reklama

Meghan jako svědek v kauze sexuálních útoků prince Andrewa? Určitě něco ví, tvrdí právník

Pokud půjde před soud případ sexuálního obtěžování s princem Andrewem, mohli by jako svědci být předvoláni i jeho bratr princ Charles, bývalá manželka vévodkyně z Yorku Sarah a také Meghan Markleová. Občanskoprávní žalobu podala Virginia Giuffreová, která tvrdí, že byla v roce 2001 Andrewem třikrát nucena k sexu.

reklama

Soudce v New Yorku 4. ledna rozhodne o tom, jestli bude povolen soudní proces s princem Andrewem, který žádá Virginia Giufferová, oběť amerického finančního poradce a registrovaného sexuálního devianta Jeffreyho Epsteina.

Jako svěci by v tomto případě mohli být předvoláni princ Charles, vévodkyně z Yorku Sarah a Meghan Markleová. David Boies, právník zastupující paní Giufferovou řekl, že by Meghan mohla být potenciálním svědkem, protože žije v USA spíše než ve Velké Británii, a proto podléhá americké jurisdikci. Podle něj Meghan byla „blízkou spolupracovnicí prince Andrewa, a proto možná viděla, co udělal“. „Určitě nějaké informace má,“ řekl Boies pro web Daily Mail. Meghan je ale jen jedním ze zvažovaných svědků. Rozhodnuto zatím prý nebylo.

Virginia Giufferová tvrdí, že byla v roce 2001, když jí bylo pouhých sedmnáct let, třikrát nucena k sexu s princem Andrewem. Ten ale všechna obvinění vehementně odmítá a žalobu zamítá. Argumenty k zamítnutí žaloby si 4. ledna v New Yorku vyslechne okresní soudce Lewis Kaplan od právního týmu prince Andrewa.

Případ se zatím nachází ve fázi zjišťování před soudním řízením. Pokud by se posunul dál, musely by obě strany vypovídat na videokameru. Boies uvedl, že v této fázi mohou předvolat až dvanáct svědků třetích stran.

Podle právníků prince Andrewa je žaloba „nepodložená“, a proto chtějí, aby byla zamítnuta. Podle nich „senzacechtivost a narážky zvítězily nad pravdou“.

Tagy:

Hlavní zprávy

Benda: Předvádíte destrukci za každou cenu. Jste akorát nervózní, oponoval Fiala z SPD
360°

Benda: Předvádíte destrukci za každou cenu. Jste akorát nervózní, oponoval Fiala z SPD

Čtvrteční jednání v Poslanecké sněmovně bylo podle poslance Marka Bendy (ODS) mimořádně absurdní. „Je to destrukce za každou cenu,“ prohlásil na účet opozice. Poslanec Radim Fiala (SPD) mu však v pořadu 360° oponoval. Je toho názoru, že opozice má nárok říci, co si o současném stavu myslí. „Křičíte na nás něco o nenávisti a jste zkrátka nervózní, za což my nemůžeme,“ reagoval ve vysílání CNN Prima NEWS.

Lidl, Albert i Kaufland navyšují mzdy, měsíčně si prodavači mohou vydělat i 43 tisíc
Kariéra

Lidl, Albert i Kaufland navyšují mzdy, měsíčně si prodavači mohou vydělat i 43 tisíc

Potravinářské řetězce zaměstnancům zvyšují mzdy. Albert je zvedl od ledna v průměru o čtyři procenta, od února porostou v Lidlu v závislosti na pozici a odpracovaných letech. Pracovníci Kauflandu si přilepší průměrně o čtyři procenta od března. Ostatní obchodní sítě plánují případné zvýšení mezd oznámit v dalších měsících. Kromě zvýšení mezd společnosti rozšiřují také zaměstnanecké benefity. Vyplývá to z tiskových informací firem a ankety mezi zástupci řetězců.

Neomluvitelné. Měli by se jít léčit, odsuzuje psychiatr autory šibenice před Sněmovnou

Přinesli před Poslaneckou sněmovnu šibenici s výhružným nápisem. Podle demonstrantů na ní skončí všichni vlastizrádci. Kritika směřovala k poslancům, kteří měli projednávat nový pandemický zákon. Činy demonstrantů u Malostranského náměstí odsoudila část veřejnosti i mnoho politiků. Je šibenice s výhružkami za hranou? O tom se ve vysílání CNN Prima NEWS rozpovídal psychiatr Cyril Höschl.

Sledujte speciál Co Čech, to politik! Superdebata hvězd pandemie: Co nás čeká?

Dva roky s covidem změnily svět. Kdy začneme žít normální život? Je očkování jediná cesta, nebo se covid stane normální chřipkou? Sledujte speciál pořadu Co Čech, to politik! V superdebatě o pandemii uslyšíte názory z obou stran rozděleného národa. Exkluzivní speciál můžete sledovat v neděli 30. ledna od 20:00 na CNN Prima NEWS i přímo zde v článku. A ve 22:30 bude druhá hodina mimořádně i na Primě.

reklama

Domácí zpravodajství

Osvětim v noci: Nekonečné apely živých i mrtvých, myšlenky na vzpouru i spalování obětí

U bran někdejšího vyhlazovacího tábora Osvětim-Birkenau se emocím nikdo neubrání. Právě tady zahynula většina z 1,4 milionu osvětimských obětí. Turisté sem míří výhradně za bílého dne, ale mě zajímá osvětimská noc, takže do Birkenau záměrně přijíždím až se soumrakem. Tahle továrna na smrt se totiž v průběhu druhé světové války nezastavila ani za tmy. Během jediné noci v roce 1944 byl třeba v Birkenau zlikvidován celý český rodinný tábor. 3 792 dětí, žen a mužů.

Jste parodie na politika, vysmál se Topolánek Šlachtovi. Šéf Přísahy si to nenechal líbit

Expremiér Mirek Topolánek se na sociálních sítích ostře pustil do bývalého policisty Roberta Šlachty poté, co předseda Přísahy označil kandidáta na nového policejního prezidenta Martina Vondráška za kamaráda ODS a jeho případné jmenování za politizaci policie. Topolánek Šlachtovi mimo jiné sdělil, že je „parodií na politika“. Jeho poznámka nezůstala bez odezvy.

reklama