KGB

Výpis příspěvků ke štítku „KGB“

Poklady automobilového průmyslu z východního bloku, takové je muzeum socialistických vozů

26. října 2022 01:38

Někdejší textilka na břehu řeky Jizery v Železném Brodě skrývá poklady, které rozbuší srdce nejednoho milovníka motorismu. Parta nadšenců tu buduje unikátní sbírku socialistických aut, tedy vozů vyráběných v druhé polovině dvacátého století v někdejším východním bloku. A mají tu řadu unikátů, třeba obrněnou limuzínu jednoho z vládců sovětského svazu.

Nejbohatší muž světa je hlásnou troubou Putina. Ten si hraje s Muskovým egem, říká expertka

19. října 2022 19:02

I když Rusko na Ukrajině prohrává a jeho ztráty jsou čím dál tím citelnější, prezident Vladimir Putin se evidentně nevzdává. To si myslí bývalá poradkyně amerického prezidenta Donalda Trumpa Fiona Hillová, která se dlouhodobě na Rusko specializuje. V rozhovoru pro web Politico zmínila i amerického miliardáře Elona Muska, který podle ní svými prohlášeními o internetových službách na Ukrajině či nesmyslným plánem na mír jen tlumočí Putinova slova.

Expert: Putina vynesly k moci krvavé lži. Musí mít na svědomí hrůzy, o kterých nevíme

15. srpna 2022 14:16

Vladimir Putin se kdysi dostal k moci zásluhou lží a vražd na vlastním obyvatelstvu. Celé to proběhlo v režii tajných služeb FSB. Důkazy přináší nová kniha Rusko v plamenech, jejíž spoluautor Tomáš Lemešani v rozhovoru pro CNN Prima NEWS popisuje brutální cynismus vládce Kremlu i jeho strach. Kniha je postavená mimo jiné na svědectvích bývalého agenta FSB Alexandra Litviněnka, který byl před 16 lety na příkaz Moskvy otráven.

Zemřel poslední šéf KGB. Američanům prozradil plány odposlechu jejich velvyslanectví

1. srpna 2022 14:47

Poslední šéf sovětské tajné policie KGB Vadim Bakatin zemřel v Moskvě ve věku 84 let, oznámila v pondělí agentura RIA Novosti s odvoláním na nejmenovaný informovaný zdroj. Vládní list Rossijskaja gazeta upřesnil, že Bakatin zemřel v neděli. Agentura RIA Novosti, jejíž zprávu převzala i další ruská média, zdůraznila, že Bakatin svého času prozradil Američanům, jak je odposloucháváno jejich velvyslanectví v Moskvě.

Záhadná úmrtí ruských špiónů: Dělil je jen měsíc, k údajné sebevraždě použili stejnou zbraň

23. července 2022 17:25

Trpěli zdravotními a finančními problémy. Právě to je podle ruských úřadů důvodem úmrtí dvou bývalých a vysoce postavených špiónů Jevgenyja Lobačeva a Lva Sotskova. Od údajných sebevražd muže dělí měsíc, spojuje je však zbraň. Oba se měli zastřelit archaickou poloautomatickou pistolí TT-30 – známou též jako Tokarev, která se již nevyrábí.

Zemanův přítel je podezřelý z korupce. Ruský podnikatel měl stát připravit o miliardy

13. července 2022 11:22

Přítel Vladimira Putina a bývalý šéf ruských státních železnic Vladimir Jakunin se stal opět terčem vyšetřování investigativních novinářů. Na webu Insider vychází postupně obsáhlá reportáž o tom, k jakým praktikám v prostředí ruských železnic docházelo v době, kdy je vedl právě Jakunin. Česká společnost zná jméno ruského podnikatele a dlouholetého agenta KGB především ve spojitosti s jeho blízkými vazbami na prezidenta Miloše Zemana.

Půvabnou Putinovu špionku před lety vyhostili z USA. Co dělá Agentka 90-60-90 dnes?

21. května 2022 07:13

Pro svůj půvab si vysloužila přezdívku „Agentka 90-60-90“. Čtyřicetiletá Ruska Anna Chapmanová se zviditelnila v roce 2010, když ji v New Yorku zatkla FBI pro podezření se špionáže. Po návratu do vlasti obdržela státní vyznamenání a zahájila kariéru modelky a influencerky. V současné době je rovněž populární TV moderátorkou.