CNN Prima News nemovitosti

nemovitosti

Výpis příspěvků ke štítku „nemovitosti“

Ceny nájmů letí raketově vzhůru nejen v Praze. O každý byt se přesto hlásí desítky zájemců

2. října 2022 10:43

Zájem o nájmy se od června drží na vysoké úrovni a po letních prázdninách ještě stoupl. Ceny vzrostly meziročně o 20 až 30 procent a v Praze dosáhly podle realitních společností průměrně až hranice 400 korun za metr čtvereční. Výrazně narostl počet zájemců o inzeráty, na jeden se průměrně přihlásí kolem 40 zájemců a rekordmanem je podle digitální realitní služby Bezrealitky byt s počtem 327 poptávek.

Babišova kauza ve Francii? O své voliče by nepřišel, i kdyby zabil holčičku, říká analytik

12. srpna 2022 23:46

Problémy šéfa ANO Andreje Babiše ve Francii by jeho hnutí neměly nijak zvlášť uškodit. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS se na tom shodli političtí komentátoři Martin Schmarcz a Thomas Kulidakis. Podle nich se totiž Babišovi potenciální voliči zabývají především situací v České republice. Čerstvá zpráva o tom, že na expremiéra si chce posvítit francouzská justice kvůli akvizicím jeho nemovitostí na Francouzské riviéře, je prý už tolik nezajímá.

Ceny nemovitostí výrazně klesnou, míní expert. Finančník radí, jak zhodnotit úspory

6. srpna 2022 13:50

Dobrá zpráva, ceny nemovitostí by mohly klesnout o 10 až 20 procent. Tak vnímá rozhodnutí centrální banky nezvyšovat základní úrokovou sazbu realitní makléř Jiří Hanousek. Finanční poradce Oldřich Beránek ale varuje před 20% inflací. Lidé podle něj nejlépe ochrání své úspory konzervativními investicemi, poradil ve vysílání CNN Prima NEWS.

Kam investovat peníze během vysoké inflace? Zlato i sběratelské předměty, radí ekonomové

31. července 2022 13:08

Inflace v Česku pravděpodobně ještě nedosáhla svého vrcholu. Ceny v červnu meziročně stouply o 17,2 %. Nabízí se tak otázka, co dělat se svými úsporami, aby se neznehodnotily? Ekonomové a finanční analytici Čechům radí, ať své peníze hlavně nenechají ležet ladem a ať je investují. Jenže jak? Reportéři CNN Prima NEWS zjišťovali možná řešení.

Ministři odhalili své majetky. Který člen Fialovy vlády je nejbohatší?

12. května 2022 22:33

Většina členů vlády premiéra Petra Fialy (ODS) zveřejnila svá majetková přiznání. Z dostupných údajů je patrné, že nejmovitějším ministrem bude šéf resortu průmyslu a obchodu Jozef Síkela (za STAN). O majetková přiznání žádala redakce webu Seznam Zprávy. Prosbě zatím nevyhověli jen ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS) a ministryně obrany Jana Černochová (ODS).

Sledujte ŽIVĚ Hlavní zprávy: Lidé kupují méně nových bytů. Čeká to i starší nemovitosti?

30. dubna 2022 17:35

Navzdory klesající poptávce ceny bytů rostou o desítky procent. Například v metropoli letos lidé zaplatili v průměru za metr čtvereční už skoro 146 tisíc korun. Zdražují ale i staré byty. U nich se průměrná cena za metr čtvereční blíží sto třiceti tisícům korun. Co vše nás ještě čeká, se dozvíte v Hlavních zprávách na Primě a CNN Prima NEWS od 18:55.

Na pojistném se díky rostoucí konkurenci dají ušetřit tisíce. Na co si dát pozor?

19. dubna 2022 06:08

Také stále přemýšlíte, jak ušetřit? Zkuste se podívat na své pojistné smlouvy. Třeba na pojištění nemovitosti se dá ročně ušetřit pár set korun, a to i přesto, že ceny nemovitostí šly nahoru. Důvodem je rostoucí konkurence. Na pojištění vozu se dají dokonce ušetřit i tisíce korun ročně. Pokud budete pojišťovnu měnit, podívejte se, na co byste si měli dát pozor.

Příliv ukrajinských uprchlíků urychlí růst cen nájmů. Vláda musí jednat, říká expert

30. března 2022 22:32

Příliv ukrajinských uprchlíků pravděpodobně urychlí růst cen nájmů. V pořadu Co na to vaše peněženka na CNN Prima NEWS to řekl hlavní ekonom České bankovní asociace Jakub Seidler. „Kombinace růstu cen energií, potravin i cen bydlení může být velmi problematická. Vláda nejspíš bude muset nějaké kroky udělat,“ uvedl Seidler.