reklama

Prymula, Vojtěch a další patří do Bohnic. Zlikvidovali ekonomiku, tvrdí Klaus ml.

Opatření, která mají zabránit šíření koronaviru, považuji za pomatená, prohlásil poslanec a bývalý předseda hnutí Trikolóra Václav Klaus ml. v pořadu K věci na CNN Prima NEWS0. Epidemiolog Roman Prymula a ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (ANO) podle něj svými restrikcemi zlikvidovali řadu živnostníků a patří do Bohnic.

reklama

„Když vidím naší českou politickou reprezentaci, taky si nejsem jist, zda se zase školy nezavřou. To byla chyba, kterou bychom znovu dopustit neměli,“ kritizoval vládu bývalý předseda hnutí Trikolóra Václav Klaus mladší, který pro ostřejší hodnocení nešel daleko.

„Prymula, Vojtěch a další zlikvidovali českou ekonomiku a patří do Bohnic. Jejich opatření považuji za pomatená. Vliv na průběh nemoci to nemělo, zlikvidovali spoustu živnostníků,“ uvedl v pořadu K věci na CNN Prima NEWS.

Podle Klause je nejideálnější způsob, jak předpovídat budoucnost, pohled do minulosti. „Když byla španělská chřipka první rok, byl to velký úder. Třetí rok už byla slabší a odeznívalo to,“ popsal Klaus ml. s tím, že očekává stále nižší počty nakažených nebo zemřelých. „Za padesát let na to budeme vzpomínat,“ dodal.

Očkování proti covidu, o kterém mnozí odborníci mluví jako o světle na konci tunelu, vnímá jako zbytečné. „Mám známé, kteří jsou očkovaní jen proto, že nesnáší tu buzeraci, je to na hlavu,“ popsal Klaus mladší, který sám očkování odmítl.

A nelíbí se mu ani testování ve školách. „Jsou to vyhozené peníze, nemá to vliv na epidemii. Z řady dospělých se dělají lidi druhé kategorie, dopadá to na chudší a normálnější. Velké firmy si zařídí testování před koncertem, ale menší kapela testování zdarma nenabídne,“ argumentoval. Na řadu akcí prý nešel, protože se odmítl testovat.

Tagy:
škola testování Andrej Babiš Václav Klaus ml. K věci Bohnice uzavření škol testování na koronavirus covid zavření škol

Hlavní zprávy

Klid před bouří. Omikron nejdříve zasáhne mladé, pak zranitelné, předpovídá infektolog
Koronavirus

Klid před bouří. Omikron nejdříve zasáhne mladé, pak zranitelné, předpovídá infektolog

Klid před bouří. Tak označil aktuální pandemickou situaci v Česku infektolog a přednosta kliniky infekčních nemocí ve Fakultní nemocnici Brno Petr Husa. Nejdříve podle něj onemocní omikronem mladí, ti ale péči v nemocnicích ve velké míře potřebovat nebudou. Pak se bude situace zhoršovat, varoval. Podle Ústavu zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS) už tvoří v Česku omikron 80 % případů nákazy COVID-19.

Jako u blbejch na dvorku. Chaos už dosáhl vrcholu, kritizuje Neff vládní opatření
Pořady

Jako u blbejch na dvorku. Chaos už dosáhl vrcholu, kritizuje Neff vládní opatření

Komunikační chaos ministerstva zdravotnictví už dosáhl vrcholu. Je to jako „u blbejch na dvorku“, nešetřil kritikou na konto vládních opatření spisovatel Ondřej Neff v pořadu Co Čech, to politik na CNN Prima NEWS. Třebaže sám podporuje vakcinaci, nelíbí se mu, že vláda otálí se zrušením vyhlášky o povinném očkování. Komunikace ze strany ministra Vlastimila Válka (TOP 09) a jeho resortu není nejšťastnější ani podle dalších dvou hostů pořadu – exministra Romana Prymuly a bývalého politika Vítězslava Jandáka.

Babišovi se při jednání v Evropské unii smáli. Neměl věcné argumenty, tvrdí Prouza

Bývalému premiérovi Andreji Babišovi (ANO) se při jednání o Zelené dohodě na evropské půdě smáli. Neměl věcné argumenty, o něž jde především, nešetřil kritikou prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu Tomáš Prouza na adresu expremiéra. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS podotkl, že klíčové budou dopadové studie ke Green Dealu, na něž se bývalá vláda vykašlala.

Jandák se zastal Prymuly: Kdo vás odstřelil, komu jste vadil? Po vás nastal chaos

Jepičí život vakcinologa Romana Prymuly v čele ministerstva zdravotnictví byl způsoben tím, že někomu vadil, je přesvědčen bývalý politik a herec Vítězslav Jandák. V pořadu Co Čech, to politik dodal, že po Prymulově odchodu z resortu nastal „odborný chaos“, jelikož se vyrojily desítky expertů, kteří se najednou začali vyjadřovat k pandemii koronaviru. Prymula podotkl, že ho odchod z politiky příliš nemrzí, protože mu více vyhovuje pozice odborníka.

reklama

Domácí zpravodajství

Černý scénář nemůžeme vyloučit, varoval Dušek. Předpověděl vrchol omikronové vlny

Rizikový scénář nejde vyloučit, podle aktuálního vývoje ale kolaps nemocnic nehrozí, míní šéf Ústavu zdravotnických informací a statistiky Ladislav Dušek. Počet hospitalizovaných s covidem totiž v Česku několikátý den v řadě klesá. Potvrzuje se tak zatím teorie, že omikronem se nakazí více lidí, budou mít ale lehčí průběh. Většina států Evropy se přesto na vrchol vlny omikronu poctivě připravuje, včetně krizových scénářů.

reklama