reklama

Radka Maxová: Z ANO možná odejdu, postu europoslankyně se ale nevzdám

Europoslankyně Radka Maxová působí v hnutí ANO od roku 2011, patří tedy k prvním členům. Nynější politika hnutí se jí ale nelíbí. Kritizuje, že se nepouští do kontroverzních témat nebo že nechá na vládní úrovni podporovat komunistickou stranou. V pořadu CNN Prima NEWS K věci s moderátorkou Marií Bastlovou probraly také otázku, zda se po případném odchodu z hnutí ANO vzdá svého postu.

reklama

Do hnutí ANO přišla Radka Maxová jako manažerka z firmy Agrofert. Popírá ale, že by patřila k úzkému okruhu Andreje Babiše. „Vždy jsem chtěla ovlivňovat věci veřejné a pomáhat lidem. V roce 2011 jsem proto poslala žádost, že bych ráda přispěla svým časem a schopnostmi. O rok později jsem viděla Andreje Babiše poprvé,“ říká europoslankyně Maxová a dodává, že ho do té doby znala jen z novin.

K tématu

Jako politička působila především v jižních Čechách, což je pro ni srdeční záležitost. I proto v hnutí ANO dále setrvává, otázkou však zůstává, jak dlouho. „Není to ze dne na den. Je to dlouhodobý proces. V první fázi jsem s politikou byla spokojená, ale postupně se mi přestaly líbit některé kroky,“ říká Maxová.

Maxová kritizuje například přístup ANO ke kontroverzním tématům. „Ať už jde o sňatky homosexuálů nebo podporu komunistické strany,“ doplňuje. Upozornila i na přístup poslanců k práci. „Jsem typ, který rád jezdí mezi lidi, protože od nich čerpá informace. Někteří ani nevědí, kdo je jejich poslanec,“ podotýká. Podle ní je proto ve svém regionu známá.

K tématu

Nelíbí se jí také, že jedinou systémovou změnou, za kterou stojí hnutí ANO, je elektronická evidence tržeb (EET), i tento nástroj podporuje. „EET přinesla peníze do rozpočtu,“ míní. Naopak sociální politiku označuje za „oběť koaliční spolupráce“. „Vše je o kompromisu stran. Mrzelo mě ale, že se o různých tématech více nediskutovalo,“ doplňuje.

Že by se vzdala mandátu poslankyně Evropského parlamentu, vyvrátila. „Nevidím důvod, proč bych se postu měla vzdát. Jsem zvolená pro všechny a vím, že mě volili i voliči jiné strany než ANO,“ uzavírá Maxová. Odchod z ANO podle ní může přijít každým dnem. „Stále nad tím přemýšlím, ale může se stát, že ANO opustím,“ potvrdila.

Další hlavní zprávy

Soudy

Zeman vypovídal u soudu. Jednání narušil muž, vtrhl do síně a hlasitě křičel

Zeman vypovídal u soudu. Jednání narušil muž, vtrhl do síně a hlasitě křičel

Prezident Miloš Zeman ve středu při svědecké výpovědi u soudu hájil prodej státního podílu v Mostecké uhelné společnosti (MUS), který v roce 1999 schválila jeho vláda. MUS podle něj nebyla strategickou společností a vláda byla ráda, že se menšinového podílu zbaví. Obžaloba tvrdí, že manažeři MUS stát při prodeji podvedli, protože Zemanův kabinet nevěděl, že skutečným nabyvatelem akcií firmy budou právě oni.

Historie

Vymodlená holčička Adina Mandlová: Herečka byla kvůli matčinu milenci roky frigidní

Vymodlená holčička Adina Mandlová: Herečka byla kvůli matčinu milenci roky frigidní

Hvězda filmového plátna, která se stala jedním z idolů své doby. Zahrála si v dnes již kultovních filmech jako Kristián, Přítelkyně pana ministra nebo Hotel Modrá hvězda. Ač se to zdá neuvěřitelné, herečka Adina Mandlová zemřela už před 30 lety. O její filmové kariéře a milencích v době nacistického Německa a emigraci toho bylo napsáno mnoho. Jaké ale měla dětství? A co všechno předcházelo její herecké kariéře?

Novavax se již brzy přidá do rodiny schválených vakcín v EU, předpovídá Jourová
reklama
reklama
Klaus: Piráti jsou nejextrémnější levicová strana. Novodobí komunisté

360°

Domácí zpravodajství

Bílá reaguje na Soukupa kvůli albu: Nechápu to. Řekla jsem ne, ale on to stejně udělal
Další články
reklama
reklama