Pytlák u Mikulova vybíjí jeleny a daňky. Absolutní beznaděj, zoufají si lesníci

Několik zabitých zvířat našli lesníci u Mikulova na Břeclavsku. Zatím neznámý pachatel tak způsobil statisícové škody. Lesníci jsou ze způsobu zabití zvěře v šoku. Podle nich není střelec žádný začátečník. Na jeho dopadení je vypsána odměna, případem se už zabývá policie.

Případů pytláctví v lesních oborách Bulhary a Klentnice na Břeclavsku za letošní říjen rapidně přibylo. „Každý rok se jedná o několik případů, akorát teď se nakumulovaly. Neznámý pachatel zastřelil čtyři kusy najednou, dva jeleny, laň a daňka. Způsobil tím škodu minimálně 200 tisíc korun. Jedná se hlavně o chovatelský význam, protože oba jeleni byli dobří, nadějní, obou byla škoda,“ uvedl vedoucí mikulovského polesí Zdeněk Piskač.

Ve stejné oblasti usmrtil pytlák před dvěma roky velkého jelena, kterých je podle lesníků velmi málo. I tehdy se jednalo o finanční, ale také chovatelskou ztrátu. Pytlák zřejmě není žádný amatér. V terénu se pohybuje nepozorovaně a svou kořist trefuje přímo na komoru.

Nebere maso ani trofej

Odkud střílel a jakou použil zbraň, nechtějí říct policisté ani lesníci. Jisté ale je, že na místě nechal trofej i maso. „Pytláci ten kus nechají ležet. Nevezmou si z toho trofej ani maso a tím vzniká nepochopitelný případ pytláctví. Beznaděj, absolutní beznaděj a nepochopení toho činu,“ doplnil Piskač.

Není vyloučeno, že se zatím neznámý pachatel do lesní obory vrátí a bude ve svém řádění pokračovat. Lesníci chtějí podobným případům zabránit a na pytláka upozornili policii. Kriminalisté však mají stále velmi málo stop, a tak spoléhají na návštěvníky obory, kteří mohli někoho podezřelého zahlédnout. „Břeclavským kriminalistům by pomohla informace o střelci nebo o člověku, který se v okolí může pohybovat s puškou nebo jinou střelnou zbraní,“ uvedl policejní mluvčí David Chaloupka.

Se svým svědectvím se můžete obrátit na redakci Krimi zpráv nebo na tísňovou linku 158. Lesy České republiky za jakoukoliv informaci, která povede k dopadení pachatele, vypsali odměnu 200 tisíc korun.

Tagy:
jelen les Policie ČR zvířata maso jeleni pytláci střelec Mikulov odměna zvěř Břeclavsko neznámý pachatel okres Břeclav Lesy České republiky Klentnice Bulhary