reklama

Přišel o polovinu těla, ale o chuť žít rozhodně ne. Teď však potřebuje pomoct

Žije pouze s polovinou těla, ale nevzdává se. Udělal si řidičský průkaz a chce podnikat. Před čtyřmi lety jednadvacetiletý Daniel z Plzně s kamarádem vylezl na odstavený vagon a zasáhl ho elektrický výboj. Mladík utrpěl rozsáhlé popáleniny a při pádu z výšky si poranil míchu. Komplikace ho pak připravily o dolní polovinu těla.

reklama

Jediná vteřina obrátila Danovi jeho život naruby. Po nehodě ležel několik dní v bezvědomí, následovaly týdny bolestí, které vyvrcholily operací, při níž mu lékaři odstranili polovinu těla. Šance, že něco takového člověk přežije, je jen 50 procent.

Dan se asi dva měsíce připravoval na operaci. Přiznává, že se na ni člověk musí připravit primárně  psychicky, což se mu povedlo. Celkově tento zákrok podstoupilo asi jen 50 lidí na celém světe. V nemocnici strávil přes dva roky. Čas od času tam musí být hospitalizovaný i teď.

Nejdůležitější je nechat některé věci za sebou

„Do budoucna toho plánujeme hodně. Mám auto, řidičák. Všechno je fajn. Nejdůležitější je na všem hledat plusy, nechat za sebou minusy a hledat všechno to pozitivní, co člověk chce dokázat,“ vysvětluje svůj přístup k životu Dan.

Teď shání peníze na speciální vozík ze Švýcarska, který stojí téměř milion. Na transparentním účtu už se vybralo 200 tisíc. Pro Dana je tento vozík velmi důležitý, protože bez něj by mu mohly v budoucnu prasknout střeva, což  by pro něj bylo fatální.

Pokud chcete Danovi pomoct, přispějte mu na transparentní účet Komerční banky s číslem: 123-2992890227/0100.

K tématu

Tagy: příběh postižení dobročinnost lidský příběh invalida invalidní vozík transparentní účet

Další hlavní zprávy

Politika

O spojení Rusů s Vrběticemi jsem věděl, říká exministr zahraničí Petříček

O spojení Rusů s Vrběticemi jsem věděl, říká exministr zahraničí Petříček

Musíme si dupnout, vztahy s Rusy se zhorší, ale nemůžeme s nimi přestat komunikovat. Bývalí ministři zahraničí Tomáš Petříček a Cyril Svoboda se shodují, že Česko by mělo kontaktovat spojence v Evropské unii nebo NATO. Reagovali tak na podezření, že Rusko stojí za výbuchem muničního skladu ve Vrběticích. Petříček přiznal, že jako šéf diplomacie o ruských aktivitách věděl. Podle dalšího exministra zahraničí Karla Schwarzenberga si „musíme dupnout“.

Možné zapojení Ruska do Vrbětic může ovlivnit tendr na Dukovany, připustil Havlíček
Neviděli jste je? Dva Rusové stojí za výbuchem ve Vrběticích i otravou Skripala
reklama
reklama
Pohřeb prince Philipa skončil. Rakev s ostatky byla uložena v kapli svatého Jiří

Velká Británie

Domácí zpravodajství

Výbuch ve Vrběticích je teroristický čin, ať se nám Putin omluví, burcuje opozice
Hutníci z Ostravy hrozí stávkou: Pojedeme do Prahy a vyházíme je tam z oken
Další články
reklama
reklama