RADAR: Česko potrápí vydatný déšť i bouřky. Podívejte se, kde hrozí vzestup hladin řek

Slunnou oblohu vystřídá zataženo s deštěm. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) varuje před vydatnými srážkami i možností následného vzedmutí hladin řek. Předpověď by bedlivě měli sledovat zejména lidé z osmi krajů. Teploty budou navzdory nepřízni počasí nadále jarní, pohybovat se mají mezi 14 až 18 °C.

V pondělí bude zataženo s deštěm. Odpoledne by se od jihu měla oblačnost protrhávat, očekávají se přeháňky a ojediněle i bouřky. Večer by srážky měly ustávat, místy by dokonce mělo být až polojasno. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat mezi 14 až 18 °C, na horách teploměry naměří hodnoty kolem 10 °C.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Půl milionu lidí prchá z domova. Na Asii se řítí nejhorší cyklon za 15 let, varují experti

Meteorologové varují před následky dešťových přeháněk. V platnosti je od úterní 16. do středeční 10. hodiny výstraha před vydatným deštěm s úhrny nad 30, potažmo 40 milimetrů. „Existuje možnost zvýšeného odtoku vody z krajiny a průtoku vody přes komunikace. Hrozí snížená viditelnost a riziko aquaplaningu. Za deště je třeba snížit rychlost jízdy autem a jet velmi opatrně,“ uvádějí experti.

Na pozoru by se měli mít zejména obyvatelé osmi krajů: Jihočeského, Královéhradeckého, Jihomoravského, Pardubického, Olomouckého, Zlínského, Moravskoslezského a Vysočiny.

Situaci nejen ve vašem kraji sledujte skrze radar:

Pozn.: K zobrazení aktuální situace rozklikněte na radaru v pravém horním rohu příslušnou kategorii.

V noci na úterý bude polojasno, na jihovýchodě až oblačno. K ránu by se ojediněle měly objevit mlhy. Nejnižší teploty se budou pohybovat mezi 9 až 5 °C.

Během dne bude oblačno až polojasno, od jihu postupně zataženo s deštěm, místy i vydatnějším. Na severozápadě se v úterý místy očekávají přeháňky, ojediněle i bouřky. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat mezi 14 až 18 °C.

Ve středu bude zataženo s deštěm, ojediněle i vydatným. Na severozápadě se déšť objeví jen ojediněle. Během dne by od severozápadu mělo srážek ubývat, později by se měla protrhávat i oblačnost. Teploměry naměří 10 až 14 °C.

Tagy: