První trest pro Harryho? William ho vyškrtl z královské akce roku, hlásí zdroje z paláce

V královské rodině to vře už nějakou dobu a postupně vyplouvají na povrch další nejrůznější odhalení. Jak upozorňuje web Sunday Times, princ Harry měl být údajně vyškrtnut z korunovace krále Karla III. Ta se bude konat letos v květnu ve Westminsterském opatství v Londýně.

O tom, že princ Harry byl vyškrtnut z programu korunovace krále Karla III., informoval britský plátek Sunday Times. Na vině má být kniha Spare, ve které princ Harry nešetří členy královské rodiny. Zpráva se krátce poté objevila i na zahraničních webech včetně Daily Mail.

Ve své autobiografii Spare princ Harry uvedl řadu tvrzení. Svého bratra měl označit za svého „úhlavního nepřítele“. Zmínit měl také to, že jeho otec, král Karel III., se bojí, že ho zastíní „hollywoodská hvězdná síla“ Meghan.

Rodina mlčí

Podle zdrojů z královské rodiny nyní princ William „hoří hněvem“, a proto svého bratra vyškrtl z korunovace, která se bude konat letos v květnu. Královská rodina se ale zatím k celé záležitosti veřejně nevyjádřila.

Pokud by se stalo, že syn panovníka nebude u korunovace, bylo by to v rozporu s tradicí, upozorňují experti. „Za současného stavu věci není pro Harryho v bohoslužbě žádná role,“ prohlásil královský zdroj.

O tom, že by William přistoupil k citelnější pomstě, ale zdroje pochybují. „William se nebude mstít, nikdy by to neudělal, protože je důstojný a neuvěřitelně loajální. Je to kruté, zbabělé a od Williama tak smutné, že si stále nechává líbit tyto rány. Mlčí pro dobro své rodiny a celé země,“ uvádí anonymně další zdroj. Zasáhnout by však mohl i sám Karel III. – v záloze má „jaderný trest“.

Karel III. se stal králem okamžikem úmrtí své matky, královny Alžběty II. Ta zemřela 8. září ve věku 96 let, po 70 letech na trůnu. Podle britských médií lze očekávat, že se ceremonie ponese ve skromnějším duchu než korunovace Alžběty II. v roce 1953.

Tagy: