reklama

Rakousko rozšiřuje nošení roušek. Opět se budou muset nosit v supermarketech a bankách

Rakouská vláda od pátku znovu zpřísní opatření proti šíření koronaviru. Především se budou opět nosit roušky v prodejnách potravin, supermarketech, poštách a bankách. Dosud byly povinné jen v hromadných dopravních prostředcích, v taxi, v lékárnách a při akcích v uzavřeném prostoru. Lidé přijíždějící z rizikových oblastí budou nově muset mít testy na COVID-19, oznámil v úterý kancléř Sebastian Kurz.

reklama

Šéf rakouské vlády podle agentury APA na úterní tiskové konferenci řekl, že k těmto opatřením se přistupuje po opětovném nárůstu počtu potvrzených případů nákazy koronavirem. Podle ministerstva zdravotnictví v květnu a v červnu přibývalo denně méně než 50 nově infikovaných osob, v posledních třech týdnech ale přírůstků bylo téměř každý den více než sto.

V Rakousku byla přísná omezující opatření zavedena v polovině března brzy poté, co se v zemi začal šířit koronavirus. O měsíc později se pak restrikce začaly uvolňovat a 15. července se zrušilo nošení roušek v obchodech a ve školách.

Přísnější pravidla na hranicích s Rakouskem a Maďarskem

Nyní se od pátku především obnovuje povinnost nošení roušek v prodejnách potravin, v supermarketech, v bankách a na poštách. Dosud se musely nosit pouze v hromadných dopravních prostředcích (metro, tramvaje, autobusy), ve vozech taxi, v lékárnách a zdravotnických zařízeních.

K tématu

Přísnější pravidla budou podle Kurze znovu platit i na hranicích s Maďarskem a Slovinskem. Mnoho případů koronavirové infekce totiž v poslední době pocházelo od lidí, kteří se vrátili z balkánských zemí, poznamenal v této souvislosti kancléř.

Od pátku bude lidem přijíždějícím z rizikových oblastí povolen vstup do Rakouska pouze s negativním testem na koronavirus, který musí být vystaven certifikovanou laboratoří. Zesílen bude také karanténní dohled a veškeré kontroly na hranicích budou prováděny v součinnosti se zdravotnickými orgány.

Církve a církevní komunity spojené s rizikovými oblastmi v zahraničí jsou vyzývány k všeobecnému nošení roušek. Ty, u nichž se vyskytne pozitivní případ nákazy, by měly omezit své aktivity. Podle agentury DPA byla koronavirová ohniska naposledy zjištěna u nezávislých protestantských církví a u srbské pravoslavné církve ve Vídni.

Nejpřísnější opatření platí stále ve spolkové zemi Horní Rakousko, která přiléhá k České republice. Povinnost mít zakrytá ústa a nos zde platí ve všech uzavřených vnitřních prostorách a všech veřejných venkovních prostranstvích, kde není možné dodržet odstup minimálně jeden metr.

Další hlavní zprávy

Fotbal

Že můžeme za korupční kauzu všichni? Nesmírně nás to uráží, zní z fotbalových Teplic

Že můžeme za korupční kauzu všichni? Nesmírně nás to uráží, zní z fotbalových Teplic

„My všichni, co ve fotbale působíme, jsme dopustili tuto situaci,“ řekl předseda FAČR Martin Malík v pondělí ke korupční kauze, která uvrhla do vazby teď už bývalého místopředsedu svazu Romana Berbra a ukončila působení Jozefa Chovance v čele komise rozhodčích. Tento výrok šéfa českého fotbalu pořádně namíchl bosse Teplic Pavla Šedlbauera, který vyzývá k rezignaci členy výkonného výboru asociace. Severočeský klub totiž na nekalé praktiky poukazoval delší dobu.

reklama
Vláda z nás dělá voly, říká ekonom Sedláček. Poprvé za 30 let „ryjeme držkou v zemi“
Škola v přírodě jako boj proti koronaviru. Prymula podporuje oddělení dětí od rodičů
reklama
reklama
Hooligans: Odmítáme rozpoutání násilí po demonstraci. Střety vyprovokovala policie, tvrdí

Domácí

Domácí zpravodajství

Prahu 6 zdobí moderní Marie Terezie za 3,6 milionu. Můžete s ní i virtuálně otáčet
Vlci ztrácejí přirozenou plachost, útoků přibývá. Chovatel přišel za noc o 20 ovcí
Další články
reklama
reklama