reklama
CNN Prima News přírodní katastrofa

přírodní katastrofa

Výpis příspěvků ke štítku „přírodní katastrofa“

Morava se stále vzpamatovává z tornáda. Tradiční silvestrovské oslavy musí lidé oželet

30. prosince 2021 06:40

Hodonínsko i Břeclavsko se stále snaží vzpamatovat z ničivého tornáda, které se prohnalo Moravou letos v červnu. Místní stále opravují škody a oželet budou muset i klasické silvestrovské oslavy. Střechy pod plachtami by totiž mohly od světlic snadno chytnout. Například Moravské Nová Ves zrušila oblíbený ohňostroj i tradiční rozlévání svařáku. Většina lidí žádné speciální zakončení roku nechystá, proto oslaví příchod toho nového skromně v okruhu svých nejbližších.

Čech, který zažil tajfun na Filipínách: Lidem dochází zásoby, živel jim sebral domovy

25. prosince 2021 22:47

Stovky tisíc lidí na Filipínách oslavily Vánoce bez střechy nad hlavou, pořádného jídla a dokonce pitné vody. Příčinou nepříznivé situace je smrtící tajfun Rai, který se během minulého týdne prohnal provincií Bohol a dalšími oblastmi. Místní obyvatelé se snaží z následků živelné pohromy vzpamatovat, přístup k humanitární pomoci však ztěžují poškozené silnice, záplavy a přerušené elektrické vedení a komunikační sítě. Katastrofickou situaci popsal Čech Tomáš Sluka, který na Filipínách žije.

Asteroid větší než Eiffelova věž proletí kolem Země. Sledovat ho půjde pouhým okem

15. října 2021 07:22

Asteroid Apophis proletí kolem Země v roce 2029 ve vzdálenosti menší než 32 000 km. Mohutné těleso má být podle odhadu astronomů téměř stejně velké jako Empire State Building či Eiffelova věž. Americký Národní úřad pro letectví a vesmír (NASA) uvedl, že by náraz asteroidu do planety odpovídal výbuchu 1 200 megatun trhaviny TNT. Modrou planetu však nezasáhne.

Lávě neodolají ani betonové budovy, ale sopky přinášejí i život, říkají odborníci

29. září 2021 23:28

Sopka na kanárském ostrově La Palma dál chrlí lávu, pohltila už kolem sedmi set budov. Podle geologa Petra Brože jí stěží odolají i betonové budovy, uvedl to ve vysílání CNN Prima NEWS. Láva se navíc nyní dostala i do Atlantského oceánu, což podle odborníků může vést ke vzniku toxických emisí. Do budoucna by však vstup lávy mohl obohatit ekosystém.

PŘEHLEDNĚ o konci světa. Doplatí lidstvo na oteplování, nebo na zájmy lobbistů?

24. září 2021 06:56

Vědci, konspirátoři, politici – ti všichni se v posledním roce čím dál častěji ohánějí globálním oteplováním, klimatickými změnami a možným koncem života na planetě Zemi. Jenže kde je pravda? Redakce CNN Prima NEWS přináší na základě nejnovějších odborných studií čtyři možné scénáře, které mohou v příštích letech na modré planetě nastat.

Hladomor, mráz a úbytek populace. Zemi podle vědců hrozí období vulkanické zimy

5. září 2021 16:39

Výbuch supervulkánu a nebezpečí s tím spojená jsou podle vědců pravděpodobnější, než si lidstvo dosud myslelo. Podle expertů jsou supervulkány činné i několik tisíc let po supererupci a mohou zemi uvrhnout do období vulkanické zimy. Takový sled událostí měl totiž nastat po explozi supervulkánu v místě dnešního jezera Toba v Indonésii.

Vláda přidá miliardu na opravy škod po tornádu. Pomůže jihu Moravy i Ústeckému kraji

23. srpna 2021 15:16

Vláda premiéra Andreje Babiše (ANO) přidá další miliardu korun na kompenzaci škod po tornádu, které před několika týdny zasáhlo obce na jihu Moravy. Kromě této oblasti míří finanční pomoc i pro ty, které postihl downburst v Ústeckém kraji. Po pondělním jednání vlády to uvedla vicepremiérka a ministryně financí Alena Schillerová (za ANO).

K New Yorku dorazil Henri, zeslábl na tropickou bouři. Záplavy v Tennessee mají 22 obětí

23. srpna 2021 06:00

Na východní pobřeží USA dorazila tropická bouře Henri, která zeslábla z hurikánu první kategorie. Pobřeží se bouře dotkla na Rhode Islandu. 120 tisíc domácností v oblasti je bez elektřiny, v newyorském Central Parku přerušili koncert pro 60 tisíc diváků. Varování platí jak před silným větrem, tak před záplavami. Ty mezitím postihly 1 500 kilometrů vzdálené Tennessee, kde už si vyžádaly 22 obětí.

Německem se prohnalo další ničivé tornádo. Vítr zpustošil desítky domů, zvedal i auta

17. srpna 2021 16:26

Německou obec Grossheide ve spolkové zemi Dolní Sasko zasáhlo v pondělí večer při silné bouřce tornádo. Podle agentury DPA to v úterý oznámila německá meteorologická služba DWD, která analyzovala způsobené škody a videozáběry pořízené svědky. Větrný vír poškodil desítky domů, některé z nich nenávratně. Zraněn nebyl nikdo.

reklama