KGB

Výpis příspěvků ke štítku „KGB“

Ruský „Darth Vader“. Putinova pravá ruka řídí zemský byznys s ropou, může převzít moc

Ruský prezident Vladimir Putin má kolem sebe značné množství oligarchů, kteří ke svému jmění a moci přišli zejména díky němu. Jedním z nich je i Igor Sečin. Ten více než deset let de facto ovládá ruský ropný průmysl coby šéf polostátního podniku Rosněfť. Zahraniční pozorovatelé jej navíc označují jako Putinovu pravou ruku s mimořádně zlomyslnou a drsnou povahou. Tomu odpovídá i jeho přezdívka „Darth Vader“. A právě Sečin může být člověkem, kterého si Putin připravuje jako svého nástupce.

Prigožin je v pasti, říká bývalý agent KGB. Šéf vagnerovců má podle něj jen dvě možnosti

Jevgenij Prigožin se ocitl v pasti a je si toho vědom. To si myslí bývalý sovětský důstojník KGB Sergej Žirnov. Podle někdejšího elitního rozvědčíka Prigožin řeší dilema, jestli v Bachmutu zůstat, nebo odejít. Obě varianty jsou pro něj ale špatné. Ukrajinský vojenský expert Oleksandr Kovalenko si pak myslí, že šéf vagnerovců našel skulinu v pasti, budoucnost Bachmutu ale stejně vidí spíše v ukrajinské moci.

Pro zakomplexovaného Putina je Zelenskyj jen vetřelec. Jde o boj Davida a Goliáše, říká expert

Jeden je bývalý příslušník KGB, který se u moci drží už více než 20 let, nenáviděný většinou světa. Druhý býval bavičem, než se z něj stal na Západě obdivovaný vojenský vůdce. Mezi 70letým ruským prezidentem Vladimirem Putinem a jeho 45letým ukrajinským protějškem Volodymyrem Zelenským nejde jen o střet armád, ale i o střet dvou protikladných osobností, píše AFP.

Putinově exmanželce teče do bot. Ve strachu z EU se snaží zbavit luxusních bytů ve Španělsku

Exmanželka ruského prezidenta Vladimira Putina se snaží se svým nynějším chotěm prodat nemovitosti ve španělském letovisku Marbelle. Podle informací deníku El Mundo by se mělo jednat o dva luxusní byty v rezidenčním komplexu Lomas del Rey, jejichž hodnota přesahuje 2,3 milionu eur (přibližně 51,2 milionu korun). Někdejší první dáma Ruska Ljdumila Očeretná se údajně obává, že na ni po Velké Británii uvalí sankce i Evropská unie.

Je to hra se symboly. Expert řekl, jak číst Babišovo Jezulátko a Pavlův úspěch v Ústí

Petr Pavel (61) obklopen příznivci v Ústí nad Labem versus Andrej Babiš (68) pokorně stojící ve frontě, aby mohl spatřit korunovační klenoty. To jsou dva momenty z kampaně obou kandidátů, které v úterý ovládly prostor na sociálních sítích. Jak tyto momenty číst a co oba muži chtějí sdělit voličům, vysvětlil odborník na politický marketing Karel Komínek z Institutu politického marketingu (IPM).