reklama

Právník Sokol o „Husté dvojce“ Maláčová–Stropnický: Ještě že mám zbraň

Velmi ostrou kritiku si vysloužila „Hustá dvojka“, tedy ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) a její spolukandidát do Sněmovny Matěj Stropnický (za ČSSD), od hostů pořadu Co Čech, to politik! na CNN Prima NEWS. Známého právníka Tomáše Sokola dvojice politiků svým videem přesvědčila podle jeho slov nanejvýš o tom, že je rád, že je držitelem zbraně. Proti duu Maláčová–Stropnický se vyjádřili i bývalý fotbalista Ladislav Vízek a politický komentátor Roman Joch.

reklama

Sokol ve vysílání CNN Prima NEWS řekl, že označení „Hustá dvojka“ si Maláčová se Stropnickým za své video, na nichž specifickým způsobem propagují svou stranu, jednoznačně zaslouží. Bohužel pro ně však v negativním slova smyslu. Známý představitel tuzemské advokacie a pedagog dodal, že se duo výrazných politiků navíc chová protiprávně. „Jejich přepady firem, kdy se tváří jako kontroloři práce, to je něco strašlivého,“ řekl na adresu Maláčové a Stropnického právník.

„Hustá dvojka“ by jej jako voliče vůbec nezaujala. „Nepřesvědčila mě o ničem jiném, než že jsem rád, že mám zbraň, a že bych si měl na noc dávat skříň přede dveře,“ prohlásil dále Sokol.

Kriticky na adresu ministryně práce a sociálních věcí a jejího současného poradce v tomto resortu, kteří spolu kandidují v Praze na prvních dvou místech kandidátky ČSSD, se vyjádřili i zbylí dva hosté pořadu Co Čech, to politik! Podle ředitele Občanského institutu Romana Jocha Maláčová se Stropnickým s touto rétorikou určitě neuspějí, protože video podle něj cílí na mladé lidi, ale ty nemá ČSSD podchycené. „Mladí levicoví lidé chtějí volit Piráty,“ řekl Joch.

Ten dále dodal, že podle jeho rozumu by levicová sociální demokracie neměla ve Sněmovně chybět. Na druhou stranu jim za počin s videem přál volební neúspěch. „Minimálně za tohle video by si zasloužili, aby těch pět procent neudělali,“ zmínil Joch nutnou hranici potřebnou pro zisk poslaneckých mandátů. Fotbalový internacionál Ladislav Vízek k videu Maláčové a Stropnického řekl, že má „všechny orgány proti“.

Koho budou Vízek, Sokol a Joch volit?

Hosté čtvrtečního vysílání Co Čech, to politik! se tentokrát netajili tím, koho budou v říjnových volbách volit či o kom uvažují. Pouze Vízek stále není přesvědčený. „Taky mám v hlavě maglajs, ještě nejsem rozhodnutý. Kamarádi mě ale asi stejně nacpou do ODS,“ řekl bývalý slavný fotbalista a nyní glosátor.

O ODS je pak patrně přesvědčen i Sokol. „Já se budu držet Vizoura (Vízka, pozn. red.). Nedovedu si představit nic jiného,“ zmínil právník. Ten dále komentoval některé předvolební billboardy. „Jsou to pro mě fascinující blbostí,“ řekl Sokol a zmínil reklamu, na níž jistý politik hlásá „Zajistíme vám spravedlnost“. Jde o Roberta Šlachtu, šéfa hnutí Přísaha. Sokol ve vysílání mimo jiné konstatoval, že rozhodně není fanouškem nynějšího premiéra a předsedy hnutí ANO Andreje Babiše.

ODS, která tentokrát kandiduje v uskupení Spolu, kde jsou také KDU-ČSL a TOP 09, plánuje volit i Joch. „Jsem přesvědčen, budu volit ODS,“ řekl komentátor a rovnou dodal, že chce kroužkovat jednoho konkrétního kandidáta – dlouholetého poslance Marka Bendu.

Tagy:

Hlavní zprávy

Vojtěch: Musíme zpřísnit, hospitalizovaných přibývá. Do konfliktu s Plagou ale jít nechci
Koronavirus

Vojtěch: Musíme zpřísnit, hospitalizovaných přibývá. Do konfliktu s Plagou ale jít nechci

Vláda se zatím neshodla na protikoronavirových opatřeních ve školství, a je tak otázkou, k čemu se odborníci přikloní. Jak ale uvedl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch, se šéfem resortu školství Robertem Plagou by šel do konfliktu nerad . Chápe také, že roušky nebo testování ve školách by nemusely být komfortní. Nerad by ale opakoval černý scénář, dodal v Hlavních zprávách CNN Prima NEWS.

Zkrachoval vám dodavatel energií? Jak najít nového a na co si dát pozor
Rádce

Zkrachoval vám dodavatel energií? Jak najít nového a na co si dát pozor

Ukončení činnosti skupiny Bohemia Energy a dalších menších alternativních dodavatelů způsobilo starosti zhruba milionu českých zákazníků. Ti mnohdy nevědí, zda přijdou o elektřinu a plyn, jak si najít dodavatele nového a kolik je vlastně budou energie nově stát. Redakce CNN Prima NEWS proto připravila stručný návod, jak při ztrátě dodavatele najít adekvátní náhradu a finančně se z toho nezhroutit.

Zemana je nám líto. Pokud bude ministrem Kolář, nebudeme se s ním bavit, zní z Moskvy

Rusku je prezidenta Miloše Zemana líto, jako „svého muže v Česku“ ho ale nevidí. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to sdělil slavista a docent Ruské státní humanitní univerzity Vadim Truchačov. Podle něj na Zemanovi nestály dobré vztahy mezi Českem a Ruskem. S novou vládou, pokud ji sestaví pětikoalice, Moskva očekává prohloubení diplomatické krize. Bylo by nejlepší, pokud by se nová vláda o Rusku vůbec nezmiňovala, dodává Truchačov. Ruský expert rovněž popsal reakci Moskvy na možného kandidáta na ministra zahraničí Ondřeje Koláře (TOP 09).

Krypto Magazín: Bitcoin býval obskurní. Teď s ním firmy spojují budoucnost, říká expert

Dynamický svět kryptoměn byl ještě před pár lety pro řadu lidí obskurní, nyní ale do rozjetého ekosystému naskakují globálně vlivní hráči. V prvním díle pořadu Krypto Magazín to prohlásil investor a externí poradce společnosti XTB Jaroslav Brychta. V rozhovoru okomentoval také kontroverzní projekt digitálních měn centrálních bank či zavedení bitcoinu jako zákonného platidla v El Salvadoru.

Reportáž z hospod. Velká část personálu odmítá očkování, prý není třeba

Je to paradox, který nikdo neřeší. Zatímco hlavní hygienička chce neočkovaným zkomplikovat návštěvy restaurací, kaváren či klubů, personál očkován být nemusí. A jak dokazuje následující reportáž, například v Ostravě většinou ani není. „Očkovat se nenechám, vakcíně nevěřím, je moc narychlo vyvinutá,“ říká číšnice Martina Mezey z Caffe Trieste v Ostravě. Právě v tomhle městě přitom žije šéfka hygieniků Pavla Svrčinová, která vytrvale propaguje očkování.

Trestní stíhání, čínský dopis pro Kuberu či nepovolená zabijačka. Kdo je Vratislav Mynář?

Trestní stíhání kvůli dotaci na penzion, výhružný dopis pro Jaroslava Kuberu či chybějící bezpečnostní prověrka. To jsou jen příklady kontroverzí spojených s hradním kancléřem Vratislavem Mynářem. Tomu teď navíc přibylo „na účet“ také zatajování zdravotního stavu prezidenta Miloše Zemana. Ten podle lékařů z vojenské nemocnice není schopen vykonávat pracovní povinnosti a Mynář to věděl. Přesto o tom neinformoval ani nejvyšší ústavní činitele, ani veřejnost.

Masivní požár v Praze: Kouř byl vidět na kilometry. Škody půjdou do stovek milionů

Aktualizováno

V pražských Malešicích hořela ve středu odpoledne spalovna, ta bude minimálně ve čtvrtek mimo provoz. Na místo dorazil i primátor města Zdeněk Hřib (Piráti). Do ulice Průmyslová vyjelo velké množství jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů. Kouř bylo vidět z mnoha částí hlavního města. Odhad škod se pohybuje v řádech stovek milionů korun.

reklama

Domácí zpravodajství

reklama