OBRAZEM: Princ George na Wimbledonu pobavil svými výrazy. A Djokovič mu svěřil trofej

Vévodkyně Kate a princ William vzali svého nejstaršího syna George na Wimbledon. Společně sledovali triumf Novaka Djokoviče nad Nickem Kyrgyiosem. Osmiletý George se ukázal v tmavě modrém saku a mohl se těšit plné pozornosti svých rodičů, neboť jeho sourozenci na zápase nebyli. Fotografy přitom kromě sladěného oblečení členů královské rodiny zaujala rovněž sada grimas, kdy se mladý George během zápasu prezentoval nejen jako usměvavý či odměřený chlapec, ale také jako zapálený divák.

Princ George se v neděli připojil ke svým rodičům vévodkyni Kate a princi Williamovi a společně sledovali finále tenisového turnaje Wimbledon. V něm zvítězil srbský tenista Novak Djokovič, který ve čtyřech setech přehrál Australana Nicka Kyrgiose.

Staronový šampion se po svém triumfu v útrobách centrkurtu s královskou rodinou setkal. A pustil se do konverzace s malým princem.

„Slyšel jsem, že jsi tu byl poprvé. Jak sis to užil?“ tázal se rodák z Bělehradu. „Skvěle,“ odvětil George. A pak se ho Djokovič zeptal, jestli si chce na chvíli podržet trofej. V pořadí třetí následovník britského trůnu nabídku odkýval. „Je to celkem těžké,“ prohodil tenista. William syna se smíchem zaúkoloval: „Neupusť to.“ Zřejmě byl pohár na malého chlapce opravdu příliš těžký, a tak ho během Williamovy debaty s Djokovičem předal vedle stojící matce.

Nejstaršímu synovi Kate a Williama bude 22. července devět let. Finále mužské dvouhry v All England Lawn Tennis and Croquet Clubu v Londýně sledoval vůbec poprvé a překvapil tak nejen sportovní fanoušky. Jelikož jeho sourozenci princezna Charlotte a princ Louis na zápase nebyli, mohl si George naplno užívat pozornosti svých rodičů.

Britská média si všímají především jeho výrazu poté, co si vyslechl sprosté nadávky Kyrgiose. Tenista si ulevil přímo před královskou lóží, což podle fotek téměř devítiletého prince znechutilo.

Kate zvolila tmavě modré zavinovací šaty s bílými puntíky, které ladily s tmavě modrým sakem a kravatou jejího syna. Vévodkyně z Cambridge měla jako doplněk zeleno-fialový motýlek, který symbolizuje znamení postavení královské patronky All England Lawn Tennis and Croquet Clubu.

Novak Djokovič vyhrál Wimbledon počtvrté za sebou, celkově jde o jeho sedmý triumf. Ziskem 21. grandslamového titulu se na jediný přiblížil Rafaelu Nadalovi. „Každá chvíle je tady pro mě výjimečná. V mém srdci to vždy byl a bude ten nejlepší turnaj. Turnaj, který mě v minulosti motivoval a inspiroval, abych začal hrát tenis,“ řekl v rozhovoru na kurtu Djokovič, který vítězstvím oslavil také osmé výročí svatby se svou manželkou Jelenou.

Tagy:
tenis Wimbledon finále Nick Kyrgios Novak Djoković William, princ z Walesu Catherine, princezna z Walesu Louis, princ z Cambridge Charlotte, princezna z Cambridge George, princ z Cambridge