reklama
CNN Prima News příjmy

příjmy

Výpis příspěvků ke štítku „příjmy“

Švihlíková: Piráti dávají ambiciózní sliby, ale příjmy z konopí deficit nezachrání

18. května 2021 22:56

V úterý 18. května Piráti spolu se STAN představili svůj volební program. V něm například uvedli, že by se zavedla daň z konopí nebo sladkých limonád. To však podle ekonomů nestačí. „Na straně výdajů jsou ambiciózní sliby, což tak před volbami bývá, jenže příjmová strana pokulhává,“ uvedla ekonomka Ilona Švihlíková v pořadu 360° Michala Půra.

Babiš: Nechápu, že se Arenberger nepřipravil. Nemocnici na Vinohradech čeká kontrola

14. května 2021 09:42

Ministr zdravotnictví Petr Arenberger (za ANO) musí podle premiéra Andreje Babiše (ANO) do detailu vysvětlit záležitost týkající se toho, že pronajímal svoji nemovitost vinohradské nemocnici, kterou řídil. Upozornil na to ve čtvrtek web Seznam Zprávy. Babiš o tom s Arenbergerem ráno hovořil. Zároveň řekl, že chce dokončit kontrolu hospodaření nemocnice.

Putin prý bere méně než Zeman. V garáži má dvě staré volhy a jednu armádní nivu

21. dubna 2021 17:25

Tisková kancelář prezidenta Ruské federace nedávno zveřejnila veškerý majetek Vladimira Putina a jeho příjmy za rok 2020. Z přehledu mimo jiné vyplývá, že jeden z nejmocnějších mužů světa vlastní pouze jeden malý byt s garáží a tři auta s jedním přívěsem. Opoziční politik Alexej Navalnyj, který je momentálně vězněn, má však jiný názor.

První peníze po snížení daní. Spočítali jsme, o kolik byste si měli v únoru polepšit

30. ledna 2021 11:15
Aktualizováno

Už za pár dní se mohou čeští zaměstnanci těšit na první výplatu po zrušení superhrubé mzdy, které zákonodárci schválili těsně před koncem minulého roku. Vedle nového způsobu výpočtu čistého výdělku se do daňového balíčku dostalo také zvýšení základních slev na dani na poplatníka nebo odstranění limitu pro daňové bonusy na děti. Díky tomu ušetří všechny příjmové skupiny obyvatel.

Praha bude příští rok hospodařit s příjmy a výdaji téměř 88 miliard korun

17. prosince 2020 16:49

Rozpočet hlavního města na příští rok počítá s příjmy a výdaji 87,8 miliardy korun, což je mírně více než letos. Investice dosáhnou téměř 15 miliard korun. Dopady opatření proti šíření nemoci COVID-19 přesáhnou deset miliard korun. Úspory město dělalo ve všech rozpočtových kapitolách, kdy běžné výdaje plošně seškrtalo o deset procent. Výjimkou je veřejná doprava a svoz odpadu. Návrh rozpočtu ve čtvrtek po mnohahodinové diskusi schválili pražští zastupitelé.

Ať bohatší platí vyšší daň. Schillerová navrhuje progresivní zdanění

7. srpna 2020 10:52

Ministerstvo financí počítá v souvislosti se zrušením superhrubé mzdy s několika variantami snížení daně z příjmu zaměstnanců v rozmezí od 15 do 19 procent. Ministryně Alena Schillerová (za ANO) zároveň uvažuje o zrušení takzvané solidární přirážky a nahrazení progresivním zdaněním. Schillerová to řekla v rozhovoru pro Lidové noviny.

Technologie zhoršují mzdovou nerovnost. Koronavirus by naopak mohl pomoci

2. srpna 2020 06:50

Mzdová nerovnost neboli gender pay gap se projevuje zejména na pozicích s vysokými příjmy, vysvětlila pro CNN Prima NEWS ekonomka Barbara Pertold-Gebická z Univerzity Karlovy. Rozdíly v platech mužů a žen prohlubuje i robotizace. Koronavirová pandemie by se naopak mohla v dlouhodobém měřítku projevit na situaci pozitivně, míní expertka.

reklama