CNN Prima News překročení rychlosti

překročení rychlosti

Výpis příspěvků ke štítku „překročení rychlosti“

Žák autoškoly jel 253 km/h na místě stodesítky. Skončil ve vězení, auto mu úřady sešrotovaly

Nekompromisní australský zákon umožňuje poslat řidiče za extrémní překročení rychlosti do vězení a zabavit mu auto, jež může být následně prodáno nebo sešrotováno. Na vlastní kůži to zažil dvacetiletý adept řidičského průkazu, který se poblíž města Adelaide v lednu řítil rychlostí 253 km/h neregistrovaným sportovním pick-upem Holden Commodore SS.

Nevěřte hospodským řečem, varuje šéf dopravní policie. Slibuje přísnější bodový systém

Policie přichází s novou mediální kampaní, od které si slibuje snížení množství nehod na českých silnicích. Ředitel služby dopravní policie ČR Jiří Zlý v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS uvedl, že jen za poslední desetiletí v Česku kvůli nepřiměřené rychlosti zemřelo přes dva tisíce lidí. Rychlá jízda podle něj mnohdy ani nic neřeší, protože mnoho času neušetří. Zlý také přiznal, že by byl pro zpřísnění bodového systému.

Policie zastavila muže, který se hnal okreskou 182 km/h. Řidiči bylo osmdesát let

Mnozí senioři často přeceňují své řidičské schopnosti nebo zdravotní stav, čímž ohrožují ostatní účastníky silničního provozu. Nejčastějším jejich zlozvykem je pomalá jízda, která okolním šoférům doslova pije krev. Ve městě se pohybují nanejvýš třicetikilometrovou rychlostí, mimo město ručička tachometru jejich aut sotva atakuje hranici 70 km/h. To ovšem není případ osmdesátiletého muže, který přišel o řidičák kvůli tomu, že maximální povolenou rychlost překročil téměř o dvojnásobek.

Řidič Ferrari zaměnil okresku za závodní okruh. Policisté mu naměřili 199 km/h

„Nepřizpůsobení rychlosti patří mezi nejtragičtější příčiny dopravních nehod.“ Věta, kterou policisté a média omílají dennodenně neustále dokola. Přesto základní pravidlo silničního provozu i nadále porušuje až devadesát procent českých řidičů. Řada z nich má však štěstí a rukám zákona se zdárně vyhýbá. Jednoho dne ale může nečekaně spadnout klec. Své o tom ví sedmatřicetiletý řidič luxusně-sportovního Ferrari.