reklama

Randák: Koudelka si zaslouží pokračovat ve funkci. Zeman chybu nikdy nepřizná

Šéfovi Bezpečnostní informační služby (BIS) Michalu Koudelkovi končí v létě mandát. Zda bude ve své funkci pokračovat, zatím není jasné. Podle exšéfa civilní rozvědky Karla Randáka by si to ale rozhodně zasloužil. Uvedl to v pořadu 360° Pavlíny Wolfové na CNN Prima NEWS.

reklama

„Koudelka si zaslouží ve funkci pokračovat. BIS v poslední době několikrát prokázala, že je službou, která má mezi zahraničními i českými partnery dobré renomé. Nevidím důvod, proč by neměl jako šéf pokračovat,“ uvedl Randák.

K tématu

Není žádným tajemstvím, že Koudelka čelí dlouhodobé kritice ze strany prezidenta Miloše Zemana. Ten ho navíc již pošesté odmítl jmenovat do generálské hodnosti.

Zeman nehodlá přiznat chybu

„Na mě to působí dojmem zaťatosti a neochoty ustoupit ze svých názorů, čímž je nakonec Zeman známý a proslulý. Nehodlá přiznat svou chybu v žádném případě a za žádných okolností a nepřizná ji ani teď,“ prohlásil bývalý šéf civilní rozvědky.

Komentoval také novinářské úniky ze zpravodajských služeb, o kterých se v poslední době hodně diskutuje. „Ze strany novinářů je to ideální stav, pokud získají zdroj z informační služby. Nemělo by se to ale dít, protože něco takového by měla integrita příslušníků zpravodajské služby absolutně vylučovat,“ upozornil Randák s tím, že se to netýká jen zpravodajských služeb. „Ale také příslušníků policie či státních zástupců, respektive soudců,“ doplnil.

V rozhovoru také zdůraznil, že nelze porovnávat české zpravodajské služby s americkými či ruskými. „Jsou to globální zpravodajské služby. Ty české nikdy nebudou mít takovou lidskou kapacitu ani finanční možnosti. České služby to musí dělat tak, že se zaměřují na určité oblasti světa, které jsou v zájmu ČR právě tak, jako se zaměřuje i na některé problematiky jako je například terorismus,“ vysvětlil.

K tématu

Tagy: prezident Miloš Zeman kritika zpravodajské služby BIS Michal Koudelka civilní rozvědka Karel Randák

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Jedna dávka vakcíny nestačí, varují lékaři. Čekání na druhý vpich chtějí zkrátit na 21 dnů

Jedna dávka vakcíny nestačí, varují lékaři. Čekání na druhý vpich chtějí zkrátit na 21 dnů

Jedna dávka vakcíny sice umožňuje očkovaným cestovat do některých zemí nebo využívat jinak omezené služeb, přesto by ji lidé neměli z medicínského hlediska příliš přeceňovat. Lékaři zdůrazňují, že je člověk plně chráněn teprve až 14 dnů po podání druhé dávky. Apelují proto na ministerstvo zdravotnictví, aby se čekání mezi vpichy znovu zkrátilo na 21 dnů. 42 dnů prý mělo smysl pouze při nedostatku vakcín.

Velký den milovníků levné módy. Primark v Česku otvírá svou první prodejnu
Chaos kolem táborů se blíží ke konci. Budou se vaše děti muset znovu testovat?
Velký návrat pilota, který málem uhořel, do F1 se nekoná. Rozlučku zhatila opatření
Meghan na odhalení sochy Diany? Pokud dorazí, bude to cirkus, říká královský expert
reklama
reklama
Summit Bidena a Putina: Strnulé úsměvy, pompézní konvoj a pořádné faux pas

Zahraničí

Domácí zpravodajství

Válek: Místo dupání po lidech měla vláda vysvětlovat, proč se očkovat. Totálně selhala
Někdo si nepřál, aby stížnosti na Feriho doputovaly až k vedení fakulty, uvedl děkan
Další články
reklama
reklama