reklama
CNN Prima News předčasné volby

předčasné volby

Výpis příspěvků ke štítku „předčasné volby“

Bojíte se Zemana, rýpala do Pirátů koalice Spolu. Babiše přitom mohla svrhnout už dávno

21. dubna 2021 05:07

Koalice Spolu už druhým týdnem mluví o tom, že chce vyvolat hlasování o nedůvěře vládě. Piráti a STAN své podpisy zatím připojit nechtějí. Šéf Pirátů Ivan Bartoš varoval, že by to mohlo znamenat posílení vlivu prezidenta Miloše Zemana. Za svá slova si vysloužil od některých členů koalice Spolu kritiku. Kdyby však ODS a spol. chtěli, mohlo se svrhnutí Babišovy vlády projednávat už dávno.

Pokusíme se vyvolat předčasné volby, potvrdil Bartoš. Chce jednat i se Zemanem

20. dubna 2021 13:23

Pirátský poslanecký klub bude po schválení volebního zákona Senátem usilovat o to, aby se konaly předčasné volby. Předseda strany Ivan Bartoš ve Sněmovně novinářům řekl, že kvůli tomu osloví k jednání ostatní strany včetně vládního ANO. O schůzku požádá i prezidenta Miloše Zemana. Rozpuštění Sněmovny považuje za lepší variantu než vyslovení nedůvěry kabinetu.

Komentátor: Opozice má dvě špatné možnosti. Nechat vládu, nebo dostat zemi do chaosu

14. dubna 2021 23:13

Vítězem momentální politické situace v Česku je rozhodně prezident Miloš Zeman, shodli se v pořadu 360° Pavlíny Wolfové na CNN Prima NEWS komentátoři Viliam Buchert a Petr Kamberský. Podle Kamberského má opozice na výběr dvě špatné možnosti. Když vládě vysloví nedůvěru, nastane chaos, pokud ne, zůstane jimi kritizovaná vláda u moci. Oba komentátoři se také vyjádřili ke krokům sociální demokracie a jejího předsedy Jana Hamáčka.

reklama