CNN Prima News příjmy

příjmy

Výpis příspěvků ke štítku „příjmy“

Sledujte Hlavní zprávy: V obchodech se více krade. Přestávají lidem stačit příjmy?

5. prosince 2022 18:19

Máslo nebo dokonce čokoláda s ochranným čipem? Je to tak. Obchody se snaží bránit většímu počtu krádeží. Meziročně se v obchodech krade mnohem víc než loni. Sociologové tvrdí, že některým lidem přestávají stačit jejich příjmy, a proto se uchylují ke kriminálním činům. Více se dozvíte v pondělních Hlavních zprávách, které na CNN Prima NEWS a Primě startují v 18:55.

Ronaldo a spol. si mnou ruce. Kolik peněz přinesou hvězdám britské daňové škrty?

29. září 2022 06:25

Cristiano Ronaldo se měl celé léto nakonec marně snažit prchnout z Manchesteru United. Sice teď spíše u „rudých ďáblů“ vysedává na lavičce, nehraje Ligu mistrů, ale po finanční stránce nemusí litovat, že jeho odchod z Premier League nevyšel. Díky oznámeným daňových škrtům ve Velké Británii si vydělá ještě více než doposud.

Fiala se dopustil kiksu. Ekonom volá po zvýšení normativů za bydlení, jak by pomohly?

18. srpna 2022 21:57

Vláda zváží úpravu takzvaných normativních nákladů na bydlení, které slouží pro výpočet výše příspěvku. Příští týden požádá úřady o údaje pro případné navýšení částek. Ve čtvrtek to řekl premiér Petr Fiala. Debatu o podpoře vyvolal premiér svým slibem po jednání vlády, že stát lidem výdaje na byt nad 30 či 35 procent jejich příjmu dorovná. To ale podle ekonomů není splnitelné, podle Lukáše Kovandy se Fiala dopustil zásadního kiksu.

Kovanda: Krize na střední třídu teprve dolehne. Až jim skončí fixace hypoték a energií

15. června 2022 21:54

Ekonomické problémy na mnoho českých domácností teprve čekají. Dostane se do nich také střední třída, tedy lidé, kteří berou třeba i 40 tisíc korun měsíčně. Myslí si to ekonom Lukáš Kovanda. „V tuto chvíli zatím lidé nepociťují problémy naplno, protože stále ještě mnoho z nich těží ze zafixovaných cen energií nebo splátek hypotečních úvěrů,“ řekl ve vysílání CNN Prima NEWS.

Najít si druhou práci? V lakovně by Křečkovi jednu vrazili, glosuje novinář výrok ekonoma

23. května 2022 16:29

Vyšší příjmy, nebo nižší výdaje. Pokud ani osekání výdajů nestačí, je třeba si k práci přibrat například brigádu, radí rodinám s napjatými rozpočty ekonomický poradce premiéra Štěpán Křeček. To pobouřilo komentátora Petra Kamberského, podle něhož jde o nehoráznost, navíc od člověka s šestimístným platem. „Pokud stojíte devět hodin v lakovně, tak byste panu Křečkovi jednu vrazili,“ poznamenal.

Když se miliony vypaří. Příběhy sportovních hvězd, které příval peněz nezvládly

21. dubna 2022 06:24

Sportovci na nejvyšší úrovni vydělávají mnohdy i miliony korun týdně. Mohou se velmi rychle zaopatřit na zbytek života a zajistit komfort dalším generacím. Jenže i se smlouvami na závratné sumy se lze rychle dostat do problémů. Zbytečné rozhazování za všechno možné, špatné investice, žádné spoření… Cest, jak z pohádky zahučet do velkého maléru, je mnoho. Podívejte se na pár sportovních ikon, které se s obřími příjmy nepopasovaly ideálně a mnohdy se ocitly na mizině.

Sportovní hvězdy často prohýří celé své jmění. Legenda jim radí, jak nepřijít na mizinu

5. dubna 2022 20:13

Dokonale zvládají práci s pukem, bruslení, mají obrovský přehled ve hře, proto od klubů nejlepší hokejové soutěže světa NHL dostávají královské odměny. Hráči v NBA dechberoucím způsobem sází „trojky“, baseballisté v MLB zvládají homerun za homerunem a tak dále. Ale pokud jde o zacházení s penězi, mají často nejhvězdnější sportovci problém. Zajímavým způsobem se o finančních trablech slavných osob rozepsal Chris Pronger.