reklama

Při protestech v Atlantě byli zatčeni dva mladíci pomocí elektrického paralyzéru

Násilné protesty, které probíhají v Americe kvůli smrti George Floyda, jenž zemřel poté, co mu policista klečel několik minut na krku, pokračují také v Atlantě, kde v pátek dav zaútočil na centrum stanice CNN. Vášně tu navíc vystupňovalo nové video ze zatýkání dvou mladíků, při kterém policisté kontroverzním způsobem použili elektrický paralyzér. Situaci v Atlantě sleduje kolega Martin Savidge.

reklama

„Už třetí noc v řadě zažívá město Atlanta násilí. Dnes už druhou noc platí zákaz vycházení. Dnes večer protestující házeli po policistech různé předměty a policie proti nim použila slzný plyn,“ vyprávěl Martin Savidge.

„Starostka Atlanty a policejní ředitel se teď ale soustředí na jednání zaznamenané v sobotu večer. Podle nich došlo minimálně k jednomu incidentu, kdy policie použila přílišnou sílu. Na základě toho vyhodili dva policisty a tři přeložili na kancelářskou práci. Starostka i policejní ředitel ví, že jsou teď pod drobnohledem, a od policistů očekávají, že se budou chovat tak, jak mají,“ doplnil reportér CNN.

Velké škody na majetku – a to i policejním – hlásí také Filadelfie. Tam lidé zaútočili na několik policejních aut. Více se dozvíte v reportáži.

K tématu

Další hlavní zprávy

reklama
Jana Husa mohl zachránit knihtisk, ten ale přišel až 40 let po jeho upálení
Slovinsko od úterý vrací ČR mezi bezpečné země. Výjimkou je Moravskoslezský kraj
Opilá a zdrogovaná řidička zabila při nehodě policistu, další dva jsou těžce zranění
reklama
reklama
Je vaše dovolená ohrožena kvůli koroně? Horníci za to nemůžou. Selhal stát

Názory

Domácí zpravodajství

Přes týden nás čeká polojasno a teploty do 25 stupňů. V pátek přijdou bouřky
Další články
reklama
reklama