Zastavili jsme a šlo se rodit: Ukrajinská maminka přivedla na svět potomka přímo v sanitce

Karlovarští záchranáři vyráželi na Velký pátek do Ostrova k překotnému porodu ukrajinské maminky. Do nemocnice už však nestihli dojet. Chlapec se totiž rozhodl neotálet a vyklubal se na svět už v sanitce. Vše naštěstí proběhlo bez problémů. Chlapec i jeho matka jsou oba zdraví.

O příběhu se šťastným koncem informovali karlovarští záchranáři na svém Facebooku. „V pátek před sedmou hodinou ranní spěchal na svět malý Mark. Mezi Ostrovem a Karlovými Vary se rozhodl, že zastaví sanitku a bude se rodit,“ popsal záchranářský tým na sociálních sítích.

Podle informací mluvčího záchranné služby Radka Hese šlo o maminku původem z Ukrajiny. „Oba jsou v pořádku a nyní se nachází v péči lékařů v karlovarské nemocnici. Pro 28letou maminku to byl již druhý potomek,“ řekl.

POROD V SANITCE Dnes před sedmou hodinou ranní spěchal na svět malý Mark. Mezi Ostrovem a Karlovými Vary se rozhodl, že...

Posted by Zdravotnická záchranná služba Karlovarského kraje on Friday, April 15, 2022

„Oba byli moc šikovní a naši záchranáři se s nimi rozloučili při předání v nemocnici v Karlových Varech,“ napsali dále záchranáři a mamince, jejímu miminku a celé rodině popřáli „mnoho společných šťastných chvil a samozřejmě zdravíčko“.

Tagy: