reklama

Při protestech v Atlantě byli zatčeni dva mladíci pomocí elektrického paralyzéru

Násilné protesty, které probíhají v Americe kvůli smrti George Floyda, jenž zemřel poté, co mu policista klečel několik minut na krku, pokračují také v Atlantě, kde v pátek dav zaútočil na centrum stanice CNN. Vášně tu navíc vystupňovalo nové video ze zatýkání dvou mladíků, při kterém policisté kontroverzním způsobem použili elektrický paralyzér. Situaci v Atlantě sleduje kolega Martin Savidge.

reklama

„Už třetí noc v řadě zažívá město Atlanta násilí. Dnes už druhou noc platí zákaz vycházení. Dnes večer protestující házeli po policistech různé předměty a policie proti nim použila slzný plyn,“ vyprávěl Martin Savidge.

„Starostka Atlanty a policejní ředitel se teď ale soustředí na jednání zaznamenané v sobotu večer. Podle nich došlo minimálně k jednomu incidentu, kdy policie použila přílišnou sílu. Na základě toho vyhodili dva policisty a tři přeložili na kancelářskou práci. Starostka i policejní ředitel ví, že jsou teď pod drobnohledem, a od policistů očekávají, že se budou chovat tak, jak mají,“ doplnil reportér CNN.

Velké škody na majetku – a to i policejním – hlásí také Filadelfie. Tam lidé zaútočili na několik policejních aut. Více se dozvíte v reportáži.

Tagy:

Hlavní zprávy

Babiš prezidentem? Pokládat věnce a pronášet projevy by ho asi nebavilo, míní politolog
Prezidentské volby 2023

Babiš prezidentem? Pokládat věnce a pronášet projevy by ho asi nebavilo, míní politolog

Andrej Babiš (ANO) má největší šanci stát se prezidentem České republiky. Pokud by se volby uskutečnily teď, dosluhující premiér by v druhém kole o funkci hlavy státu stál proti generálovi Petru Pavlovi, tvrdí průzkum agentury Median pro deník MF Dnes. „Babiš by musel po zvolení hodně klást věnce a pronášet projevy, to by ho asi tolik nebavilo. Ale zase by mohl být dál ve vysoké politice,“ zpochybňoval kandidaturu šéfa ANO v pořadu 360° na CNN Prima NEWS politolog Lukáš Jelínek.

Válek chce vyměnit hlavní hygieničku. Svrčinová by se měla starat o jídlo ve školách

Budoucí ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) chce změnu na postu hlavní hygieničky. Nepočítá s tím, že by tuto funkci nadále zastávala Pavla Svrčinová. Je odbornice na výživu, a měla by se tedy na ni zaměřit. S odkazem na mluvčího TOP 09 a AntiCovid týmu koalice Spolu Vladana Vaňka to napsal Deník N. Kdo by měl Svrčinovou nahradit, Vaněk nesdělil. Na dotaz podle webu nereagoval ani Válek.

reklama

Domácí zpravodajství

Ledecký k Prymulovi: Mám s vámi problém. Doporučujete opatření, přitom na nich vyděláváte

Na kamarádství to nevypadá. Hudebník Janek Ledecký se v pořadu Co Čech, to politik! televize CNN Prima NEWS postavil exministrovi zdravotnictví Romanu Prymulovi. Na epidemiologovi mu vadí, že doporučuje opatření jako jsou testy a vakcinace, a přitom na tom zároveň vydělává. Podle Prymuly to ale není pravda. Exministr zdůraznil, že ve střetu zájmů není.

reklama