reklama

Zeman na vítání prvňáčků mluvil o hladovějících dětech. Žákům přeje dobré kamarády

Prezident Miloš Zeman společně s manželkou Ivanou ve středu navštívil jednu z brněnských škol. Hlava státu hovořila o těžkých podmínkách některých dětí a nutné nápravě této situace. Prvňáčkům do života přál, aby si ve škole našli kamarády.

reklama

Prezident v úvodu poděkoval MŠ a ZŠ Merhautova za pozvání. „Občas, když prezidenti někam přijedou, omezí se na výroky typu ‚dobře se učte‘ a ‚poslouchejte učitele‘. Zaměřím se na něco jiného,“ začal Zeman.

„V materiálech od paní ředitelky jsem se dozvěděl o dvou dívkách, které zkolabovaly hlady. Také jsem se dočetl o chlapci, který v pátek snědl 15 knedlíků. Když mu říkali, že ho bude bolet břicho, odpověděl, že bude jíst až v pondělí. Já se ptám, co to je za rodiny, které svým dětem nedají najíst?“ pokračoval prezident.

Kamarádi jsou poklad

Hlava státu by si přála, aby mezi školou a rodinami existovala přátelská spolupráce. „Nyní je nutný zásah na ochranu těchto dětí, aby nehladověly, rodiče je posílali do školy a nebyly v nepříjemném prostředí. Proto jsem nedávno podepsal návrh zákona, který omezuje sociální dávky v případě, když rodiče těmto požadavkům nevyhoví,“ vysvětlil Zeman.

„Chtěl bych prvňáčkům popřát, aby je škola bavila. Učitel národů Jan Ámos Komenský mluvil o škole hrou. Vy jste si nyní hrály a čekáte, jestli vás škola této možnosti zbaví, ale ve skutečnosti vám může nabídnout i jiné formy her, než které jste měly doma. Najděte si kamarády, se kterými možná budete soutěžit, ale kteří vám také občas pomůžou. Takový kamarád je pravý poklad,“ řekl prezident novým žákům.

A co prvňáčkům popřál na závěr? „Úsměv, radost ze života, hodně jídla, kamarády a mít pocit úspěchu na základě soutěže ve škole, která vás bude bavit. Všechno nejlepší a mějte se krásně,“ dodal Zeman.

Tagy:

Hlavní zprávy

Přeplněné cely i mučení. CNN odkrývá děsivé tajemství americké věznice v Afghánistánu
Zahraničí

Přeplněné cely i mučení. CNN odkrývá děsivé tajemství americké věznice v Afghánistánu

Americká základna Bagrám v Afghánistánu – symbol moci i krutosti. Na místní přistávací dráze dosedala letadla s prezidenty i armádními veliteli. Uvnitř se ale nacházela věznice s brutální pověstí. Vězni zde měli být tvrdě vyslýcháni i mučeni. Celý rozsah krutých podmínek ale vychází najevo až nyní po odchodu amerických vojáků ze země. Štáb CNN bývalou základnu navštívil a reportér Nic Robertson barvitě popsal, co tam viděl. Podívejte se na exkluzivní reportáž.

Jako čekání na smrt. Renata strávila devět let v nemocnicích, lékaři stále tápou

Před devíti lety se Renatin život obrátil naruby. Šla k lékaři na běžnou prohlídku, jenže po kontrole zkolabovala a na týden skončila v umělém spánku. Tři měsíce pak strávila na ARO s umělou plicní ventilací. Teď je na invalidním vozíku a lékaři dodnes nevědí, co bylo příčinou prudkého zhoršení jejího zdravotního stavu. Renata se však nevzdává a snaží se vrátit do běžného života.

Válek o členovi z TSS: Kdyby dělal zkoušku z epidemiologie, tak vyletí

„Chránit se proti koronaviru musíme, covid není žádná chřipečka,“ řekl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS poslanec Vlastimil Válek (TOP 09). Reagoval tak na slova bývalého místopředsedy Fotbalové asociace ČR Jindřicha Rajchla (TSS), který zpochybnil efektivitu očkování. „Kdybyste dělal zkoušku z epidemiologie, letíte i na třetí termín,“ dodal Válek.

Babiš, Fiala i Rakušan. Osm politických lídrů se utká v superdebatě Česko hledá premiéra

Necelé dva týdny před sněmovními volbami se na CNN Prima NEWS uskuteční velká superdebata s lídry nejsilnějších český stran či koalic. Nebudou tak chybět premiér Andrej Babiš (ANO), Petr Fiala (koalice Spolu) nebo Vít Rakušan (koalice Piráti a Starostové). Sledujte v neděli 26. září od 20:00 první díl speciálního vysílání s názvem Česko hledá premiéra.

Nesnažte se mě najít. Snoubenec zavražděné blogerky sdílel tajemný vzkaz

Případ snoubenců Gabby Petitové a Briana Laundrieho je čím dál tajemnější. Poté, co pátrací skupina v neděli nalezla tělo mladé blogerky, se lidé začali ptát, jakou roli v její smrti sehrál Laundrie, který se pohřešuje od 14. září. Jak nyní ukazují jeho příspěvky na sociální síti, 23letý muž byl pravděpodobně fascinován smrtí. Policie po něm nadále pátrá.

reklama

Domácí zpravodajství

Okamurův mluvčí Hamáček a kulomety na hranicích. Politici perlili v superdebatě

Středeční Speciál 360°: Hlas lidu na CNN Prima NEWS byl plný emocí, hádek a osobních urážek či konfliktů. Šéf SPD Tomio Okamura například vpálil předsedovi ČSSD Janu Hamáčkovi, že by ho jako svého mluvčího nebral ani zadarmo. Poslanec KSČM Zdeněk Ondráček by proti migraci bojoval potápěním lodí a šéf Sněmovny Radek Vondráček z hnutí ANO opakoval, že Česko není pro uprchlíky cílovou zemí. Připravili jsme pro vás přehled nejsilnějších výroků čtyř zúčastněných politiků.

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

reklama