Přítelkyni polil benzínem a zapálil chalupu. Recidivistovi hrozilo doživotí, dostal 7,5 roku

Hrozilo mu doživotí. Za mřížemi ale nejspíš bude daleko kratší dobu – 7,5 roku. Řeč je o muži ze Slovenska, který před dvěma lety podpálil chalupu a benzínem měl podle obžaloby polít i svou přítelkyni. Té se ale podařilo před ohněm utéct.

Za pokus o vraždu mu hrozilo doživotí. Loni v srpnu ho ale soudkyně okresního soudu v Trenčíně zprostila viny. „Nebylo prokázané, že spáchal skutek, pro který je stíhaný,“ odůvodnila své rozhodnutí.

Státní zástupce se odvolal. Podle něj je obžalovaný vinen a měl by skončit za mřížemi. Krajský soud v Trenčíně mu dal za pravdu a vrátil případ před soud. „Je vinný, že spáchal trestný čin ublížení na zdraví ve stadiu pokusu, za což se odsuzuje na sedm let a šest měsíců,“ zaznělo u soudu tentokrát.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Elektrokolo se proměnilo v ničivou pochodeň. Supermarket lehl popelem, zranilo se sedm lidí

Podle obhajoby nebyl obžalovanému prokázán úmysl zavraždit svou přítelkyni. Podle soudkyně ale ani neudělal nic pro to, aby žena mohla z chaty utéct. „Klient se cítí nevinný. Jediným přímým důkazem bylo tvrzení poškozené,“ řekl pro TV JOJ obhájce muže Matej Múdry. Soud výpověď ženy nicméně považoval za důvěryhodnou a pravdivou. Rozsudek ještě není pravomocný.

Už dříve patnáctkrát obžalovaný muž nyní čelí i obvinění z podvodu. Měl se vydávat za věštce a od pracovnice městského úřadu vylákat v přepočtu téměř 32 milionů korun. Ta mu posílala peníze obce. Chtěla totiž, aby se k ní vrátil manžel. V této věci soud ještě neskončil.

Tagy: