reklama
CNN Prima News finance

finance

Výpis příspěvků ke štítku „finance“

Euforii střídá lítost a pláč. Lidé své peníze zhodnocují v emocích i opilosti a chybují

Inflace drtí úspory domácností. Drobní střadatelé proto hledají způsoby, jak své peníze před zdražováním ochránit. A často se dopouštějí chyb. Až dvě třetiny investorů litují svého rozhodnutí v oblasti financí. Skoro dvě pětiny kvůli tomu dokonce špatně spí a každý třetí kupuje nebo prodává finanční aktiva, když je opilý. Vyplývá to z aktuálního průzkumu společnosti Magnify Money.

Kellner první republiky. Vybudoval československou ekonomiku a „vodil“ si Masaryka

Vedl nejvýznamnější bankovní dům v českých zemích, přátelil se s Masarykem, položil základy československé ekonomiky a významně přispěl ke vzniku samostatného státu. Jaroslav Preiss byl jedním z nejvlivnějších lidí první republiky. Z pozice ředitele Živnostenské banky totiž ovládal takřka polovinu československého průmyslu. Zemřel před 75 lety.

Křetínský po Kellnerovi žezlo nepřevezme, myslí si novinář Šimůnek

Po tragické smrti miliardáře Petra Kellnera mnozí spekulují, co se stane se společností PPF, ve které nejbohatší Čech působil jako majoritní vlastník. Podle novináře Petra Šimůnka, který byl hostem v pořadu Interview na CNN Prima NEWS, firmu převezme Kellnerova rodina a další spolupracovníci. Šimůnek zároveň nepředpokládá, že Kellnerovo postavení v budoucnu nahradí některý z další českých miliardářů.

Po Petru Kellnerovi zůstaly čtyři děti, ale i obří majetek. Kdo byl nejbohatší Čech

Petr Kellner byl nejbohatší Čech a 123. nejbohatší člověk planety. Jeho jmění dosahovalo 15,7 miliardy dolarů, v přepočtu necelých 350 miliard korun. Podnikal v řadě oborů, které zastřešuje skupina PPF, jejímž byl Kellner majoritním vlastníkem. Se svou druhou manželkou Renátou založili nadaci The Kellner Family Foundation. Po Kellnerovi zůstaly čtyři děti, jednou z nich je parkurová jezdkyně Anna Kellnerová.

reklama