CNN Prima News přívalové deště

přívalové deště

Výpis příspěvků ke štítku „přívalové deště“

Přírodní živly trápí velkou část světa. Na Floridě museli lidé vyměnit auto za kajak

5. června 2022 21:13

Vlna bouřek zasáhla o víkendu i západní Evropu, nejvíce pak Francii. Nepřízeň počasí si tam vyžádala dokonce jednu oběť. Desetitisíce lidí museli evakuovat pořadatelé hudebního festivalu. Záplavy postihly také Ameriku, konkrétně jižní části Floridy. Naopak v Řecku měli hasiči plné ruce práce s požáry v okolí Atén. Rozbitá okna a utržená zrcátka. Takovou spoušť po sobě nezanechal vandal, ale kroupy.

Extrémní bouřky a možná tornáda. Evropa se chystá na smršť, ČHMÚ zpřísnil výstrahu

20. května 2022 13:08

Bouřky, které mají v pátek zasáhnout Českou republiku, budou v západní polovině země velmi silné. Vítr při nich může v poryvech dosáhnout rychlosti kolem 90 kilometrů v hodině. Na východě země budou bouřky o něco slabší, s nárazy větru kolem 70 kilometrů v hodině. Informoval o tom Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ), který tak rozšířil své předchozí varování před velmi silnými bouřkami ze tří krajů na severozápadě země na celé Čechy.

Liberec zvýšil odhad škod po silných bouřkách o trojnásobek. Babiš slíbil pomoc

26. července 2021 13:23

Liberec zvýšil odhad škod po přívalových deštích z předminulého víkendu ze 70 milionů na téměř 240 milionů korun. Největší škody jsou na silnicích, a to za 156 milionů. Řekl to primátor Liberce Jaroslav Zámečník (Starostové pro Liberecký kraj) po jednání s premiérem Andrejem Babišem (ANO). Zámečník dodal, že od premiéra získal příslib pomoci.

Živě
ON-LINE: Voda tekla i stropem. Česko zasáhly záplavy, na zemi se valí další bouřky

17. července 2021 17:22

Sobotní večerní bouře zvedly hladiny řek, potoků i rybníků. Otava v Rejštejně v Plzeňském kraji je na 3. povodňovém stupni, stejně tak Mandava na Liberecku. Lužická Nisa rovněž v Liberci. Intenzivní déšť zvedal hladiny potoků a řek také na Děčínsku. V Mikulášovicích se protrhla hráz rybníka, ve Vilémově voda zaplavila silnici.