reklama

Prodej stromků je v plném proudu. Za jedli lidé zaplatí 700 korun, za smrk 500

Prodej vánočních stromků už je v plném proudu. I letos se podle mnohých prodejců nejvíce prodává kavkazská jedle, která vydrží nejdéle. Ceny jsou obdobné jako v předešlém roce, a to v rozmezí od 400 korun do dvou tisíc.

reklama

Na plantáži v Chomýži na Kroměřížsku začali s řezáním vánočních stromků už před dvěma týdny. Na 40 hektarech dokážou pro trh každoročně vypěstovat několik tisíc stromků. „Jako by to byly moje děti. Starám se o všechny od těch nejmenších až po ty, které se vyřezávají,“ uvedla pro televizi CNN Prima NEWS brigádnice Marie Láznová.

Podle prodejců stromků je v posledních letech mezi lidmi největší zájem o kavkazskou jedli. Za dvoumetrový stromek letos lidé zaplatí přibližně 700 korun, zatímco za stejně vysoký smrk 500 korun. Přestože si za jedli připlatí, dávají mnozí přednost právě jí. „Určitě vydrží déle, navíc nepíchá a nejspíš je dekorativnější než smrk,“ řekl Přemysl Bača, majitel plantáže v Chomýži, kde z 80 procent pěstují právě jedli.

Nejdražší jsou kavkazské jedle

Ceny nechali prodejci stejné jako loni. „Držíme je stejné už několik let. Nejlevnější jsou klasické smrčky, potom jsou borovice. Nejvíce si lidé připlatí za luxusní kavkazské jedličky,“ uvedl jeden z nich.

I když se první vánoční stromky začínají řezat už v listopadu, pěstitelé tvrdí, že pokud se o ně majitelé dobře postarají, vydrží až do Tří králů, kdy je většina lidí odstrojuje. Majitel plantáže v Chomýži Přemysl Bača doporučuje nechat stromek před svátky zabalený v síti a na mrazu na balkoně či zahradě. „Není potřeba dávat ho do vody,“ vysvětlil Bača.

K tématu

Tagy: Vánoce advent trh stromky Zlínský kraj Kroměřížsko vánoční strom vánoční stromečky prodej stromků

Další hlavní zprávy

Jan Hamáček

Hamáček zkolaboval kvůli tlaku. Před pár týdny podstoupil operaci

Hamáček zkolaboval kvůli tlaku. Před pár týdny podstoupil operaci

Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) zkolaboval. Pro Blesk Zprávy uvedl, že zřejmě kvůli tlaku. Ruší tak své schůzky a nedorazí na jednání Sněmovny, v péči lékařů však není. Před pár týdny šéf ČSSD podstoupil operaci. Nachází se navíc i pod značným politickým tlakem poté, co ministr kultury Lubomír Zaorálek zatím odmítl převzít funkci po odvolaném ministru zahraničí Tomáši Petříčkovi.

Olomoucký kraj

Drama na Přerovsku. Starosta se musel schovat na úřadě, útočník mu hrozil nožem

Drama na Přerovsku. Starosta se musel schovat na úřadě, útočník mu hrozil nožem

Muž středního věku ohrožoval podle policie nožem starostu Bělotína na Přerovsku kvůli dlouhodobým sporům týkajícím se výkonu jeho funkce. Vyhrožoval mu údajně i ublížením na zdraví. Útočník mu nakonec propíchl dvě pneumatiky u osobního vozu, starosta se do příjezdu hlídky uchýlil do budovy úřadu. Útočník je podezřelý z trestného činu násilí proti úřední osobě, hrozí mu až šestileté vězení, sdělila v úterý přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Kauza lihového bosse Březiny opět u soudu. Začal proces s příbuznými a zaměstnanci
Slovensko od pondělí rozvolňuje. Otevřou všechny obchody, služby či hotely
Ze stovky měl málem miliony. O štědrý jackpot sázkaře připravil teatrální Son a VAR
Útok na dítě na Petříně: Krátce předtím napadl pes jinou oběť. Policie označila viníka
Hazard a nezodpovědnost. Opozice kritizuje zmatky s obsazením postu ministra zahraničí
reklama
reklama
Prymula: Opatření musíme vydržet ještě dva měsíce, pak epidemie začne ustupovat

Nový den

Domácí zpravodajství

Následky hackerského útoku v Olomouci: Lidé si nic nevyřídí, výplaty přijdou pozdě
PŘEHLEDNĚ: Prodělali jste covid? Devět rad odborníků, jak se vyhnout těžkým následkům
Zachránce popsal boj o život dětí ze Žamberka: Ke klukům pod hladinou jsem se plazil
Další články
reklama
reklama