reklama

Šokující týrání měsíčního miminka v Brně. Kojenec měl zlomenou nohu a popálený obličej

Brněnští policisté vyšetřují hrůzný případ týkající se teprve měsíčního miminka. Podle informací Krimi zpráv novorozenec skončil v nemocnici poté, co měl hned na několika místech zlomenou nohu a byl popálený v obličeji. Kriminalisté z otřesného zacházení viní matčina partnera. Muž skončil ve vazbě a za těžké ublížení na zdraví mu hrozí několikaleté vězení.

reklama

Policisty minulý týden kontaktovala lékařka z brněnské Dětské nemocnice s tím, že má podezření na brutální týrání teprve měsíčního chlapečka. Novorozenec měl hned třikrát zlomenou stehenní i lýtkovou kost, navíc měl mít popáleniny v obličeji. Měsíční miminko proto okamžitě skončilo na jednotce intenzivní péče.

„Ano, mohu potvrdit, že jsme přijali malé dítě. Ale s ohledem na jeho věk nebudeme sdělovat další podrobnosti,“ uvedla CNN Prima NEWS mluvčí Fakultní nemocnice Brno Veronika Plachá.

Podle informací Krimi zpráv se týrání mělo odehrávat za dveřmi jedné z ubytoven v Brně. Její obyvatelé o případu vědí, novorozenec byl podle nich v zuboženém stavu. Popáleniny v obličeji prý byly specifické. „To nebylo od čaje, ale od fénu. Oni totiž místo topení používali fén a asi ho k němu dali příliš blízko,“ uvedl obyvatel ubytovny.

„Matka miminka už má dohromady asi šest nebo sedm dětí a ty jsou v dětském domově. Pět z nich už má dávno novou rodinu,“ dodal muž.

Krimi zprávám se podařilo najít i matku dítěte. Ta jakékoliv pochybení odmítá a tvrdí, že se chlapeček zranil nešťastnou náhodou. „Vyklopil se z kočárku, když ho nesl můj bratr a přítel. Popáleniny má od fénu, kterým doma topí můj přítel. Mělo se to stát ve chvíli, kdy společně spali na posteli, a tak se z toho spálil,“ uvedla.

Může padnout další obvinění

Dítěti by prý nikdy neublížila. „Vůbec ne. Teď už je na tom lépe a příští týden ho převedou na normální pokoj. Bude to dobrý. V příštím týdnu se za ním stavím na návštěvu,“ doplnila matka měsíčního miminka.

Podle kriminalistů malému dítěti brutálně ubližoval ženin partner. „Obvinili jsme 28letého partnera matky novorozeného dítěte ze zvlášť závažného zločinu těžkého ublížení na zdraví a přečinu týrání svěřené osoby. Trestní stíhání je vedeno vazebně. Pachateli hrozí 12letý trest odnětí svobody,“ potvrdil policejní mluvčí Pavel Šváb.

Policisté teď zjišťují i to, jaký případný podíl měla na stavu měsíčního chlapečka také jeho matka a jestli o brutálním týrání věděla a mohla mu zabránit. Nedá se tak vyloučit, že v případu padne ještě další obvinění.

Tagy:

Hlavní zprávy

Vláda omezuje platnost očkování bez třetí dávky. Nařízení se týká jen dospělých
Vláda

Vláda omezuje platnost očkování bez třetí dávky. Nařízení se týká jen dospělých

Omezení platnosti očkování proti covidu na devět měsíců po 1. únoru se bude týkat jen dospělých, vyplývá z materiálu, který ve středu projedná vláda. Přeočkováním se platnost prodlouží na zatím neomezenou dobu. Podle informací ministerstva zdravotnictví je z milionu lidí, kteří už byli očkovaní před více než devíti měsíci, ale zatím nemají posilující dávku, zhruba 120 tisíc.

Čech se těžce zranil při neštěstí jachty v Karibiku. Jeho rodina teď prosí o pomoc
Nehody

Čech se těžce zranil při neštěstí jachty v Karibiku. Jeho rodina teď prosí o pomoc

Rodina českého podnikatele Michala Průši, který při nehodě v Karibiku utrpěl vážná zranění, zažívá těžké chvíle. Kromě obav o stav zraněného musí řešit i nečekané problémy s pojištěním a úhradou peněz za jeho léčbu. Už teď musela vynaložit vysoké peněžní částky a zatím netuší, jak se bude situace vyvíjet. Založila proto finanční sbírku, ve které prosí o pomoc.

Měli jste omikron? Vláda chystá nové opatření, výjimka z testů se má ale týkat jen někoho

Prodělali jste omikron? Na měsíc se zřejmě vyhnete testům i karanténám. Ve středu večer by měla nová pravidla schválit vláda. Podle informací CNN Prima NEWS se ladí poslední detaily. Diskuze se vede o to, zda by mělo opatření platit i retrospektivně a zda se omikronem už znovu nakazit nemůžete. Podle ministra zdravotnictví Vlastimila Válka (TOP 09) je taková šance alespoň po dobu 30 dnů téměř nulová.

Detaily podezřelé smrti slovenského generálmajora: Svázané ruce i muž blízký Kočnerovi

Smrt Petera Bučky, bývalého šéfa slovenského vojenského zpravodajství, začala vyšetřovat Národní kriminální agentura (NAKA) jako úkladnou vraždu. Slovenskými médii totiž prolétla informace, že měl svázané ruce. Tamější ministr obrany navíc naznačil, že by za případem mohl stát muž blízký Marianu Kočnerovi a straně SMER. Co přesně se stalo? A kdo Peter Bučka vlastně byl?

Sledujte speciál Co Čech, to politik! Superdebata hvězd pandemie: Co nás čeká?

Dva roky s covidem změnily svět. Kdy začneme žít normální život? Je očkování jediná cesta, nebo se covid stane normální chřipkou? Sledujte speciál pořadu Co Čech, to politik! V superdebatě o pandemii uslyšíte názory z obou stran rozděleného národa. Exkluzivní speciál můžete sledovat v neděli 30. ledna na CNN Prima NEWS i přímo zde v tomto článku. Ve 22:30 bude první hodina diskuze mimořádně odvysílána na Primě.

Detektiv leteckých neštěstí: Hledám důvod zkázy. 11. září si letadlo sestřelili Američané

Karlu Burgerovi se dá s mírnou nadsázkou říkat detektiv leteckých neštěstí. Inspektor z Ústavu pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod v rozhovoru pro CNN Prima NEWS popisuje, jak přesně před 50 lety proběhla zkáza jugoslávského letadla nad Československem –⁠ zemřelo tehdy 27 lidí, svět ohromilo přežití letušky po pádu z 10 tisíc metrů. Burger ale vypráví i o dalších velkých leteckých tragédiích. K některým podle něj došlo úplně jinak, než si myslíme.

reklama

Domácí zpravodajství

Omikronem se lidé mohou nakazit opakovaně. Vědec vysvětlil, jak je to možné

S variantou omikron se už potýká téměř celý svět. Nově se ale ukázalo, že se touto koronavirovou mutací může člověk nakazit i opakovaně. Podle slovenského matematika Richarda Kollára je to dáno variantou BA.2, která je s omikronem částečně podobná. Například ve Francii proto místo poklesu počtu nakažených toto číslo nadále stoupá. Pozitivních testů je denně v zemi ještě zhruba o čtvrtinu více. Rekordy padají také v Česku. Pozitivních testů bylo za úterý téměř 40 tisíc.

reklama