CNN Prima News případ

případ

Výpis příspěvků ke štítku „případ“

Rodiče zmizelé Maddie odškodné nedostanou. Ve Štrasburku se bránili proti pomluvě

20. září 2022 22:43

Rodiče Madeleine McCannové prohráli spor u Evropského soudu pro lidská práva ve Štrasburku. Holčička jako tříletá zmizela v roce 2007 na společné dovolené v Portugalsku. McCannovi si stěžovali na rozhodnutí portugalského nejvyššího soudu, který zamítl odškodné za pomluvu kvůli výrokům portugalského vyšetřovatele. Podle něj dívka zemřela nešťastnou náhodou, rodiče to utajili a tvrdili, že byla unesena. Informoval o tom web The Guardian.

Soud zamítl opakování procesu s Maxwellovou. Epsteinova expartnerka měla predátorovi pomáhat

2. dubna 2022 01:19

Americký soud v pátek zamítl žádost o zopakování procesu s Britkou Ghislaine Maxwellovou. Žádost podali právníci ženy odsouzené z napomáhání sexuálnímu zneužívání kvůli výrokům jednoho člena poroty. Ten neuvedl, že byl v dětství obětí sexuálního zneužití. Podle soudu se však jednalo o omyl a nikoliv úmyslnou lež, uvedla agentura Reuters.

Záhada „Slečny Nikdo“ vyřešena. Vyšetřovatelé po 60 letech znají jméno zavražděné dívenky

16. března 2022 21:14

Před 62 lety vyrazil učitel do Arizonské pouště hledat horniny. Místo toho ale našel ohořelé pozůstatky mladé dívky. Vyšetřovatelům se ji nepodařilo identifikovat, a tak jí nazvali „Slečna Nikdo“. Desítky let se snažili policisté z okresu Yavapai ve spolupráci s nejrůznějšími organizacemi najít jméno oběti. Ale stopy nakonec nikam nevedly a případ zůstal nevyřešen. Průlom nastal až teď, a to díky technologii pracující s DNA.

Policisté hledají pomoc s nevyřešenými případy, hlavně u vězňů. Vydali kalendář pomníčků

4. ledna 2022 23:55

Od řady dosud nevyřešených případů uplynuly dlouhé roky, dodnes však nedají mnohým vyšetřovatelům spát. Nyní se o čtyřiadvaceti z nich dozví vězni napříč Českou republikou. Úřad služby kriminální policie a vyšetřování (ÚSKPV) ve spolupráci s Vězeňskou službou ČR připravil speciální edici kalendářů, které rozeslal do všech 35 českých věznic. Každý měsíc se vězni dozví o dvou případech, které dosud nemají závěr či pachatele. Takzvané „policejní pomníčky“ by právě oni mohli pomoci vyřešit.