reklama

Problémy před velkými obchody? Naplnění kapacity už po hodině a dlouhé fronty venku

Na sociálních sítích se objevují fotky dlouhých front před většími obchody. Například IKEA, která na webových stránkách uvádí aktuální počet návštěvníků, mívá ve svých prodejnách téměř naplněnou kapacitu už hodinu po otevření.

reklama

Stačilo deset minut na to, aby se v neděli ráno v obchodě IKEA v Praze na Černém Mostě nashromáždilo přes 400 lidí. Za další hodinu jich bylo přes tisíc. Prodejna má přitom podle současných vládních nařízení kapacitní limit 1 400 návštěvníků. Kapacita pobočky v Ostravě se zcela naplnila ještě před polednem.

K tématu

Statistiky, které IKEA uvádí na svých stránkách, ukazují, že kromě soboty a neděle bývají pobočky plně obsazené i v pondělí a v úterý. Vzhledem k blížícím se Vánocům se dá očekávat, že lidí v obchodech bude nadále přibývat.

„Po Vánocích očekávám stejnou frontu na odběrovém stanovišti. V době internetu a možnosti nákupu skrze něho by si to lidi mohli odpustit,“ komentuje velké fronty jeden z uživatelů na Facebooku. Mnoho lidí se však návštěvníků obchodů, kteří tvoří dlouhé fronty, zastávají. „Lidé si zkrátka jdou konečně nakoupit, protože doteď nemohli. Navíc neví, jak dlouho to ještě bude možné,“ píše další z diskutujících.

„A teď mi řekněte, jak se to liší od fronty na sjezdovkách či u pokladny nebo před stánky s občerstvením,“ podivuje se další uživatel na sociálních sítích.

Rizikové skóre PES přitom dále stoupá. Už týden zůstává ve čtvrtém stupni rizika, který je vymezen 61 až 75 body. Pokud se čísla ohledně koronaviru nezlepší, vláda možná v pondělí rozhodne, že se Česká republika vrátí do čtvrtého stupně v systému PES. Nadále otevřeno by tak mohly mít pouze obchody, které prodávají základní potřeby, nebo podniky s výdejem vzdáleně objednaného zboží.

O přechodu do čtvrtého stupně vláda rozhodne v pondělí. Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) ovšem podotknul, že případná zpřísněná opatření by se netýkala maloobchodů, což je však v rozporu s navrhnutým systémem PES.

K tématu

Tagy: Vánoce nakupování obchody IKEA koronavirus kapacita fronty PES

Další hlavní zprávy

Zdraví

Ztrátu chuti a čichu po covidu nepodceňujte. Kdy je třeba zajít k lékaři?

Ztrátu chuti a čichu po covidu nepodceňujte. Kdy je třeba zajít k lékaři?

Ztráta čichu a chuti bývá velmi častým příznakem onemocnění COVID-19. Některým pacientům se chuť i čich vrátí během několika dnů, jiní ani po několika týdnech nic necítí a nedokážou si vychutnat jídlo tak jako dříve. Podle lékařky z ORL Azity Gebauerové dojde k úpravě těchto smyslových vjemů u většiny z nich spontánně. Pokud se tak ale nestane do tří týdnů, je na místě navštívit ordinaci ORL.

Škromach: ČSSD má ve volbách potenciál 15 procent. Nesmíme jen brečet, jak je to těžké
Zaplaťte, jinak nedostanete tělo. Myanmarská armáda kasíruje rodiny zabitých demonstrantů
Střelba na střední škole v USA. Zemřel jeden student, policejní důstojník byl postřelen
Jediný Gagarinův úkol bylo přežít, říká o prvním muži ve vesmíru šéf kosmické agentury
reklama
reklama
Petříček: Odcházím se vztyčenou hlavou. Odvolají mě kvůli politickým důvodům

Vláda

Domácí zpravodajství

Tisíce vakcín od Pfizeru nemohou být použity. Hrozí, že lidé nedostanou druhou dávku včas
Sledujte Nový den s Romanem Prymulou: Má smysl testování žáků ve školách?
Další články
reklama
reklama