CNN Prima News případ

případ

Výpis příspěvků ke štítku „případ“

Matka se po 20 letech přiznala k vraždě novorozence v Krupce. Policie nyní případ odložila

Policisté po 20 letech objasnili případ vraždy novorozence v Krupce na Teplicku. Díky vývoji v oboru genetického zkoumání dohledali otce a poté i matku dítěte, která se k činu přiznala. Žena podle znalců v dané době prakticky nevěděla, co dělá. Na základě posudků policie případ odložila s tím, že rodička nebyla schopna vnímat důsledky svého jednání. Novinářům to v pátek řekl Martin Charvát z ústeckého krajského ředitelství policie.

Střelba na fakultě přepsala historii. Připomeňte si dosud nejhorší útoky na školách v Česku

Česká historie pamatuje řadu brutálních a hrůzných útoků, k nimž došlo na půdě školy. Žádný z nich však nedosahuje takových rozměrů, jako střelba na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze, k níž došlo ve čtvrtek 21. prosince odpoledne. Nejméně čtrnáct vyhaslých životů a více než dvě desítky zraněných má na svědomí mladík, který na škole studoval. Připomeňte si, které události patřily do tohoto osudného dne k těm nejhorším.

Policie se omluvila rodině zmizelé Maddie. Hovořili o netaktním jednání i slavném detektivu

Portugalští policisté, kteří vyšetřovali zmizení Madeleine McCannové na samém začátku v roce 2007, se nyní omluvili dívčiným rodičům, Gerrymu a Kate. Bezprostředně poté, co dívenka zmizela, totiž tamní vyšetřovatelé pracovali primárně s verzí, že za vším stojí právě její otec a matka. I když byli o rok později zbaveni obvinění, velitel vyšetřování Goncalo Amaral dále veřejně prohlašoval, že manželé jsou stále podezřelými, a to i přesto, že kriminalista již na případu nepracoval. Portugalské vedení policie rovněž vyjádřilo souhlas se závěry německé prokuratury, jež se domnívají, že Madeleine zavraždil pedofil Christian Brueckner. Píše o tom web Daily Mail.

V Česku řádí svlékací aplikace. Nahá se může ocitnout každá žena, odborníci bijí na poplach

Řada žen a dívek se v poslední době stala obětí svlékací aplikace, kterou lidé začali zneužívat už i v Česku. Zatímco na originální fotce jsou oblečené, na snímku upraveném umělou inteligencí a šířeném například na sociálních sítích jsou nahé. Několik takových případů už řeší policie. Zveřejnění takto upravené fotky může být klasifikováno jako přestupek. Podle psychologů pak může její šíření ženu velmi poznamenat. V případě nezletilých může zanechat i vážné následky.