Příběh okradeného slepce Štefana spojil Česko. Vybralo se více než 90 tisíc korun

Příběh slepého a téměř hluchého Štefana Bílého ze severočeského Děčína má šťastný konec. Handicapovanému muži podle jeho slov 11. března ukradli neznámí zloději z trezoru v bytě 46 tisíc korun určených na speciální čtecí skener pro nevidomé. Mezi diváky CNN Prima NEWS se ale zdvihla obrovská vlna solidarity a Štefanovi poslali přes 90 tisíc korun.

Jako první se do redakce CNN Prima NEWS ozval ředitel Bleších trhů Praha Roman Cileček. „Když vidím, že je někomu děláno příkoří, tak se snažím pomoci a vždycky razím heslo: když můžu, tak pomůžu,“ uvedl Cileček, který se rozhodl nevidomému Štefanovi poslat rovnou 50 tisíc korun.

„Štefan potřeboval na čtecí pomůcku nějakých 46 tisíc. Rozhodl jsem se, že to rovnou zakulatím na 50 tisíc, ať mu něco zůstane i na oslavu,“ doplnil s úsměvem Cileček. Štáb CNN Prima NEWS v pondělí dopoledne Štefanovi peníze předal.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Zdrcující diagnóza převrátila Romanovi život. Žádá o poslední šanci porazit vzácnou nemoc

„Tohle jsem nečekal, takový dar od jednoho člověka. Ještě dneska to dám celé na účet, nechci mít doma už žádné peníze,“ rozplakal se při převzetí Štefan. Solidaritu ale prokázali i další diváci z celé České republiky. Finanční podporu poslali Štefanovi přes účet spolku INDIGO v Děčíně.

„I když všichni prožíváme ve svých životech často špatné a smutné chvíle, každý jen jiné a v jiném čase, důležité je vždy nepřestávat bojovat a neztrácet naději. Nepřestávejte ani Vy nikdy věřit v dobro a lásku, v cokoli dobré na tomto světě,“ vzkázal přes redakci Štefanovi zástupce jedné z firem, která mu také přispěla.

Štefan uvažuje o stěhování

Od minulého pátku do pondělního dopoledne se tak na účtu sešlo přes 42 tisíc korun. „Panu Bílému všechny peníze v hotovosti předáme. Chtěl bych tímto poděkovat všem lidem, kteří přispěli ať malou částkou, nebo větší, ale každá korunka pomohla,“ reagoval ředitel spolku Miroslav Grajcar.

„Hned, jak mi pomůcka přijde, zavolám štábu Primy, aby to natočil, aby lidé věděli, že jsem si tu pomůcku opravdu pořídil. Všem mnohokrát děkuji,“ dodal Štefan, který zvažuje, že by si za zbylé peníze zařídil domov s pečovatelskou službou, kam by se chtěl odstěhovat. Po neznámých zlodějích policisté i nadále pátrají.

„Děčínští policisté vyhodnocují veškeré získané poznatky a indicie k případu a samozřejmě nadále intenzivně pátrají po neznámém pachateli. Více informací s ohledem na probíhající prověřování v tuto chvíli sdělit nemůžeme,“ podotkla děčínská policejní mluvčí Eliška Kubíčková.

Ještě během pondělí mohou zájemci přes účet spolku Indigo (321530811/0300) Štefanovi poslat jakýkoli příspěvek. Následně se účet uzavře.

Tagy: