reklama

Přes 119 milionů Američanů má utrum. Trump v USA zakázal aplikace TikTok a WeChat

Americký prezident Donald Trump znemožní občanům USA, aby stahovali z obchodů s mobilními aplikacemi čínský TikTok a WeChat. Nařízení nabude platnosti v neděli. Trump svůj krok odůvodnil tím, že se obává o národní bezpečnost země. Řeč je i o shromažďování osobních údajů Američanů ze strany Číny.

reklama

Dosavadní uživatelé TikToku budou moci nadále aplikaci používat, nebudou si ale už moci stáhnout novější verzi programu. To znamená, že aktuální verze aplikace zřejmě na telefonech amerických občanů brzy zastará a některé její funkce budou nepoužitelné.

„Ta zásadní změna je v tom, že od nedělní noci nebudou mít uživatelé TikToku přístup k dalším vylepšením a aktualizacím aplikací,“ sdělil pro Fox Business americký ministr obchodu Wilbur Ross.

Na prezidentův příkaz jsme přikročili k významnému rozhodnutí v boji proti záludnému shromažďování osobních údajů amerických občanů ze strany Číny

Co se týče multifunkční aplikace WeChat, kterou vyvíjí čínská společnost Tencent, zasáhne USA ještě tvrději. Od neděle bude ilegální na americkém internetu provádět jakoukoli aktivitu spojenou s platformou WeChat. To TikToku se absolutní prohibice dotkne zřejmě až v průběhu listopadu.

Jak TikTok a WeChat budou také samozřejmě muset zmizet z internetových obchodů Google Play a App Store.

„Na prezidentův příkaz jsme přikročili k významnému rozhodnutí v boji proti záludnému shromažďování osobních údajů amerických občanů ze strany Číny,“ uvedl Ross v pátečním prohlášení.

Představitelé Rossova ministerstva ale podle agentury Reuters upozorňují, že zákaz tyto aplikace stahovat by Trump ještě před začátkem platnosti mohl odvolat, protože ByteDance (firma, která spravuje TikTok) pracuje na dohodě, která má umožnit pokračování provozu aplikace TikTok v USA.

V současnosti používá v USA aplikaci TikTok zhruba 100 milionů zejména mladých uživatelů. Aplikaci WeChat má nejméně 19 milionů Američanů.

K tématu

Další hlavní zprávy

reklama
Druhý nejvyšší večerní nárůst nakažených od začátku pandemie. Obětí přibývá sto za den
Opozice: Čekat na nového ministra do úterý je nezodpovědné. Vláda musí jednat
reklama
reklama
Babiš: Prymula musí rezignovat, nebo ho odvolám. Je to absolutní katastrofa

Roman Prymula

Domácí zpravodajství

Pokud Zeman neodvolá Prymulu, Hamáček hrozí odchodem z vlády. Je to neomluvitelné
Klaus: Vláda prokázala neschopnost řešit krizi. Prymula se ministrem nikdy neměl stát
Probošt kapituly: Prymula neměl kam projít, jako restaurace slouží celý objekt
Restaurace, kde měli jednat Prymula s Faltýnkem, neotevřela. Prohlédněte si interiér
Další články
reklama
reklama