reklama
CNN Prima News injekce

injekce

Výpis příspěvků ke štítku „injekce“

Očkujte se, stihl vyzvat miliony fanoušků. Pak slavný youtuber covidu podlehl

Proslavil se vytvořenými sériemi skriptových videí ze hry Minecraft, na Youtube ho sledovalo více než 1,5 milionu odběratelů. Americký 36letý youtuber Brandon Ashur však podlehl komplikacím spojeným s nemocí COVID-19. Své sledující o svém zdravotním stavu pravidelně informoval na sociálních sítích. „Doufám, že to přežiju,“ psal pod fotografie z nemocnice. Nakonec všechny žádal o jediné: „Prosím, očkujte se, tohle nechcete.“

Hamáček: S rozvolněním nepočítejte, opatření se hned tak nezmění

Nedají se očekávat žádné zásadní změny z hlediska opatření, platí pátý stupeň v PES a ještě nějakou dobu platit bude, uvedl na tiskové konferenci Ústředního krizového štábu jeho šéf a ministr vnitra Jan Hamáček. Pokles nově nakažených se podle něj ještě nedá hodnotit jako obrat v pandemii, pořád probíhá komunitní šíření a stále platí, že situace je vážná a složitá.

Po očkování proti covidu se nakazilo 240 Izraelců. Vakcína totiž působí po osmi dnech

Z téměř jednoho milionu Izraelců, kteří byli naočkováni proti koronaviru, se u 240 z nich po pár dnech od vakcinace vir objevil. Informoval o tom web The Times of Israel s odvoláním na tamní televizi. Vakcína od firmy Pfizer plně rozvíjí své účinky po osmi až deseti dnech od první injekce, téměř stoprocentní imunity však člověk dosáhne po druhém očkování. Lidé by proto měli být i po vakcinaci obezřetní.

reklama