenageři ve věku 13 a 15 let napadli lékaře a tak ho zmlátili, že skončil v nemocnici, kde musel podstoupit okamžitou operaci, píše deník Bild.

Doktor Michael Fröhner, od ledna nový ředitel tamějšího zdravotnického zařízení Zeisigwaldkliniken Bethanien, byl na ulici An der Markthalle, když k němu kolem 6.40 přišli dva chlapci a žebrali o peníze, popisuje televize RTL. Lékař je odmítl a vzápětí následovala potyčka. Třináctiletý kluk ho srazil k zemi a začal do něj surově kopat a mlátit. Přidal se i druhý chlapec. Pachatelé následně Fröhnerovi ukradli z peněženky asi 60 eur (asi 1500 korun) a utekli, popisuje zprávy policie.

ČTĚTE TAKÉ: Otřesné napadení školačky na Slovensku: Obviněné hrozí 2,5 roku vězení, soud je neveřejný

Oba pachatele se podařilo velmi rychle vypátrat. Mladší z nich a také iniciátor útoku je Syřan, starší z chlapců je Íránec. Policisté je oba velmi dobře znají. Krátce před okradením a zbitím lékaře prý napadli 58letého muže v garáži. Když jim nedal peníze, napadli ho a také on skončil v nemocnici.

Z vyšetřování případu vyplývá, že hlavním pachatelem je Syřan. Vzhledem k jeho věku je obtížné ho stíhat. „Neexistuje žádný právní základ pro trestní postih, protože je to dítě mladší 14 let, a proto není odpovědný za trestní stíhání,“ uvedl vrchní státní zástupce Wolfgang Klein. Syřan je ale agresivní a neštítí se ničeho, jen aby získal peníze na drogy.

V pátek soud rozhodl, že bude uzavřen ve speciálním uzavřeném detenčním zařízení, píše deník Bild.

Policie v Chemnitzu se delší dobu potýká s kriminalitou v okolí radnice. Policejní šéf Chemnitzu Carsten Kaempf založil loni v listopadu speciální jednotku, která se snaží kriminalitu v centru města zlikvidovat.

MOHLO VÁM UNIKNOUT: Brutální napadení školáků

Tagy: