CNN Prima News příběh

příběh

Výpis příspěvků ke štítku „příběh“

Rodiče ji odložili v Praze, rodinu poznala po 80 letech. Příběh Alice zaujal i americkou CNN

21. listopadu 2022 06:28

Byl to poslední zoufalý čin, který zachránil život Alici Grusové. Její rodiče, manželé Knappovi, ji ještě jako miminko v roce 1942 odložili na lavičku v pražském parku u nádraží a dali se na útěk. Ten však skončil tragicky. Židovský pár odhalili nacisté a poslali ho na smrt. Alice se nyní ve svých 81 letech setkala s dosud nepoznanou částí rodiny.

S touto cestovkou už nikam. Zdravotní trable a návrat domů byly noční můra, líčí klientka

24. září 2022 09:58

Vidina exotické dovolené pro rodinu s dětmi se změnila v noční můru. Zdravotní problémy, které ji během pobytu v Tunisku postihly, ji nakonec donutily vrátit se domů o několik dní dříve. Přestože v dřívějším letadle byla volná místa, museli znovu zaplatit plnou cenu letenek. Navíc za poměrně dramatických okolností, které člověk ve 21. století u prestižní cestovní kanceláře nečeká. „Chtěla bych důrazně lidem doporučit, aby při výběru dovolené také pečlivě zvažovali, se kterou cestovní kanceláří do světa vyrazí,“ začala redakci CNN Prima NEWS popisovat svůj příběh paní Karolína.

Tenistka přebalí dceru a půjde si zahrát o finále Wimbledonu s kamarádkou Džabúrovou

7. července 2022 11:04

Nejprve vymění roční dceři Cecilii pleny a pak si půjde s kamarádkou Ons Džabúrovou zahrát o finále tenisového Wimbledonu. Čtyřiatřicetiletou Němku Tatjanu Mariaovou lze považovat za největší překvapení letošního klání na trávě v jihozápadním Londýně. Nejen proto, že se nachází na 103. místě ženského žebříčku, ale i kvůli neobvyklému způsobu hry.

Neobvyklý fanoušek. Švýcarský fotbal proslavil zaměstnanec supermarketu ve Skotsku

2. června 2022 19:11

Když mu v březnu 2022 zazvonil ráno telefon, nevěřil. Ozvali se mu reportéři britské televizní stanice Sky Sports a požádali ho o rozhovor před přípravným fotbalovým utkáním na londýnském stadionu Wembley mezi domácí Anglií a Švýcarskem. Craig King, zaměstnanec supermarketu ze skotského Glasgow, je mezi anglicky mluvícími fanoušky považovaný za experta na švýcarský fotbal.

Šestiletý Michajl má po útoku Rusů úlomky granátu v hlavě. Přijala ho nemocnice v Motole

15. dubna 2022 11:58

Fakultní nemocnice v Motole ve středu přijala další těžce zraněné dítě z Ukrajiny. Na rodinu šestiletého Michajla zaútočila ruská armáda, chlapec má v hlavě úlomky z granátu. Pomoci mu přitom mohou právě vyhlášení čeští lékaři ze specializovaného oddělení dětské chirurgie. A podle prvních vyšetření to vypadá, že příběh by mohl mít dobrý konec.

Hasiče z Kladna děsivá nehoda upoutala na vozík. Chce se ale vrátit zpět k práci

15. dubna 2022 06:03

Osm let pomáhal lidem jako středočeský hasič, pak jeho práci i celý život převrátil naruby pád z okna. I díky podpoře tisíců lidí se vzchopil a přesto, že je upoutaný na invalidní vozík, touží pokračovat ve své práci. Pokud se mu to podaří, bude Radek Chmelař vůbec prvním handikepovaným hasičem v Česku. Proti němu ale stojí služební zákon.

První díl seriálu ZOO přilákal téměř 1,5 milionu diváků. Co čeká hlavní hrdiny dál?

14. ledna 2022 13:15

První díl rodinného seriálu ZOO, který přináší příběhy ze zoologické zahrady, si ve čtvrtek večer nenechalo ujít 1 421 000 diváků a share tak činil 31,53 procenta v cílové skupině 4+. Pro velký divácký zájem televize Prima před odvysíláním ZOO navíc exkluzivně nasadila část premiérového dílu svého nejpopulárnějšího seriálu – Slunečné, kterou vidělo 957 000 diváků (share 21,82 %). Na sociálních sítích po odvysílání pilotního dílu ZOO lidé nešetří chválou. Čím si je novinka získala?

Když „vnuk a syn“ útočí. Šmejdi mají nové triky na okrádání seniorů, Vánoce je nezastaví

24. prosince 2021 19:27

Ani blížící se svátky nezastavily podvodníky, kteří se snaží okrást ty nejzranitelnější – seniory. Během jediného dne se jeden z takzvaných šmejdů pokusil vylákat peníze hned ze čtyř seniorek z Českokrumlovska. Ženy na vymyšlenou „pohádku“ o zraněném synovi a lékařovi nenaletěly, příběhy však mohou jiné natolik vyděsit, že podvodníkovi peníze zašlou.

Jo Nesbø: Jako autor si musím pokládat otázku, zda někoho neponoukám ke zločinům

6. prosince 2021 19:41

Uznávaný a celosvětově oblíbený norský spisovatel Jo Nesbø se proslavil zejména svými detektivkami ze skandinávského prostředí. Ve svých knihách detailně popisuje mnohdy hrůzostrašné momenty, proto si pokládá otázku, zda někoho svými příběhy neponouká ke zločinům. „Každý autor, který píše fikci, nad tím musí přemýšlet,“ sdělil v pořadu Interview na CNN Prima NEWS..