Divoká povaha a duše dobrodruha. Malá princezna Charlotte má novou přiléhavou přezdívku

O princezně Charlotte je známo, že má velmi divokou povahu a duši dobrodruha. I díky tomu si dcerka vévodů z Cambridge stihla vysloužit řadu přezdívek, které její náturu reflektují. Tu poslední jí podle královské expertky Katie Nichollové přidělili ve škole, kde jí spolužáci nově titulují jako princeznu bojovnici.

Charlotte, která je v pořadí čtvrtým následníkem na britský trůn, je poměrně neposedné dítě. Její spolužáci jí tedy v dobrém začali přezdívat „princezna bojovnice“. Píše o tom web The Mirror. A vzhledem k povaze 7leté princezny se tato přezdívka patrně uchytí.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Drzý princ George má hlášku, kterou dokáže uzemnit spolužáky. Dobře ví, že bude králem

„Je známá svou divokou osobností, miluje lezení po stromech. Přemýšlím, zda by toto mohla být přezdívka, která jí zůstane,“ nechala se podle serveru 7news slyšet královská expertka Katie Nichollová, která na toto téma odpovídala pro web Entertainment Tonight.

Mignonette a Lottie

Nichollová zároveň připomněla, že o energické povaze malé princezny Charlotte se lidé mohli přesvědčit již několikrát. Naposledy například během oslav platinového jubilea královny Alžběty II. Charlotte tehdy kárala své dva bratry, aby se chovali slušně. Její mladší sourozenec Louis dostal obrazně řečeno vyhubováno, když mu zabránila si před kamerami zakrývat ústa. Vedle toho staršímu Georgovi kázala, aby se postavil rovně, když se zpívá národní hymna.

Princezna bojovnice nicméně není jedinou přezdívkou malé šlechtičny. Sám princ William své dceři s láskou říká Mignonette – zřejmě jde o odvozeninu od francouzského výrazu mignon, jenž se používá ve smyslu „roztomilý“. Vedle toho její matka, Catherine, princezna z Walesu, jí ráda říká Lottie. V tomto případě jde však spíše než o přezdívku o běžné zkrácení jména Charlotte.

Tagy:
Velká Británie Alžběta II. Princezna Charlotte královská rodina princezna přezdívka William, princ z Walesu Catherine, princezna z Walesu Charlotte, princezna z Cambridge George, princ z Cambridge Daily Mirror