reklama

Realitní magazín vám každý den přináší aktuální ceny nemovitostí

Každý pracovní den vám ukazujeme průměrnou cenu nemovitostí, která demonstruje její aktuální vývoj v reálném čase. Pro všechny sledované kategorie nemovitostí jsme stanovili zcela konkrétní parametry. To znamená, že pokud se budeme bavit například o stavebním pozemku, bude se vždy jednat o pozemek o velikosti kolem 500m2. Tak abyste si mohli ceny rychle srovnat a sledovat trend jejich vývoje, což vás jistě zajímá, ať už se chystáte nemovitost prodat, nebo koupit.

reklama

Aktuální průměrné prodejní ceny rodinných domů

S průměrnou cenou bytů na českém trhu vás seznámíme vždy v pondělí a v pátek. Ze segmentu bytů jsme vybrali ten vůbec nejprodávanější. Vývoj cen sledujeme na příkladu průměrné prodejní ceny bytu 2+1. Průměrná cena se vypočítá z prodeje všech bytů 2+1, které v daném období proběhly v České republice. Samotné ceny se samozřejmě výrazně liší v různých regionech. Za cenu takového bytu v centru Prahy můžete v jiném regionu koupit bytů i několik. Proto vám ukážeme nejen aktuální vývoj prodejních cen v celé České republice, ale i v jednotlivých regionech.

Aktuální průměrné prodejní ceny rodinných domů

Každé úterý pak můžete shlédnout vývoj prodejních cen rodinných domů. Stejně jako v případě bytů jsme vybrali jeden konkrétní typ domu, na kterém si aktuální trend ukazujeme. Opět jsme vybrali statisticky nejprodávanější typ domu. Tím je rodinný dům s užitnou plochou okolo 120m2. I u rodinných domů se jejich prodejní ceny v jednotlivých regionech výrazně liší. Představíme si proto ceny jak v jednotlivých regionech, tak průměrnou prodejní cenu za celé Česko. Ta nám demonstruje její aktuální vývoj pro rychlý přehled a orientaci.

Přehled průměrných prodejních cen chat a rekreačních objektů

Prodej chat a rekreačních objektů zaznamenal v poslední době obrovský boom. Proto je logické, že nás zajímá aktuální vývoj cen těchto objektů a předpokládáme, že vás zajímá také. Ať už z pozice toho, kdo hodlá svoji chatu prodat, nebo z pohledu toho, kdo po své vysněné chalupě teprve touží. Vývoj prodejních cen sledujeme na objektu okolo 100m2 s pozemkem cca 1000m2. Zde je situace trošku složitější. Ukážeme si samozřejmě jak průměrné ceny chat a rekreačních objektů prodaných v daném období, tedy za poslední týden, v regionech, tak také průměrnou cenu za celou Českou republiku. Nicméně při prodeji a nákupu je v tomto případě potřeba zohlednit nejen region samotný, ale zároveň umístění nemovitosti v rekreačních oblastech s ohledem na jejich renomé, což má na prodejní cenu také velký vliv.

Pozemky a jejich průměrné prodejní ceny

K tématu

Vždy ve čtvrtek se zaměřujeme na aktuální prodejní ceny stavebních pozemků. Jako etalon, na němž sledujeme vývoj prodejních cen, slouží pozemek o rozloze 500m2. Vývoj cen stavebních pozemků v regionech dlouhodobě kopíruje celorepublikový trend s tím, že prodejní ceny jsou v jednotlivých regionech samozřejmě výrazně rozdílné. Ukážeme si proto jak průměrnou cenu stavebních pozemků prodaných za poslední týden v jednotlivých regionech, tak i průměrnou prodejní cenu v rámci celé České republiky. Toto číslo nám demonstruje aktuální pohyb prodejních cen stavebních pozemků a můžeme tak sledovat trend jejich vývoje.

Tagy:

Hlavní zprávy

Vláda schválila návrh státního rozpočtu se schodkem 376,6 miliardy, rozhodne nová Sněmovna

Vláda v pondělí schválila návrh státního rozpočtu na příští rok se schodkem 376,6 miliardy korun. Na Twitteru to sdělila ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Rozpočet byl schválen i přes nesouhlas koaliční ČSSD. Důvodem je růst platů státních zaměstnanců. 1 400 korun, s kterým rozpočet počítá, nepokryje podle ČSSD ani inflaci. Politici rovněž rozhodli o zvýšení důchodů.

Lituju, že jsem ji nezachránila: Sestra policistky popsala šikanu, která vedla k sebevraždě

Případ sebevraždy jedenatřicetileté policistky Kristýny Litomerické, která skočila z 11. patra poslední den své mise ve Varšavě, stále budí řadu otázek. Podle její sestry Markéry Šubrtové neměla Kristýna sebevražedné sklony, byla energická, veselá a všem se snažila pomoct. Uvedla to v exkluzivním rozhovoru pro CNN Prima NEWS. V něm dále popisuje, co přesně si se sestrou před osudným okamžikem psala a proč podle ní policie selhala. Detailně líčí i šikanu ze strany kolegů na misi, která dospěla až do intimních detailů, jež měly pravděpodobně k sebevraždě vést.

Sledujte předvolební debatu Speciál 360°: Jak se staví k migraci ODS a Piráti?

Hrozí Evropě další velká migrační vlna? Jak se na ni připravit? A nakolik je dění v Afghánistánu bezpečnostním rizikem pro západní svět? To vše bude tématem další předvolební superdebaty na CNN Prima NEWS. Tentokrát budou ve speciálu 360°: Hlas lidu diskutovat Jana Černochová (ODS), Jan Lipavský (Piráti), Robert Šlachta (Přísaha) a Libor Vondráček (Trikolora Svobodní Soukromníci). Debatu můžete sledovat 29. září od 20:15 na CNN Prima NEWS i přímo zde v článku. Ani v tomto případě nebude chybět divácká anketa.

Divočáci zaplavili ulice Říma. Ve městě hledají potravu, obyvatelé se bojí útoků

Strkají hlavu do odpadků, hledají potravu a zároveň děsí místní obyvatele. Lidé v Říme se potýkají s desítkami divočáků, kteří se producírují po ulicích italské metropole. I když se natáčení zvířat a sdílení videí stalo hitem sociálních sítí, místní jsou hlavně vystrašení, Někteří rodiče se dokonce bojí vodit děti do školky. Ochránci zvířat ale zdůrazňují, že zabíjení divočáků nepřichází v úvahu, lepší je zvíře uspat a odchytit.

Komentátor: Pro Piráty je boj proti spalovacím motorům mantrou. Podívejte se na Hřiba

Piráti a Starostové mají ekologii ve své politické DNA, prohlásil v pořadu K věci na CNN Prima NEWS komentátor webu Info.cz Petr Holec. Jako příklad uvedl pražského primátora Zdeňka Hřiba (Piráti), pro kterého je prý boj proti autům se spalovacími motory mantrou. Naopak u koalice Spolu (ODS, KDU-ČSL a TOP 09) Holec očekával v tomto ohledu razantnější odmítnutí.

reklama

Domácí zpravodajství

Systém fatálně selhal. Překvapilo mě, že Frontex šikanu dál nevyšetřoval, říká psycholog

Českem rezonuje případ mladé policistky, která ukončila svůj život skokem z 11. patra. Kristýnu Litomerickou k tomu podle jejích nejbližších dohnala šikana na pracovišti. Sebevraždu Litomerická spáchala v poslední den své mise ve Varšavě, kde právě ukončovala dvouměsíční stáž u Evropské agentury pro pohraniční a pobřežní stráž (zkráceně Frontex). Mohla Litomerická předejít šikaně? A co je nejlepší v takové situaci dělat? Na tyto otázky odpovídá psycholog Daniel Štrobl.

Pěstování ředkviček, tři toalety a Babišovy drahoty. Lídři perlili v superdebatě

Lídři osmi nejvýraznějších stran a hnutí se střetli ve speciální předvolební debatě Česko hledá premiéra. Diskuze na CNN Prima NEWS se neobešla bez slovních střetů, osočování z přešlapů a prapodivných analogií. Šéf hnutí ANO Andrej Babiš mával s obálkou časopisu a vykřikoval, kde že je jeho oponent Ivan Bartoš od Pirátů. Předseda hnutí STAN na oplátku připomněl premiérovi „pěstování ředkviček“, lídr koalice Spolu Petr Fiala (ODS) zase korupční skandály z řad ANO. Výběr hlášek z nedělní superdebaty si můžete přečíst níže.

Osahával a líbal ženu, musela se schovat v hotelu. Pražští policisté po útočníkovi pátrají

Pražští kriminalisté pátrají po muži, který na začátku minulého týdne osahával devětadvacetiletou ženu na ulici v Praze 2. Napadená se musela před útočníkem schovat v blízkém hotelu. Policie dnes zveřejnila záběr podezřelého a žádá veřejnost o pomoc při určení jeho identity. Muži hrozí za sexuálně motivovaný trestný čin až pět let vězení, uvedl policejní mluvčí Jan Rybanský.

reklama