reklama

Přišel o polovinu těla, ale o chuť žít rozhodně ne. Teď však potřebuje pomoct

Žije pouze s polovinou těla, ale nevzdává se. Udělal si řidičský průkaz a chce podnikat. Před čtyřmi lety jednadvacetiletý Daniel z Plzně s kamarádem vylezl na odstavený vagon a zasáhl ho elektrický výboj. Mladík utrpěl rozsáhlé popáleniny a při pádu z výšky si poranil míchu. Komplikace ho pak připravily o dolní polovinu těla.

reklama

Jediná vteřina obrátila Danovi jeho život naruby. Po nehodě ležel několik dní v bezvědomí, následovaly týdny bolestí, které vyvrcholily operací, při níž mu lékaři odstranili polovinu těla. Šance, že něco takového člověk přežije, je jen 50 procent.

Dan se asi dva měsíce připravoval na operaci. Přiznává, že se na ni člověk musí připravit primárně  psychicky, což se mu povedlo. Celkově tento zákrok podstoupilo asi jen 50 lidí na celém světe. V nemocnici strávil přes dva roky. Čas od času tam musí být hospitalizovaný i teď.

Nejdůležitější je nechat některé věci za sebou

„Do budoucna toho plánujeme hodně. Mám auto, řidičák. Všechno je fajn. Nejdůležitější je na všem hledat plusy, nechat za sebou minusy a hledat všechno to pozitivní, co člověk chce dokázat,“ vysvětluje svůj přístup k životu Dan.

Teď shání peníze na speciální vozík ze Švýcarska, který stojí téměř milion. Na transparentním účtu už se vybralo 200 tisíc. Pro Dana je tento vozík velmi důležitý, protože bez něj by mu mohly v budoucnu prasknout střeva, což  by pro něj bylo fatální.

Pokud chcete Danovi pomoct, přispějte mu na transparentní účet Komerční banky s číslem: 123-2992890227/0100.

Tagy:
Léto plné tragédií, reaguje Babiš na srážku vlaků. Jurečka volá po větší bezpečnosti
Nehody

Léto plné tragédií, reaguje Babiš na srážku vlaků. Jurečka volá po větší bezpečnosti

Léto plné tragédií. Tak regoval na železniční neštěstí u obce Milavče na Domažlicku premiér Andrej Babiš (ANO). Střet rychlíku a osobního vlaku nepřežili podle informací CNN Prima NEWS tři lidé. Desítky dalších jsou zraněny, někteří z nich zůstávají v kritickém stavu. Šéf lidovců Marian Jurečka volá po zlepšení bezpečnosti na českých železnicích.

Běloruský expert: Je to politická vražda, Lukašenko rozšířil svůj teror do zahraničí
Rozhovor

Běloruský expert: Je to politická vražda, Lukašenko rozšířil svůj teror do zahraničí

V ukrajinském Kyjevě bylo nalezeno tělo běloruského aktivisty Vitala Šyšova. Úřady prověří všechny verze úmrtí, včetně pokusu zamaskovat vraždu jako sebevraždu. Šyšov byl po emigraci z Běloruska šéfem nevládní organizace Běloruský dům na Ukrajině, která pomáhá uprchlým Bělorusům hledat ubytování, práci a poskytuje jim právní poradenství. CNN Prima News mluvila s běloruským politologem žijícím v Polsku Pavelem Usovem. Ten je přesvědčen, že šlo o politickou vraždu.

O rasistickém hučení na Spartě píší i ve Skotsku a vytahují i Kúdelu. Beauguel se naštval

Měla to být oslava fotbalu, Sparta chtěla zaskočit ve 3. předkole Ligy mistrů silné Monako a přiblížit se účasti v základní skupině milionářské soutěže, ve které absentuje už 16 let. Prestižní zápas měl ale hned několik kaněk. Zaprvé prohra 0:2, zadruhé rasistické hučení několika fanoušků Letenských, které zase jednou Českou republiku „proslavilo“ v zahraničí.

Zemanovo ultimátum: Buď skončí Koudelka v čele BIS, nebo Babiš ztratí podporu Hradu

Prezident Miloš Zeman drží premiéra Andreje Babiše „pod krkem“. Hlava státu měla na zámku v Lánech údajně požadovat konec šéfa Bezpečnostní informační služby (BIS) Michala Koudelky. Pokud mu Babiš prodlouží mandát, mohl by ztratit Zemanovu podporu, která bude pro volby do Poslanecké sněmovny i sestavování nové vlády klíčová, tvrdí zdroje webu Lidovky.cz.

reklama

Domácí zpravodajství

Nové seriály i programové schéma. Prima odstartovala Hvězdnou sezónu ve velkém stylu

Skupina Prima si pro letošní podzim přichystala opravdu hvězdný program. Novinkou mezi seriály je 1. MISE, která představí výcvik dvanácti mladých lékařů určených pro nasazení do prestižního mezinárodního oddílu. Další nový počin je komediální krimiseriál Dvojka na zabití, neméně atraktivní bude i vesnická romance Hvězdy nad hlavou. Sezónu zahájila ve velkém stylu speciální tiskovou konferencí.

Odložené výlety i samotka pro nakažené. Školy dostaly doporučení na nový školní rok

Celý uplynulý školní rok byl zcela odlišný od těch, na které jsou žáci zvyklí. Pandemie koronaviru způsobila studentům všech úrovní vleklé těžkosti. Řada z nich si dlouhé měsíce musela vystačit s domácí výukou. A když už se dostali do lavic, tak za velmi přísných podmínek jako je nepřetržité nošení roušek a respirátorů či povinnost nechat se testovat. Stejně tak trpěli i učitelé. Jak bude vypadat nadcházející školní rok?

reklama