reklama
CNN Prima News prezidentka

prezidentka

Výpis příspěvků ke štítku „prezidentka“

Smutná zpráva pro královnu. Přichází o důležité území, vystřídá ji nová hlava státu

30. listopadu 2021 05:36

Karibský ostrov Barbados se stal republikou. Britskou královnu Alžbětu II. coby hlavu státu v úterý nahradila Sandra Masonová coby vůbec první prezidentka země, kterou si Barbadosané zvolili minulý měsíc. Funkce se slavnostně ujala složením přísahy v den 55. výročí od chvíle, kdy někdejší britská kolonie získala na Spojeném království nezávislost.

Fico: Vládní koalice zneužívá trestní právo k politickým cílům, jede v tom i Čaputová

28. září 2021 22:24

Slovenská vládní koalice zneužívá trestní právo k dosažení politických cílů. Je toho součástí i prezidentka Zuzana Čaputová. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to řekl slovenský expremiér a šéf SMER-SD Robert Fico. Ten minulý týden oznámil, že se chystá obrátit na Evropskou komisi se stížností na situaci na Slovensku. Podle něj hrozí, že se země promění v diktaturu.

Na sítích jsem možná provokativní, říká Schillerová. Nevyloučila kandidaturu na Hrad

13. září 2021 09:42

Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) v pořadu Nový den nevyloučila svou eventuální kandidaturu na prezidentku. Podotkla ale, že v současnosti má s ohledem na blížící se sněmovní volby a přípravu státního rozpočtu úplně jiné starosti. Schillerová patří na sociálních sítích k nejkativnějším českým politikům. Sama přiznala, že občas je až moc odvážná.

Tomský: Meghan je falešná jak pětník. Za ublíženost zaslouží Oscara, na politiku nemá

18. března 2021 12:37

Politolog Alexander Tomský si nemyslí, že má žena prince Harryho Meghan namířeno do politiky. Podle něj je typickým produktem levicového smýšlení, antirasismu a multikulturalismu, ale politický talent ani charisma u ní nevidí. Ačkoliv je podle Tomského Meghan „falešná jak pětník“, v USA má prý v rámci současné ideologie „každá oběť pravdu“ a emoce se dostávají nad důkazy. Donald Trump dle politologa znovu kandidovat na prezidenta nebude.

reklama