reklama
CNN Prima News prezidentka

prezidentka

Výpis příspěvků ke štítku „prezidentka“

Na sítích jsem možná provokativní, říká Schillerová. Nevyloučila kandidaturu na Hrad

Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) v pořadu Nový den nevyloučila svou eventuální kandidaturu na prezidentku. Podotkla ale, že v současnosti má s ohledem na blížící se sněmovní volby a přípravu státního rozpočtu úplně jiné starosti. Schillerová patří na sociálních sítích k nejkativnějším českým politikům. Sama přiznala, že občas je až moc odvážná.

Tomský: Meghan je falešná jak pětník. Za ublíženost zaslouží Oscara, na politiku nemá

Politolog Alexander Tomský si nemyslí, že má žena prince Harryho Meghan namířeno do politiky. Podle něj je typickým produktem levicového smýšlení, antirasismu a multikulturalismu, ale politický talent ani charisma u ní nevidí. Ačkoliv je podle Tomského Meghan „falešná jak pětník“, v USA má prý v rámci současné ideologie „každá oběť pravdu“ a emoce se dostávají nad důkazy. Donald Trump dle politologa znovu kandidovat na prezidenta nebude.

Biden působí vedle Harrisové submisivně. Nebyl by ale slabým prezidentem, říká Koura

Pokud by demokrata Joea Bidena Američané zvolili prezidentem, stala by se viceprezidentkou Kamala Harrisová. Kromě toho, že je první političkou tmavé pleti, která by tento post získala, má teoreticky šanci stát se i první prezidentkou Spojených států. Harrisová v minulosti usilovala o prezidentské křeslo za demokraty, svoji kampaň ale loni v prosinci ukončila. Jak Harrisová na voliče působí? A byla by dobrou prezidentkou? Na tyto a další otázky odpovídali ve speciálním pořadu 360° Pavlíny Wolfové historik Jan Koura, amerikanista Jakub Lepš a politolog Jiří Pehe.

Čaputová: Čelíme strachu, na který nemáme manuál. Mou úlohou je posilovat naději lidí

Situace v Česku je podle slovenské prezidentky Zuzany Čaputové velmi vážná a Slovensko se z toho podle ní musí poučit. Občané čelí emoci strachu a je to stav, na který není manuál. Prohlásila to ve speciálním vysílání na CNN Prima NEWS v rozhovoru, který s ní vedla Terezie Tománková. Sama osobně vládu podporuje v nařízeních směřujících k omezení pohybu osob, naopak má výhrady k celoplošnému testování, na které se Slovensko připravuje. Vyjádřila se i k odvolání českého ministra zdravotnictví Romana Prymuly, považuje to za logický důsledek jeho chování.

reklama