CNN Prima News příjmy

příjmy

Výpis příspěvků ke štítku „příjmy“

Zelenskyj a jeho rodina zveřejnili příjmy za rok 2023. Vydělává i na pronájmu bytů

Příjmy ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského a jeho rodiny v loňském roce činily 12,4 milionu hřiven (7,4 milionu Kč). Více než polovina jsou příjmy z prodeje státních dluhopisů, rodina vydělala i na pronájmech svých bytů, vyplývá z údajů zveřejněných na stránkách prezidenta. Příjmy rodiny se po předloňském propadu vrátily na předválečnou úroveň, píše agentura Ukrinform.

Zelenskyj zveřejnil, kolik si za poslední tři roky vydělal. Jeho příjmy postupně klesají

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v neděli zveřejnil příjmy, které on a jeho rodina měli v uplynulých letech. Napsala to agentura Reuters s tím, že tak učinil v rámci snahy snížit korupci na Ukrajině a k obdobnému činu vyzval také další představitele země. Ze zveřejněných dat přitom plyne, že mezi lety 2021 a 2022 Zelenského příjmy výrazně klesly. Rusko na Ukrajinu zaútočilo na konci února 2022, od té doby se napadená země brání.

Hrubý domácí produkt meziročně klesl. Výsledky jsou horší, než statistici očekávali

Česká ekonomika klesla v letošním druhém čtvrtletí meziročně o 0,6 procenta. Ve srovnání s předchozím kvartálem hrubý domácí produkt (HDP) stagnoval. Zpřesněné údaje zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Výsledky jsou horší, než statistici odhadovali koncem srpna. Tehdy uváděli meziroční pokles o 0,4 procenta a mezičtvrtletní růst o 0,1 procenta.

Středula: Příjmy drasticky propadají, situace je extrémní. Žádný konec světa, klidnil Křeček

Máme problém na příjmové straně. Během posledních tří let se z ní vytáhlo přes 260 miliard. Například NERV doporučil vládě, že nemá přijmout opatření týkající se dalšího snižování daní. 50 miliard tady ulítlo komínem. Tak v pořadu 360° na současnou ekonomickou situaci reagoval odborář Josef Středula. Označil ji za extrémně vážnou. Oproti tomu ekonom a poradce premiéra Štěpán Křeček mínil, že při poslouchání Středuly má pocit, že další den nastane konec světa. „Druhý den se ale probudím a zjistím, že se nic nestalo,“ uvedl.

Fiala z SPD: Koalice hrou se sazbami kryje růst daní. Musíme udělat pořádek, namítl Nytra

Koaliční hra se sazbami je synonymem pro zvyšování daní. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to uvedl poslanec SPD Radim Fiala. Pronesl, že v případě, kdy by sazby byly pouze dvě, nebo by vznikla nová 14procentní, vytáhne vláda z kapes daňových poplatníků další miliardy. Senátor ODS Zdeněk Nytra oponoval tím, že záměrem není navýšit příjmy rozpočtu, ale „udělat pořádek“. V rámci daní je tam prý řada nelogičností.

Další díra do rozpočtu? Stát vybere z windfall tax jen 40,3 miliardy, počítal s dvojnásobkem

Stát letos vybere na dani z neočekávaných zisků a odvodu z nadměrného zisku při výrobě elektřiny 40,3 miliardy korun. Vyplývá to z materiálů pro úterní jednání Výboru pro rozpočtové prognózy, který na svých stránkách zveřejnilo ministerstvo financí (MF). Zákon o státním rozpočtu přitom očekával výnos z těchto mimořádných opatření ve výši 100 miliard korun.

Příjmy v NHL jako velká lež. Pastrňák bude brát hodně, ale ne tolik, kolik si myslíte

V dresu Bostonu Bruins kouzlí už devátou sezonu a nedávno David Pastrňák dostal za dlouhodobě skvělé výkony velkolepou zpětnou vazbu. Podepsal osmiletý kontrakt na 90 milionů dolarů, při současném kurzu 1,96 miliardy korun. Tato částka je ale jen iluze. Ano, „Pasta“ se bude mít pohádkově, nicméně zdaleka ne tak, jak se může zdát. O kolik jsou hokejové hvězdy z NHL ve finále okradené a na jakém místě je míra daňového loupežnictví nejvýraznější?

Sledujte Hlavní zprávy: V obchodech se více krade. Přestávají lidem stačit příjmy?

Máslo nebo dokonce čokoláda s ochranným čipem? Je to tak. Obchody se snaží bránit většímu počtu krádeží. Meziročně se v obchodech krade mnohem víc než loni. Sociologové tvrdí, že některým lidem přestávají stačit jejich příjmy, a proto se uchylují ke kriminálním činům. Více se dozvíte v pondělních Hlavních zprávách, které na CNN Prima NEWS a Primě startují v 18:55.

Fiala se dopustil kiksu. Ekonom volá po zvýšení normativů za bydlení, jak by pomohly?

Vláda zváží úpravu takzvaných normativních nákladů na bydlení, které slouží pro výpočet výše příspěvku. Příští týden požádá úřady o údaje pro případné navýšení částek. Ve čtvrtek to řekl premiér Petr Fiala. Debatu o podpoře vyvolal premiér svým slibem po jednání vlády, že stát lidem výdaje na byt nad 30 či 35 procent jejich příjmu dorovná. To ale podle ekonomů není splnitelné, podle Lukáše Kovandy se Fiala dopustil zásadního kiksu.

Kovanda: Krize na střední třídu teprve dolehne. Až jim skončí fixace hypoték a energií

Ekonomické problémy na mnoho českých domácností teprve čekají. Dostane se do nich také střední třída, tedy lidé, kteří berou třeba i 40 tisíc korun měsíčně. Myslí si to ekonom Lukáš Kovanda. „V tuto chvíli zatím lidé nepociťují problémy naplno, protože stále ještě mnoho z nich těží ze zafixovaných cen energií nebo splátek hypotečních úvěrů,“ řekl ve vysílání CNN Prima NEWS.