CNN Prima News navigace

navigace

Výpis příspěvků ke štítku „navigace“

Obce u hlavních tahů se bouří proti chytrým navigacím. Při zácpách ženou auta k nám, zlobí se

Chytré navigační aplikace pomáhají motoristům objíždět dopravní zácpy, obtěžují však obyvatele podél náhradních tras. Moderní systémy sbírají informace od řidičů pohybujících se po silnicích, aby na jejich základě plánovali alternativní cesty k vytyčenému cíli. Výsledné řešení bývá však často funkční jen napůl a nejde jen o zamořování míst, která jsou jindy automobilovou dopravou prakticky nedotčená.

Senior zarazil BMW mezi skály na turistické stezce. Výmluvu měl dobrou, policii ale nestačila

Kuriózní případ museli před pár dny řešit dobrovolní hasiči a policisté u rakouského jezera Wolfgangsee. Německý turista za volantem se na místě praktickou zkouškou přesvědčil o tom, že jeho BMW mezi skalní stěnou a betonovou bariérou oddělující stezku pro pěší od jezera neprojede. Model Alpina B3 Touring zradila jeho šířka. Svůj kaskadérský kousek 77letý muž připsal špatným pokynům navigační aplikace.

Asi měli ruskou navigaci. Komentátor si rýpl do demonstrantů, stáli před jinou budovou ČT

Česko si 17. listopadu připomnělo výročí sametové revoluce a uzavření vysokých škol nacisty. Po celé zemi probíhaly pietní akce, ale i protesty. Prahou procházely tisíce demonstrantů, kteří vyrazili k budově ČT. Několik stovek z nich později večer navštívilo v té době stále zaplněnou Národní třídu, kde narušili pokojnou akci. Politický komentátor Martin Schmarcz, který byl hostem ve vysílání CNN Prima NEWS, si nemyslí, že by byl tento protest nějak významný. Analytik si rovněž neodpustil ironickou poznámku na adresu proruských demonstrantů.

Migrující želvy netuší, kam plavou. Chybí jim navigační systém, zjistili vědci

Mezinárodní tým vědců zmapoval pohyby karet pravých, které migrovaly ze svých hnízdišť na Čagoských ostrovech k jiným místům v Indickém oceánu, kde hledají potravu. Analýza ukázala, že často volí zdlouhavé trasy, což naznačuje, že jejich orientační smysl není schopný jemného rozlišování. Podle nové studie, o které napsal list The Guardian, však některé mořské želvy možná ani nevědí, kam plavou.

Novinka v tunelu Blanka? Systém pro neztracení signálu navigace příliš nefunguje

Možná to znáte – vjedete do tunelu a navigace ztratí signál. Navigace a tunely si obvykle moc nerozumějí. Nepříjemné je to zvláště v situacích, kdy má tunel více výjezdů a vy jste tak v podzemí odkázáni na svůj orientační smysl. Konec bloudění se snaží zajistit v pražském tunelu Blanka, kam signál navigace přivedli. Jenže při našem testu novinka příliš neobstála.

Izraelští osadníci údajně napadli palestinské cyklisty. Vjeli na „nepovolené“ území

Skupina palestinských cyklistů měla být údajně napadena Izraelci poté, co skupinu přivedla navigace na cestu okupovanou židovskými osadníky na Západním břehu Jordánu. Informovala o tom agentura Reuters. Izraelský server Ynet k incidentu ve středu napsal, že se jedná o další příklad, že navigační technologie nedokážou zvládnout tamní mimořádně složitou teritoriální situaci.