Senior zarazil BMW mezi skály na turistické stezce. Výmluvu měl dobrou, policii ale nestačila

Kuriózní případ museli před pár dny řešit dobrovolní hasiči a policisté u rakouského jezera Wolfgangsee. Německý turista za volantem se na místě praktickou zkouškou přesvědčil o tom, že jeho BMW mezi skalní stěnou a betonovou bariérou oddělující stezku pro pěší od jezera neprojede. Model Alpina B3 Touring zradila jeho šířka. Svůj kaskadérský kousek 77letý muž připsal špatným pokynům navigační aplikace.

Postarší rekreant ze Severního Porýní-Vestfálska si sice všiml, že se turistická stezka podezřele zužuje, ale „navzdory několika varováním kolemjdoucích tvrdošíjně pokračoval v cestě po chodníku pro pěší“, uvedla policejní mluvčí z okrsku Wolfgangsee pro server Rosenheim24.de. Teprve když vozidlo uvízlo v úzkém profilu mezi skalami a zábradlím, šofér sportovního kombi svoje odhodlání projet za každou cenu vzdal –⁠ ani 500 koní jeho vozu mu v tu chvíli nebylo nic platných. Vysvětlení, které přivolaným hasičům a policistům podal, snad už ani tolik nepřekvapuje.

Já nic, to navigace

Přivolaní policisté u řidiče okamžitě provedli dechovou zkouškou. Nevěřili, že se senior do takové situace mohl dostat střízlivý. Test ale přinesl překvapivý výsledek – ani promile alkoholu v dechu. Zjevně zmatený muž podle Rosenheim24 řekl, že ho doslova do úzkých přivedla navigační aplikace jeho auta. Strážci zákona však tento argument neuznali a hříšníkovi v pokročilém řidičském věku udělili mastnou pokutu, provinil se ignorováním dopravních značek.

ČTĚTE TAKÉ: Mladá řidička slepě důvěřovala navigaci. Po kolejích ujela 30 metrů, pak se zasekla

Poničené auto muselo být z místa přímo vyrváno jednotkou místních dobrovolných hasičů. Po vyproštění bylo sice pojízdné, policisté ale pokračování v jízdě důchodci nedoporučili.

Tagy: