CNN Prima News nemovitosti

nemovitosti

Výpis příspěvků ke štítku „nemovitosti“

Ceny komerčních nemovitostí jsou na maximu. A klesat nebudou, říká expert

Bytová krize už několik let znemožňuje vlastní bydlení řadám Čechů. Nemovitosti jsou pro ně jednoduše nedosažitelné kvůli vysokým cenám a těžko dostupným hypotékám, jejichž úrokové sazby rovněž vyskočily do výšin. Například u novostaveb odborníci po startu krize zaznamenali meziroční prodejní propad o 80 až 90 %. Jak je to v případě komerčních nemovitostí? I v tomto případě realitní trh zaznamenal výraznou změnu, její dopadly ale nebyly tak drastické. Jak řekl Radek Procházka, expert na komerční nemovitosti, v pořadu Interview PLUS, obchodování s průmyslovými a kancelářskými prostory zatím vládne poměrně zdravá aktivita.

Nová tvář Prahy? Ulice nebudou pojmenované po mužích, ale po ženách, popsal developer

Hlavní překážkou vzniku nového Metropolitního plánu Prahy je zejména legislativa, kterou komplikuje i historický ráz města. Developer Luděk Sekyra ale věří, že se ho i tak v nejbližší době dočkáme. A jak by měla nová Praha podle něj vypadat? Nejde jen o výstavbu, ale také o vyprávění příběhů a především navození pocitu domova, uvedl v pořadu Svět financí s Trinity Bank na CNN Prima NEWS. Jednou z cest je i pojmenování nových ulic podle významných žen.

Máte dostatečně pojištěnou nemovitost? Speciální kalkulačka vám to pomůže zjistit

Jak vyplynulo z analýzy České asociace pojišťoven (ČAP), až dvě třetiny nemovitostí vykazují určitý stupeň podpojištění. Asociace ve spolupráci s Katedrou Ekonomiky a řízení ve stavebnictví Fakulty stavební ČVUT v Praze proto vyvinula kalkulačku, která lidem pomůže zjistit, zda právě jejich nemovitost – v tomto případě rodinný dům – je dostatečně pojištěn. V září byl tento jednoduchý nástroj představen veřejnosti, která jej nyní může využívat. Vyzkoušejte ji i vy.

Tisíce nemovitostí brzy propadnou státu, varuje úřad. Podívejte se, zda to nehrozí i vám

V Česku se nacházejí vyšší desítky tisíc staveb a pozemků, které nemají správně zapsaného vlastníka. Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) varuje, že takový majetek v případě nečinnosti vlastníka do konce roku propadne státu. Zjistěte si rychle a jednoduše, zda se tento problém netýká i vás. CNN Prima NEWS nabízí přehledný návod.

Hypotéky jsou šeredně drahé a nyní bych si ji nebral, řekl Kovanda. Odhadl, kdy opět zlevní

V tuto chvíli bych si hypotéku nebral, jelikož jsou šeredně drahé. V novém pořadu Svět financí s Trinity Bank na CNN Prima NEWS to řekl ekonom Lukáš Kovanda. On osobně by prý raději počkal do roku 2025, kdy se očekává pokles úrokových sazeb. Zároveň ale dodal, že se máme připravit na to, že ceny nemovitostí i v budoucnu zřejmě porostou.