Ilegální automobilové závody v Anglii měly tragické následky. Češi jezdí ruskou ruletu

Nehoda na ilegálních závodech

VELKÉ ZPRÁVY: Neštěstí při nelegálních automobilových závodech

Srážka dvou závodníků způsobila vážná zranění čtrnácti lidí. I přes výzvu organizátorů stáli v těsné vzdálenosti tratě. Ilegální závody ve Stevenage tak po 17 letech končí.

K celému incidentu došlo kvůli nepozornosti řidiče a vysoké rychlosti projíždějícího auta. Vyjíždějící závoďák z vedlejší ulice nedal přednost zprava a tím způsobil vážnou nehodu. Druhý jel tak rychle, že nebyl schopen zastavit. Oba závodnící najeli na chodník, kde stáli sledující závodu.

Podle policie bylo zraněno 17 lidí a 14 bylo převezeno do místních tří nemocnic kvůli vážnému zranění.

Pořadatel závodů Rix Sidhu dodává, že je z celé situace zdrcen: „Snažíme se těmto incidentům zabránit. Upozorňujeme lidi, ať nestojí v blízkosti silnice, ať sledují závody z větší vzdálenosti. Ale v dnešní době sociálních sítí je těžké tomu zabránit. Lidé chtějí sdílet co nejlepší záběry, a tak stojí co nejblíže.“

„Po tomto neštěstí jsme se rozhodli provozování závodů po 17 letech ukončit,“ dodal pořadatel.

Přihlížející se k tragické události vyjádřili na Twitteru: „Byl jsem svědkem té hrozné havárie. Stál jsem jen kousek od místa, kde se to stalo. Stále se z toho zpamatovávám.“

Další automobilové závody

Nejen v zahraničí, ale i v České republice probíhají ilegální automobilové závody. Jeden z nich je Diamond Race. Před několika lety tento závod probíhal na trase Praha – Budapešť – Tatranská Lomice. Po silnici D1 se tenkrát luxusní auta řítila rychlostí i 240 km/h.

Další nebezpečný závod proběhl letos v březnu. Trasa začala v Českých Budějovicích a pokračovala do Hluboké nad Vltavou. Ilegální závod nesoucí název Ruská ruleta ohrozil spoustu životů. Závodníci se nebáli jet v protisměru a u toho ještě natáčet videa.

Jeden z vůbec nejznámějších závodů je Gumball 3000. Je to nejpopulárnější milionářský závod již od roku 1999. Jedná se hlavně o rallye, která přitahuje enormní množství nových členů. Koná se každý rok a vždy vede přes hlavní města světa.

Největší automobilový závod v USA nese název Cannonball Run. Proběhne letos od 25. října do 1. listopadu. Začíná v Dallasu a končí v Savannah ve Spojených státech. U těchto závodů je několikatisícový registrační poplatek, a to kolem 455 000 korun.

Aneta Šimečková

Tagy: