reklama

Příštím premiérem bude někdo z hnutí ANO. Tipuji Havlíčka, odhaduje Paroubek

Bývalý premiér Jiří Paroubek předpokládá, že příštím předsedou vlády bude někdo z hnutí ANO. Nemusí jím ale být Andrej Babiš. „Tipoval bych pana Havlíčka,“ prohlásil politik v pořadu Interview na CNN Prima NEWS.

reklama

Hnutí ANO se ve volebních průzkumech stále drží na prvních příčkách. Z průzkumu agentury Median pro Český rozhlas navíc vyplývá, že nejpřijatelnějším předsedou vlády pro voliče (42 procent dotázaných) je právě Andrej Babiš.

Někteří političtí lídři však nejedenkrát prohlásili, že do povolební spolupráce s předsedou hnutí ANO nepůjdou. Uvedl to předseda ODS Petr Fiala nebo předseda hnutí STAN Vít Rakušan. Do spolupráce s Andrejem Babišem nechce jít ani Tomio Okamura (SPD). „Příští premiér bude velmi pravděpodobně někdo z hnutí ANO, ale nemusí jím být Andrej Babiš,“ uvedl v pořadu Interview Jiří Paroubek.

„Ve straně je několik lidí, kterým Babiš důvěřuje, na prvním místě asi ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček. Ten by to mohl být,“ prozradil svůj tip Paroubek.

Osobní útoky k politice patří

Do voleb zbývájí necelé čtyři týdny a kampaně politických stran směřují do svého finiše. Politici se snaží nahnat voliče, kde se dá.

„Míra sprostoty je pořád někde vidět. Útok na Andreje Babiše přes Andreje Babiše ml. je velmi nechutný a nepatří do předvolební kampaně,“ okomentoval Paroubek tiskovou konferenci hnutí ANO, která proběhla začátkem září v Ústí nad Labem. Na ni kromě samotného premiéra dorazil právě jeho syn a otce například obvinil z toho, že oblbuje český národ.

Paroubek to považuje za jasnou předvolební kampaň. „Ti, kteří říkají, že to nebylo součástí kampaně, lžou. Má to zaměstnat Andreje Babiše a nepříznivě ovlivnit jeho chování na veřejnosti, protože pokud se dostáváte do stresu, děláte chyby,“ vysvětlil bývalý premiér.

Podle Paroubka ale nejde o ojedinělý případ. „Myslím si, že ta kampaň je zhruba na té úrovni kultury, jako byla vždycky. Osobní útoky asi k politice patří,“ řekl Paroubek.

Tagy:

Hlavní zprávy

Největší víkendový nárůst od konce března. Za sobotu přibylo 2751 případů covidu

V sobotu přibylo v Česku 2 751 případů nemoci COVID-19, nejvíce za víkendový den od 27. března. Aktuální nárůst počtu nakažených byl skoro o 1 600 případů vyšší než předchozí sobotu. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví. Výrazně nyní přibývá také hospitalizovaných s covidem. Oproti předchozí sobotě stoupl jejich počet o dvě třetiny na 846, z toho 119 pacientů je ve vážném stavu. Za posledních sedm dní zemřelo 61 lidí s COVID-19, zatímco třeba za celé září bylo úmrtí 44.

Bídné podmínky a šizení protokolů. Na Baldwinův smrtící výstřel bylo zaděláno dopředu

Ani do chvíle, kdy hollywoodský herec Alec Baldwin na „place“ omylem údajnou rekvizitou zastřelil hlavní kameramanku a zranil režiséra, nešlo při natáčení westernového filmu Rust všechno po drátkách. Vyplývá to z článku, který přinesl Los Angeles Times. Štáb měl být frustrovaný z podmínek natáčení a dodržování bezpečnostních protokolů mělo k dokonalosti daleko.

reklama

Domácí zpravodajství

Jsme připraveni vyloučit Česko z mapy, Fiala i Kolář jsou rusofobové, tvrdí ruský expert

Rusko je připraveno na to, že vyloučí Česko z mapy světa, řekl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS ruský politolog a bohemista Vadim Truchačev. Reagoval tak na spekulace, že by novým českým premiérem byl šéf ODS Petr Fiala a ministrem zahraničí poslanec Ondřej Kolář (TOP 09). Truchačev Fialu označil za rusofoba, Kolář zase podle něj svým vedením Prahy 6 ruskému lidu plive do tváře.

Nálada mezi Piráty a STAN houstne. Někdo nám nasazuje psí hlavu, zlobí se Bartoš

Vyjednávání mezi Piráty a STAN o nové vládě pod taktovkou koalice Spolu neprobíhají v té nejlepší atmosféře. Některé zdroje ze STAN hovoří o tom, že partaj Ivana Bartoše je chaotická a není schopná jasně říct, o které resorty má zájem. Bartoš na to konto CNN Prima NEWS řekl, že někteří účastníci jednání evidentně mají záměr nasadit Pirátům psí hlavu.

reklama