Procházka se zakousl do léčby. Český bijec po zrušení titulové bitvy ukázal zraněné rameno

Za dva dny měl MMA bijec Jiří Procházka obhajovat svůj pás z polotěžké váhy v nejslavnější organizaci UFC. Jenže krátce před odvetou s brazilským veteránem Gloverem Teixeirou si vážně poranil rameno a gentlemansky dal opasek k dispozici. Nyní je po operaci a světu ukázal, jak vypadá část těla, která ho o velkolepý souboj připravila.

Zápasník s už celosvětově proslavenou přezdívkou „BJP“ má po složité operaci zraněného ramena. To bylo vážně poničeno při tréninku. „Je to nejhorší zranění, jaké lékaři v historii UFC viděli. Je to opravdu zatraceně špatné,“ popsal na konci listopadu šéf slavné organizace Dana White.

Procházka nyní publikoval na sociálních sítích fotografii z nemocnice. Podle toho, jak se zakousl do hadičky, se zdá, že i přes obrovské zklamání z nemožnosti obhajovat pás se udržuje v dobrém rozmaru.

Okamžitě byl zahlcen vzkazy z celého světa. Například i z Japonska, kde si udělal jméno díky úspěšnému zápasení v organizaci Rizin. „Uzdrav se brzy, samuraji,“ zněl jeden z mnoha komentářů plných podpory. Už dříve Procházkovi slova útěchy poslali i Karlos „Terminátor“ Vémola nebo rapper a bijec Marpo.

Rekonvalescence po takovémto úrazu a následném zákroku může trvat až 12 měsíců. Rodák z moravských Hostěradic chce však celému světu ukázat, že to zvládne rychleji. Sám tvrdí, že chce být do půl roku zpátky. Před zákrokem své rameno pochopitelně šetřil a pečoval o něj. „Snažím se rehabilitovat, chladit. Chodím i do hyperbarické komory. Taky využívám různá infračervená světýlka na rozproudění krve a snížení otoků. A všechny možné léčebné procesy,“ zmínil Procházka ještě před operací pro deník Sport.

Tagy: