CNN Prima News přírodní katastrofa

přírodní katastrofa

Výpis příspěvků ke štítku „přírodní katastrofa“

Turecko postihlo další silné zemětřesení. Trosky zřícených budov prohledávají záchranáři

27. února 2023 11:49

Východní Turecko zasáhlo v pondělí kolem 10:00 SEČ zemětřesení o síle 5,2 stupně. Uvedlo to evropské seismologické středisko EMSC, jehož první odhad původně činil 5,5 stupně. Podle agentury Reuters zemřel nejméně jeden člověk a dalších 69 se zranilo. V oblasti, kterou zasáhly dva silné otřesy 6. února, pokračují od té doby série mnoha dalších otřesů, jejichž síla obvykle nepřesáhne pět stupňů. V Turecku a Sýrii kvůli katastrofě ze začátku měsíce zemřelo přes 50 tisíc lidí. Podle nynějších záběrů na sociálních sítích zemětřesení opět způsobilo škody, po kterých se zřítily některé z budov. Záchranáři proto pátrají po přeživších v troskách.

Další předpověď: Muž varoval před zemětřesením v Turecku, určil i epicenturm. Vědci to odmítli

11. února 2023 09:07

Nizozemec Frank Hoogerbeets už tři dny před neštěstím v Turecku a Sýrii varoval na sociálních sítích, že se dříve či později otřese země. V tweetu napsal, že zemětřesení postihne regiony jižního a středního Turecka, Jordánska, Sýrie a Libanonu, navíc téměř přesně trefil i jeho sílu. Odborníci jsou ale skeptičtí, takovou katastrofu podle nich nelze předpovědět.

Nezvěstná Češka v Turecku. Záchranáři ji v sutinách nenašli, pátrání pokračuje

8. února 2023 14:12

Po masivním zemětřesení v Turecku se pohřešuje i jedna česká občanka. Podle informací CNN Prima NEWS se jedná o ženu, která tam žila se svým tureckým manželem a jeho rodinou. Ministerstvo zahraničí pro redakci uvedlo, že po ženě pátrají přímo čeští záchranáři ve městě Adiyaman na jihozápadě Turecka. Bilance obětí přírodní katastrofy v zemi aktuálně činí více než devět tisíc mrtvých, ale očekává se, že toto číslo ještě podstatně naroste. Další zemřelé pak hlásí i sousední Sýrie.

Mráz −30 °C a 33 tisíc obětí. Zkáza v Turecku připomněla největší zemětřesení z roku 1939

7. února 2023 07:08

Zničené město Erzincan, které muselo být postaveno na jiném místě. Na 116 tisíc zničených budov a 33 tisíc obětí, to byly následky dosud nejsilnějšího zemětřesení v Turecku ze dne 27. prosince 1939. Prezident Erdoğan současné ničivé otřesy označil za druhé největší v zemi od počátku měření (cca od roku 1900). Podle seizmologů měla obě zemětřesení intenzitu 7,8 stupně Richterovy škály. Před 84 lety záchranné práce komplikoval silný mráz, řada obětí umrzla. Mrzne i v epicentru aktuální katastrofy.

Při zemětřesení u japonské Fukušimy umírali lidé. Otřesy zaznamenali až v Tokiu

17. března 2022 04:17

Zemětřesení, které ve středu zasáhlo severovýchod Japonska v oblasti Fukušimy, má nejméně čtyři oběti. Informovala o tom agentura Kjódó, podle níž úřady evidují přes sto zraněných. Dřívější zprávy hovořily o jednom mrtvém a sedmi desítkách lidí, kteří utrpěli poranění. Desetitisíce domácností zůstávají bez proudu a několik tisíc bez vody.

Morava se stále vzpamatovává z tornáda. Tradiční silvestrovské oslavy musí lidé oželet

30. prosince 2021 06:40

Hodonínsko i Břeclavsko se stále snaží vzpamatovat z ničivého tornáda, které se prohnalo Moravou letos v červnu. Místní stále opravují škody a oželet budou muset i klasické silvestrovské oslavy. Střechy pod plachtami by totiž mohly od světlic snadno chytnout. Například Moravské Nová Ves zrušila oblíbený ohňostroj i tradiční rozlévání svařáku. Většina lidí žádné speciální zakončení roku nechystá, proto oslaví příchod toho nového skromně v okruhu svých nejbližších.

Čech, který zažil tajfun na Filipínách: Lidem dochází zásoby, živel jim sebral domovy

25. prosince 2021 22:47

Stovky tisíc lidí na Filipínách oslavily Vánoce bez střechy nad hlavou, pořádného jídla a dokonce pitné vody. Příčinou nepříznivé situace je smrtící tajfun Rai, který se během minulého týdne prohnal provincií Bohol a dalšími oblastmi. Místní obyvatelé se snaží z následků živelné pohromy vzpamatovat, přístup k humanitární pomoci však ztěžují poškozené silnice, záplavy a přerušené elektrické vedení a komunikační sítě. Katastrofickou situaci popsal Čech Tomáš Sluka, který na Filipínách žije.