QAnon

Výpis příspěvků ke štítku „QAnon“

Vakcíny lidi zabíjejí, prohlásila odpůrkyně očkování. Covidu posléze podlehla

Ve čtvrtek zemřela Cirsten Weldonová, která patřila mezi přední propagátory konspiračního hnutí QAnon. Weldonová měla na sociálních sítích desítky příznivců. Své fanoušky, ale také cizí lidi na ulici vyzývala k tomu, aby se nenechávali očkovat proti covidu. V rámci tohoto boje pak prohlásila, že vakcína lidi zabíjí a že s touto nemocí umírají jen „hlupáci“. Hlavní imunolog americké vlády Anthony Fauci by pak podle ní „měl být pověšen na laně“.

Konspirátoři zneužívají tragickou smrt Petra Kellnera. Šíří o něm bizarní teorie

Se smrtí nejbohatšího Čecha a investora Petra Kellnera se na internetu začala šířit řada konspiračních teorií. Někteří tvrdí, že Kellner svou smrt nafingoval, aby se mohl stáhnout do ústraní. Příznivci konspiračních teorií QAnon však přišli i s bizarnějším tvrzením. Podle nich nebyla smrt investora náhodná, navíc měl patřit do sekty uctívačů satana. Důkazy ale konspirátoři nemají žádné. S informací přišel web populárního časopisu Newsweek.

Očekávali zatýkání „satanistických pedofilů“. Bidenova inaugurace otřásá hnutím QAnon

Zatímco příznivci nového amerického prezidenta Joea Bidena slavili, stoupenci populární konspirační teorie QAnon po jeho inauguraci zažívali šok a zklamání. Mnozí věřili, že inaugurační středa 20. ledna bude dnem, kdy nastane „velké procitnutí“ a dojde k potrestání „satanistických pedofilů“ v čele s lídry Demokratické strany. Místo toho se její zástupce stal hlavou státu a procitají naopak následovníci internetové osobnosti známé jako Q. Média ale upozorňují, že mnohé členy konspirační komunity ani tato rána nemusí odradit a že hnutí nejspíš jen tak nezmizí.

Kdo je šaman z Kapitolu? Trumpův přiznivec a šiřitel konspirací zaujal svět

Středeční události ve Washingtonu obletěly celý svět, který s napětím sledoval bezprecedentní chování příznivců prezidenta Donalda Trumpa. Ti totiž navzdory policistům vtrhli do Kapitolu, tedy sídla obou komor Kongresu, kde se snažili dostat k zákonodárcům, a budovu zdemolovali. Jeden z demonstrantů zaujal světová média především svojí vizáží. Oblečen byl totiž pouze do kalhot a přes hlavu měl kožešinu s rohy.