Půvabnou Putinovu špionku před lety vyhostili z USA. Co dělá Agentka 90-60-90 dnes?

Pro svůj půvab si vysloužila přezdívku „Agentka 90-60-90“. Čtyřicetiletá Ruska Anna Chapmanová se zviditelnila v roce 2010, když ji v New Yorku zatkla FBI pro podezření se špionáže. Po návratu do vlasti obdržela státní vyznamenání a zahájila kariéru modelky a influencerky. V současné době je rovněž populární TV moderátorkou.

Anna Chapmanová se v USA vydávala za Američanku, zároveň několik let posílala zpravodajské informace do Ruska. Podle deníku Daily Star se pokoušela svést jednoho ze členů vlády tehdejšího prezidenta Baracka Obamy.

Ten samý rok, konkrétně v červnu, ji však odhalila FBI. Tajný agent Chapmanovou tehdy vlákal do pasti. V kavárně Starbucks na Manhattanu v New Yorku jí předal cestovní pas s dalšími instrukcemi, podle nichž doklad měla předat jinému špionovi.

Chapmanová se rozhodla úkol splnit a pas převzala. Po několika telefonických rozhovorech se svým otcem Vasilijem Kuščenkem, v minulosti vysoce postaveným členem KGB, však dala na jeho rady a pas odevzdala na místní policejní stanici. Následně byla zatčena.

Poté, co došlo u Chapmanové k formálnímu obvinění, byla ze Spojených států vyhoštěna. Stala se spolu s dalšími devíti špiony součástí dohody, podle které si Rusko a USA navzájem vyměnily své agenty. Jednalo se o největší výměnu špionů od roku 1986. Poté, co byla Chapmanová deportována z USA, se stala veřejně známou celebritou.

Tehdejší ruský prezident Dmitrij Medveděv ji za její skutky udělil státní vyznamenání. Bývalá špionka se poté stala modelkou. V říjnu roku 2010 figurovala na hlavní straně ruskojazyčné mutace pánského magazínu Maxim ve spodním prádle. Objevila se také na seznamu 100 nejvíce sexy ruských žen.

Podle zpravodajské agentury Interfax byla na podzim roku 2010 zaměstnána jako poradkyně v oblasti investičních a inovačních otázek u FundServiceBank, banky se sídlem v Moskvě, která zprostředkovává platby mezi státním a soukromým sektorem v oblasti leteckého průmyslu.

V dubnu 2011 se Chapmanová prezentovala na mole při moskevském módním týdnu. V červnu 2012 se objevila opět jako modelka v turecké Antalyi pro značku Dosso Dossi. V současné době pracuje jako moderátorka vlastního televizního pořadu a influencerka. Na instagramovém účtu má přes 580 tisíc sledujících.

Tagy: