CNN Prima News navigace

navigace

Výpis příspěvků ke štítku „navigace“

Není na mazlení, usnadní ale život i nevidomým. Vědci vyvinuli robotického vodícího psa

24. prosince 2022 06:02

Zejména nevidomým, ale také například lidem s Alzheimerovou chorobou by měl usnadnit život robotický pes, kterého vytvořili vědci z madridského institutu ITEFI. Jde vlastně o vodicího psa, který dokáže rozpoznávat různé předměty i obličeje, funguje jako navigace nebo čte QR kódy. Informoval o tom španělský deník El Espaňol.

Asi měli ruskou navigaci. Komentátor si rýpl do demonstrantů, stáli před jinou budovou ČT

17. listopadu 2022 23:31

Česko si 17. listopadu připomnělo výročí sametové revoluce a uzavření vysokých škol nacisty. Po celé zemi probíhaly pietní akce, ale i protesty. Prahou procházely tisíce demonstrantů, kteří vyrazili k budově ČT. Několik stovek z nich později večer navštívilo v té době stále zaplněnou Národní třídu, kde narušili pokojnou akci. Politický komentátor Martin Schmarcz, který byl hostem ve vysílání CNN Prima NEWS, si nemyslí, že by byl tento protest nějak významný. Analytik si rovněž neodpustil ironickou poznámku na adresu proruských demonstrantů.

Migrující želvy netuší, kam plavou. Chybí jim navigační systém, zjistili vědci

16. května 2022 05:33

Mezinárodní tým vědců zmapoval pohyby karet pravých, které migrovaly ze svých hnízdišť na Čagoských ostrovech k jiným místům v Indickém oceánu, kde hledají potravu. Analýza ukázala, že často volí zdlouhavé trasy, což naznačuje, že jejich orientační smysl není schopný jemného rozlišování. Podle nové studie, o které napsal list The Guardian, však některé mořské želvy možná ani nevědí, kam plavou.

KOMENTÁŘ: Jak z nás rozkopané Česko dělá šílence

11. června 2021 14:03

Opravdu se snažíte. Opravdu. Nekonečné popojíždění zkracujete posloucháním rádia, čtením zpráv na mobilu. Nebo chvilku koukáte ven. Do blba. Pak do mobilu. Do rádia. Ven. Pak samozřejmě na sebe do zrcátka, uklidňujete se svou krásou. A zase. Do mobilu. Do rádia. Klid. Kliiid…

Novinka v tunelu Blanka? Systém pro neztracení signálu navigace příliš nefunguje

16. ledna 2021 07:29

Možná to znáte – vjedete do tunelu a navigace ztratí signál. Navigace a tunely si obvykle moc nerozumějí. Nepříjemné je to zvláště v situacích, kdy má tunel více výjezdů a vy jste tak v podzemí odkázáni na svůj orientační smysl. Konec bloudění se snaží zajistit v pražském tunelu Blanka, kam signál navigace přivedli. Jenže při našem testu novinka příliš neobstála.

Izraelští osadníci údajně napadli palestinské cyklisty. Vjeli na „nepovolené“ území

22. července 2020 18:33

Skupina palestinských cyklistů měla být údajně napadena Izraelci poté, co skupinu přivedla navigace na cestu okupovanou židovskými osadníky na Západním břehu Jordánu. Informovala o tom agentura Reuters. Izraelský server Ynet k incidentu ve středu napsal, že se jedná o další příklad, že navigační technologie nedokážou zvládnout tamní mimořádně složitou teritoriální situaci.