reklama

Pytlák u Mikulova vybíjí jeleny a daňky. Absolutní beznaděj, zoufají si lesníci

Několik zabitých zvířat našli lesníci u Mikulova na Břeclavsku. Zatím neznámý pachatel tak způsobil statisícové škody. Lesníci jsou ze způsobu zabití zvěře v šoku. Podle nich není střelec žádný začátečník. Na jeho dopadení je vypsána odměna, případem se už zabývá policie.

reklama

Případů pytláctví v lesních oborách Bulhary a Klentnice na Břeclavsku za letošní říjen rapidně přibylo. „Každý rok se jedná o několik případů, akorát teď se nakumulovaly. Neznámý pachatel zastřelil čtyři kusy najednou, dva jeleny, laň a daňka. Způsobil tím škodu minimálně 200 tisíc korun. Jedná se hlavně o chovatelský význam, protože oba jeleni byli dobří, nadějní, obou byla škoda,“ uvedl vedoucí mikulovského polesí Zdeněk Piskač.

Ve stejné oblasti usmrtil pytlák před dvěma roky velkého jelena, kterých je podle lesníků velmi málo. I tehdy se jednalo o finanční, ale také chovatelskou ztrátu. Pytlák zřejmě není žádný amatér. V terénu se pohybuje nepozorovaně a svou kořist trefuje přímo na komoru.

Nebere maso ani trofej

Odkud střílel a jakou použil zbraň, nechtějí říct policisté ani lesníci. Jisté ale je, že na místě nechal trofej i maso. „Pytláci ten kus nechají ležet. Nevezmou si z toho trofej ani maso a tím vzniká nepochopitelný případ pytláctví. Beznaděj, absolutní beznaděj a nepochopení toho činu,“ doplnil Piskač.

Není vyloučeno, že se zatím neznámý pachatel do lesní obory vrátí a bude ve svém řádění pokračovat. Lesníci chtějí podobným případům zabránit a na pytláka upozornili policii. Kriminalisté však mají stále velmi málo stop, a tak spoléhají na návštěvníky obory, kteří mohli někoho podezřelého zahlédnout. „Břeclavským kriminalistům by pomohla informace o střelci nebo o člověku, který se v okolí může pohybovat s puškou nebo jinou střelnou zbraní,“ uvedl policejní mluvčí David Chaloupka.

Se svým svědectvím se můžete obrátit na redakci Krimi zpráv nebo na tísňovou linku 158. Lesy České republiky za jakoukoliv informaci, která povede k dopadení pachatele, vypsali odměnu 200 tisíc korun.

Tagy:
les Policie ČR zvířata jeleni pytláci střelec odměna zvěř Břeclavsko neznámý pachatel

Hlavní zprávy

Trhy jim zrušili, přesto si poradili. V Jablonci nad Nisou otevřeli adventní supermarket
Liberecký kraj

Trhy jim zrušili, přesto si poradili. V Jablonci nad Nisou otevřeli adventní supermarket

V Jablonci nad Nisou mají namísto vánočních trhů adventní supermarket. Bývalá prodejna nábytku v centru města se nyní proměnila v takzvaný Štědrý dům, který funguje stejně jako běžné obchody. Zákazníci si u vchodu berou košíčky, u stolů si vybírají zboží a u pokladny platí nákup. Skupina lidí, která pořádá několikrát do roka řemeslné trhy, si prostor pronajala a upravila během několika dní.

Mráz a teploty pod nulou koncem týdne vystřídá oteplení. Přetrvá až do vánočních svátků?

Česko čeká tento týden zimní počasí, bude mrznout i sněžit. V dalších týdnech včetně vánočních svátků se ale zřejmě mírně oteplí. Maximální teploty se v tomto týdnu budou pohybovat kolem nuly a noční minimální teploty většinou kolem minus čtyř stupňů Celsia. Při malé oblačnosti a sněhu pak budou teploty klesat ještě níže. Na Facebooku to uvedl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Když Sověty chtěli zbít maďarští fanoušci. 65 let od Melbournské krvavé lázně

O sovětské okupaci své země se dozvěděli při cestě do Austrálie na letní olympijské hry. Obhajoba olympijského zlata se tak pro maďarské vodní pólisty stala symbolem boje za čest svého národa. 6. prosinec 1956 se tučným písmem zapsal do olympijské i politické historie. Pojďme si připomenout příběh „Melbournské krvavé lázně“, kdy voda v olympijském bazéně zčervenala a fanoušci Maďarska chtěli zmlátit sovětské sportovce.

reklama

Domácí zpravodajství

Detaily tragédie na Plzeňsku: Muž zastřelil svého bratra, po útěku se nejspíš oběsil

Krajští kriminalisté zahájili trestní řízení v případu nedělní střelby v Radějovicích na severním Plzeňsku, při níž zemřel pětašedesátiletý muž. Policisté z územního odboru Plzeň-venkov se dále zabývají okolnostmi úmrtí šestašedesátiletého útočníka, který se krátce po činu oběsil. Podle prvotních informací šlo o rozepři mezi rodinnými příslušníky.

Vražda na Kroměřížsku: Žena měla ubodat známého, čin pak sama nahlásila policii

Kriminalisté se od pátečního večera zabývají případem vraždy, která se podle vyšetřovatelů stala v jedné z obcí poblíž Holešova na Kroměřížsku. Třiačtyřicetiletá žena z Olomoucka tam několikrát bodla nožem známého, který útok nepřežil, uvedl v pondělní tiskové zprávě policejní mluvčí Petr Jaroš. Kriminalisté ženu obvinili z vraždy, hrozí jí až 20 let vězení. Stíhaná skončila ve vazbě.

reklama