reklama
CNN Prima News příběh

příběh

Výpis příspěvků ke štítku „příběh“

Zpověď rozvedených afghánských žen: Když si pro nás přijde Tálibán, vezmeme si život

Rozvedené ženy, které se v Afghánistánu vydaly vlastní cestou, se s ohledem na nástup radikálního islamistického hnutí Tálibán obávají o svůj další osud. V hluboce konzervativní a patriarchální zemi se žen, které se vzepřou konvencím a požádají o rozvod, zřeknou jejich vlastní rodiny a zatratí je i většinová společnost, píše britský web The Guardian.

Dojemný příběh na OH. Surfovat začal na víku od chladicího boxu, teď slaví zlato

Narodil se jako syn chudého brazilského rybáře a surfovat se učil na polystyrenovém víku od chladicího boxu, ve kterém jeho otec vozil ryby na trh. V roce 2015 mu kariéru málem ukončilo traumatické poranění mozku a v úterý se mu ve finále olympijského závodu v Tokiu na první vlně zlomilo prkno. Přesto sedmadvacetiletý brazilský surfař Italo Ferreira slaví zlato. Jeho příběh zatím patří k těm nejdojemnějším z letošních olympijských her.

Nemohla jsem odklepnout cigaretu, popsala Jára začátek nemoci. Skončila na vozíčku

Když najednou paní Jára nemohla odklepnout cigaretu, nejdřív si myslela, že trpí syndromem karpálního tunelu. Jenže diagnóza byla daleko horší – amyotrofická laterální skleróza známá pod zkratkou ALS. Nemocný postupně ztrácí kontrolu nad svaly a jejich pohyby. Jára s neurologickým onemocněním, které přitom postihuje častěji muže než ženy, bojuje už šest let. Přestože je dnes upoutaná na invalidní vozík, snaží se nevzdávat a žít naplno, jak jen to jde.

reklama