reklama

BLOG: Prodám štěně, cena 7 tisíc. Jinak půjde do útulku.

„Co vám je do toho, že chceme mít štěňata. Naše štěňata žádné útulky neplní. Už na ně máme tolik zájemců!“ Tyhle a mnohé podobné věty asi slyšel každý, jakmile vyjádřil pochybnosti nebo rovnou nesouhlas se záměrem známého mít štěňata. Jenže jakmile fena zabřezne, zájemců je najednou o polovinu méně, a jakmile jsou štěňata k odběru, zbydou se štěstím dva. A útulek je najednou čím dál reálnější volba, když vám doma čůrá, kaká a ničí věci tlupa štěňat, která rostou před očima a zájemci nestojí frontu se štůskem bankovek.

reklama

„Co vám je do toho, že chceme mít štěňata. Naše štěňata žádné útulky neplní. Už na ně máme tolik zájemců!“ Tyhle a mnohé podobné věty asi slyšel každý, jakmile vyjádřil pochybnosti nebo rovnou nesouhlas se záměrem známého mít štěňata. Jenže jakmile fena zabřezne, zájemců je najednou o polovinu méně, a jakmile jsou štěňata k odběru, zbydou se štěstím dva. A útulek je najednou čím dál reálnější volba, když vám doma čůrá, kaká a ničí věci tlupa štěňat, která rostou před očima a zájemci nestojí frontu se štůskem bankovek.

Realita je taková, že nebýt domácího rozmnožování psů, nemáme plné útulky.

Skandální případy množíren o desítkách až stovkách psů, z nichž další byla odhalena tento týden, nejsou největším problémem, který pálí útulky. Tím největším problémem je, když si každý druhý majitel feny či psa řekne, že chce štěňata. Protože jeho pes je přece zdravý. Protože jeho fena je tak krásná. Protože už přece mají skvělé zájemce o jejich štěňátka. No a my jsme pak ti, kdo mají plné kotce potomků zdravých psů a krásných fen, o která bylo tolik skvělých zájemců.

Někteří se k nám dostanou už jako psí děti, když je majitelé nejsou schopni udat a děsí se, že jim štěňata nadělají z domova kůlničku na dříví. Někteří se k nám dostanou jako nezvládnutí puberťáci, kteří už tu kůlničku na dříví z domova svých nových majitelů skutečně dělají a představa, že si je vezme zpět ten, u koho se narodila, je ve většině případů iluzorní. A někteří se k nám pak dostanou z jiného útulku, kde pubertální výrobci kůlniček na dříví zestárli ve psy s prázdnými pohledy, kteří už nevěří, že ještě kdy něco jako domov uvidí.

Tím se dostáváme k fenoménu, kterým je odkládání psů. Náš útulek má pro příjem psů od majitelů jen omezené kapacity. Musíme mít místo pro pejsky, které nám obce a jejich strážníci vozí doslova ve dne v noci, proto spousty majitelů, kteří už své psy nemohou mít, odmítáme. Několikrát týdně. Jenže jinak to nejde, nejsme nafukovací.

Tito majitelé pak hledají, kam jinam psy umístit. S místem bojují všechna zařízení, všechna jsou na hraně svých kapacit. Některé útulky nebo organizace nepřijímají nalezené psy z ulice od strážníků, ale výhradně psy od majitelů, a přesto mají na volné kotce doslova pořadníky. Při současné míře rození štěňat a produkce nových psů je současná síť všech, kdo se nejen o nalezené, ale i o nechtěné a problémové psy starají, tak tak dostačující.

Momentálně je na stole návrh změny zákona, který by tuto síť výrazně omezil a zredukoval. Dál by směly fungovat jen ty útulky, které na příjmu zvířat spolupracují s obcemi a ze systému by tak vypadly desítky zařízení poskytující péči stovkám psů, kteří nejsou toulaví ani nalezení, a kteří fungují právě pro psy opuštěné přímo jejich majiteli či převzané z jiných útulků. Opravdu tohle zákonodárci chtějí?

Podrobnosti o návrhu se dočtete ZDE.

Prosím. Nemnožte, nekupujte, adoptujte. A pokud se vám nelíbí hrozba zákazu desítkám útulků, pište svým poslancům:  https://www.psp.cz/sqw/hp.sqw?k=192

Tagy:

Hlavní zprávy

Očkovat proti covidu a chřipce současně? Univerzální vakcína se testuje, říká Prymula
Koronavirus

Očkovat proti covidu a chřipce současně? Univerzální vakcína se testuje, říká Prymula

Chřipka letos připravuje nebývale silný úder. Tvrdí to někteří odborníci a stejně jako u covidu nabádají k očkování. Klidně obě vakcíny najednou. Jenže nechat si současně aplikovat vakcínu proti covidu a chřipce může podle některých praktiků pro organismus znamenat pořádnou zátěž a pacientům tak doporučují alespoň dvoutýdenní odstup. Bývalý ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO) ve vysílání CNN Prima NEWS sdělil, že se nyní testuje univerzální vakcína.

Není důvod k panice, tvrdí už zase Vojtěch. Po tomto výroku obvykle přišlo zpřísnění
Koronavirus

Není důvod k panice, tvrdí už zase Vojtěch. Po tomto výroku obvykle přišlo zpřísnění

„Není důvod k panice,“ zdůraznil znovu ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) na tiskové konferenci před týdnem. Těmito slovy už občany od začátku pandemie uklidňoval nejméně šestkrát. Vojtěch říká, že vzhledem k proočkovanosti a nízké zátěži nemocnic si aktuálně může toto tvrzení dovolit. Opozice mu ale vytýká, že nemá plán a jen uklidňuje lidi podobně jako posádka letadla před turbulencemi. V minulosti se po Vojtěchově ujištění, že není důvod k panice, situace pokaždé zhoršila.

Proč už se další lidé nechtějí očkovat? Vždyť jde o život, reagují na průzkum odborníci

Nechápu, že se nechce nechat více lidí očkovat, reagoval imunolog Václav Hořejší na výsledky exkluzivního průzkumu agentury STEM pro CNN Prima NEWS. Z toho vyplývá, že 69 procent z 1 014 dotazovaných už dostalo alespoň jednu dávku vakcíny proti covidu a pouze tři procenta to ještě mají v plánu. 20 procent vakcínu odmítá a osm procent ještě váhá. Podobně nad nezájmem Čechů o očkování kroutí hlavou i další odborníci.

Politická debata s Hamáčkem, Vondráčkem, Ondráčkem i Okamurou. Jak chtějí řešit migraci?

CNN Prima NEWS ve středu od 20:15 odvysílá další ze série předvolebních debat Speciál 360°: Hlas lidu. Před publikem se v sále střetne čtveřice zástupců politických subjektů kandidujících ve sněmovních volbách. Ve dvouhodinové debatě budou tentokrát diskutovány zejména otázky bezpečnosti a migrace. Do předvolebního pořadu byli pozváni politici z řad ANO, SPD, KSČM a ČSSD.

Princ Philip s oblibou stříkal hořčici na zeď. Miloval, když se věci pokazily, říká William

Když letos v dubnu zemřel ve věku 99 let britský princ Philip, oplakával ho celý svět. Pro jeho manželku královnu Alžbětu II. byl velkou oporou, pro vnoučata milující dědeček, který s nimi rád dováděl. Podle princů Charlese a Williama byl Philip, vévoda z Edinburghu, navíc opravdovým králem grilování. Shodli se na tom ve vzpomínkovému programu stanice BBC.

Babiš, Fiala i Rakušan. Političtí lídři se utkají ve velké superdebatě Česko hledá premiéra

Necelé dva týdny před sněmovními volbami se na CNN Prima NEWS uskuteční velká superdebata s lídry nejsilnějších český stran či koalic. Nebudou tak chybět premiér Andrej Babiš (ANO), Petr Fiala (koalice Spolu) nebo Vít Rakušan (koalice Piráti a Starostové). Sledujte v neděli 26. září od 20:00 první díl speciálního vysílání s názvem Česko hledá premiéra.

reklama

Domácí zpravodajství

Maláčová: Pokud se uzavře škola kvůli covidu, rodiče by měli dostat 80 procent výdělku

Aktualizováno

Ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD) se chystá v pondělí vládě předložit návrh na zavedení krizového ošetřovného pro případ lokálního uzavírání škol kvůli epidemii. Navrhuje dávku zvýšit ze 60 na 80 procent základu výdělku a vyplácet ji po celou dobu nařízené karantény. Kabinetu předá i návrh na navýšení minimální mzdy od ledna z nynějších 15 200 na 18 tisíc korun.

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

Adámek je po operaci mandlí v bdělém kómatu. Vše špatně, obvinila matka u soudu lékařku

Aktualizováno

Mnoha chyb se podle matky chlapce, jenž zůstal po operaci mandlí v Pardubické nemocnici před čtyřmi lety kvůli pooperačním komplikacím v takzvaném bdělém kómatu, dopustili zdravotníci nemocnice při zákroku i po něm. Matka v úterý vypovídala před pardubickým soudem, několikrát se neubránila slzám. Generální ředitel společnosti Nemocnice Pardubického kraje Tomáš Gottvald už dřív řekl, že podle interního šetření případu nenastalo pochybení v léčebném postupu.

reklama