reklama
CNN Prima News přírodní katastrofa

přírodní katastrofa

Výpis příspěvků ke štítku „přírodní katastrofa“

K New Yorku dorazil Henri, zeslábl na tropickou bouři. Záplavy v Tennessee mají 22 obětí

Na východní pobřeží USA dorazila tropická bouře Henri, která zeslábla z hurikánu první kategorie. Pobřeží se bouře dotkla na Rhode Islandu. 120 tisíc domácností v oblasti je bez elektřiny, v newyorském Central Parku přerušili koncert pro 60 tisíc diváků. Varování platí jak před silným větrem, tak před záplavami. Ty mezitím postihly 1 500 kilometrů vzdálené Tennessee, kde už si vyžádaly 22 obětí.

Na odpočinek není čas. Oheň se rychle šíří, tvrdí velitel českých hasičů v Řecku

„Omlouvám se, nad námi právě operuje vzdušná podpora,“ reaguje po výpadku spojení velitel českých hasičů Richard Franc. V Řecku jeho jednotka pomáhá v boji s ničivými požáry. Na spálenou zemi jsou zvyklí, ale tamní podmínky jsou jiné. Extrémní. Vysoké teploty i nevyzpytatelný vítr komplikují hasičům práci. Na odpočinek není čas, protože oheň se stále rychle šíří.

Záplavy devastují Čínu. Za dva dny napršelo stejně jako za rok, vodní nádrže přetékají

Záplavy, které tento týden sužují čínskou provincii Che-nan, si už vyžádaly nejméně 33 obětí; osm osob je pohřešováno. Desítky tisíc lidí byly evakuovány, zatímco se nepříznivé počasí s přívalovými dešti šíří dál na sever a povodně postupují do dalších měst. Podle oficiální tiskové agentury Nová Čína jsou zatím přímé ekonomické škody vyčísleny na 1,22 miliardy jüanů (asi 4,11 miliardy korun).

Charita posílá na Moravu prvních 51 milionů. Lidé dostanou od 50 do 300 tisíc korun

Na účty lidí zasažených tornádem by měla do konce týdne dorazit první vlna finanční pomoci od Diecézní charity Brno, která uspořádala zřejmě nejúspěšnější sbírku. Na základě průzkumu přímo v terénu rozděluje zatím částky od 50 tisíc do 200 tisíc korun, výjimečně i 300 tisíc korun podle míry poškození obydlí a sociální situace. V pondělí bylo k podpisu připraveno 263 darovacích smluv v celkové hodnotě 51 milionů korun, oznámila charita v tiskové zprávě. Celkem vybrala téměř čtvrt miliardy korun.

reklama