reklama

Prymula, Vojtěch a další patří do Bohnic. Zlikvidovali ekonomiku, tvrdí Klaus ml.

Opatření, která mají zabránit šíření koronaviru, považuji za pomatená, prohlásil poslanec a bývalý předseda hnutí Trikolóra Václav Klaus ml. v pořadu K věci na CNN Prima NEWS0. Epidemiolog Roman Prymula a ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (ANO) podle něj svými restrikcemi zlikvidovali řadu živnostníků a patří do Bohnic.

reklama

„Když vidím naší českou politickou reprezentaci, taky si nejsem jist, zda se zase školy nezavřou. To byla chyba, kterou bychom znovu dopustit neměli,“ kritizoval vládu bývalý předseda hnutí Trikolóra Václav Klaus mladší, který pro ostřejší hodnocení nešel daleko.

„Prymula, Vojtěch a další zlikvidovali českou ekonomiku a patří do Bohnic. Jejich opatření považuji za pomatená. Vliv na průběh nemoci to nemělo, zlikvidovali spoustu živnostníků,“ uvedl v pořadu K věci na CNN Prima NEWS.

Podle Klause je nejideálnější způsob, jak předpovídat budoucnost, pohled do minulosti. „Když byla španělská chřipka první rok, byl to velký úder. Třetí rok už byla slabší a odeznívalo to,“ popsal Klaus ml. s tím, že očekává stále nižší počty nakažených nebo zemřelých. „Za padesát let na to budeme vzpomínat,“ dodal.

Očkování proti covidu, o kterém mnozí odborníci mluví jako o světle na konci tunelu, vnímá jako zbytečné. „Mám známé, kteří jsou očkovaní jen proto, že nesnáší tu buzeraci, je to na hlavu,“ popsal Klaus mladší, který sám očkování odmítl.

A nelíbí se mu ani testování ve školách. „Jsou to vyhozené peníze, nemá to vliv na epidemii. Z řady dospělých se dělají lidi druhé kategorie, dopadá to na chudší a normálnější. Velké firmy si zařídí testování před koncertem, ale menší kapela testování zdarma nenabídne,“ argumentoval. Na řadu akcí prý nešel, protože se odmítl testovat.

Tagy:
škola testování Andrej Babiš Václav Klaus ml. K věci Bohnice uzavření škol testování na koronavirus covid zavření škol

Hlavní zprávy

Jste fašisti, vypadněte. Na Cínovci se střetli bývalí pohraničníci s potomky zastřelených
Očima reportéra

Jste fašisti, vypadněte. Na Cínovci se střetli bývalí pohraničníci s potomky zastřelených

Členové Klubu českého pohraničí, který vesměs sdružuje bývalé příslušníky pohraniční stráže, si na sobotní poledne naplánovali kontroverzní akci. V krušnohorském Cínovci odhalovali sochu vojáka se psem, která má uctít památku padlým ochráncům státních hranic. Vedle bývalých pohraničníků ovšem na místo dorazila také početná skupina jejich odpůrců. Konflikt visel ve vzduchu.

Babiš, Fiala i Rakušan. Osm politických lídrů se utká v superdebatě Česko hledá premiéra

Necelé dva týdny před sněmovními volbami se na CNN Prima NEWS uskuteční velká superdebata s lídry nejsilnějších českých stran či koalic. Nebudou tak chybět premiér Andrej Babiš (ANO), Petr Fiala (koalice Spolu) nebo Vít Rakušan (koalice Piráti a Starostové). Sledujte v neděli 26. září od 20:00 první díl speciálního vysílání s názvem Česko hledá premiéra.

Z karibské bouře Sam už je hurikán třetí kategorie. Očekává se, že ještě zesílí

Aktualizováno

Tropická bouře Sam na začátku víkendu postupně zesílila na hurikán třetí kategorie na pětistupňové škále. Ukazují to hlášení amerického Národního střediska pro hurikány (NHC), které předpokládá, že živel ještě o něco zesílí. Zatím se však pohybuje daleko na otevřeném moři a nečeká se, že by v nejbližších dnech výrazněji zasáhl obydlené oblasti.

reklama

Domácí zpravodajství

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

Zdechovský: Kauza Turów je o aroganci Polska. Léta byli agresivní, teď musí jednat

Spor mezi Českem a Polskem kvůli dolu Turów graduje. Kauza se už promítla i do vztahu občanů obou zemí na hranicích. „Vztahy Poláků a Čechů jsou výborné, ale tato kauza je o aroganci polské strany. Říkali, že to vyřeší, to se nestalo. Dnes bychom měli tlačit na to se dohodnout, lidé chtějí jen vodu,“ řekl v pořadu 360° europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL).

reklama