CNN Prima News finance

finance

Výpis příspěvků ke štítku „finance“

Schillerová se opřela do vlády: Jen se vymlouváte, nikdo vám nevěří. Kalousek rázně reagoval

6. srpna 2022 18:03

Mezinárodní ratingová agentura Moody's snížila výhled Česka ze stabilního na negativní kvůli možnému narušení dodávek ruského plynu. Koho je to chyba? Vládní a opoziční politici se nemohou shodnout. Ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS) viní vládu expremiéra Andreje Babiše (ANO), což Stanjurova předchůdkyně a šéfka poslanců hnutí ANO Alena Schillerová považuje za absurdní. Do hádky na sociálních sítích se vložil i někdejší předseda TOP 09 Miroslav Kalousek. V diskusi se zastal Stanjury.

Ceny nemovitostí výrazně klesnou, míní expert. Finančník radí, jak zhodnotit úspory

6. srpna 2022 13:50

Dobrá zpráva, ceny nemovitostí by mohly klesnout o 10 až 20 procent. Tak vnímá rozhodnutí centrální banky nezvyšovat základní úrokovou sazbu realitní makléř Jiří Hanousek. Finanční poradce Oldřich Beránek ale varuje před 20% inflací. Lidé podle něj nejlépe ochrání své úspory konzervativními investicemi, poradil ve vysílání CNN Prima NEWS.

Ekonom: Varovný prst Fialově vládě. Česku hrozí fatální energetická krize a horší rating

6. srpna 2022 11:23

Poslední varování Fialově vládě, reaguje ekonom Lukáš Kovanda na zhoršení ratingového výhledu dluhu České republiky ze strany agentury Moody’s. Důvodem je velká závislost na ruském plynu, kvůli které hrozí Česku „fatální energetická krize“. Podle ekonoma Česku navíc chybí dlouhodobější plán ozdravování veřejných financí. Kovanda zároveň vysvětluje, co zhoršení výhledu fakticky znamená a proč se jedná o velmi nepříznivou zprávu.

Nepřiměřeně vysoké marže u benzinu? Nezneužili, ale využili jsme situace, brání se pumpaři

6. srpna 2022 06:59

Kdo si mastí kapsu na vysokých cenách benzinu a nafty? Ministerstvo financí zjistilo, že marže čerpacích stanic byly v červenci nepřiměřené. Předseda představenstva Společenství čerpacích stanic a Unie nezávislých petrolejářů Ivan Indráček ale v Hlavních zprávách na CNN Prima NEWS oponoval, že stanice si jen kompenzovaly ztráty z června.

V ložnici netopte vůbec a jinde do 20 °C. Expert radí, jak v zimě výrazně ušetřit za plyn

30. července 2022 19:55

Náklady na provoz domácnosti se zvyšují a Evropská unie navrhuje členským zemím, aby ušetřily 15 procent spotřeby plynu. Energetický analytik webu Ušetřeno.cz Jan Béreš ve Zprávách PLUS na CNN Prima NEWS konstatoval, že každý stupeň dolů znamená úsporu šest procent spotřeby. Cíle stanoveného EU podle něj můžeme docílit například tím, že v zimě nebudeme topit v ložnici.

Inflaci musíme řešit škrty a utažením opasků. Kalousek podpořil Klause v kritice vlády

29. července 2022 12:58

Bývalý prezident Václav Klaus ostře zkritizoval ekonomickou politiku kabinetu premiéra Petra Fialy (ODS). V rozhovoru pro web Novinky.cz mimo jiné uvedl, že deficit a vysoká inflace se musí řešit skrze škrty a utažení opasků. S tím souhlasí i exministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09). Ten na začátku týdne společně s někdejším premiérem Mirkem Topolánkem vypracoval desatero, v němž vládě doporučuje, jak veřejné rozpočty uzdravit.