Byl to empatický a skromný člověk, vzpomíná na učitele zabitého ve Vrútkách známá

Kriminalisté na Slovensku pokračují ve vyšetřování motivu 22letého útočníka, který ve čtvrtek zabil jednoho člověka a další čtyři zranil na základní škole ve Vrútkách. Policie pachatele krátce po útoku zastřelila. Šlo o bývalého žáka této školy. Jeho obětí se stal zástupce ředitelky, který se podle slovenské policie snažil útočníkovi bránit ve vstupu do budovy. Reportér CNN Prima NEWS Jakub Nakládal na pietním místě mluvil s ředitelkou sousední základní školy, která zavražděného učitele znala.

„Byl to empatický a skromný člověk. Měl rád lidi, děti... Jeho první žena zemřela na těžkou nemoc. Znali jsme jeho děti i celou jeho rodinu,“ vzpomínala na zemřelého učitele ředitelka sousední základní školy Jarmila Matějčíková.

„Znali jsme ho hodně blízko. Je nám moc líto, že se jeho osud završil takovýmto způsobem,“ dodala.

O útoku ve Vrútkách na Slovensku v pátek odpoledne jednal krizový štáb. Podle primátora Branislava Zacharidese policie v tuto chvíli podniká kroky k tomu, aby zajistila bezpečnost obyvatel. Příští týden bude primátor o situaci jednat také se slovenským ministrem školství. Zacharides potvrdil, že všichni ti, kteří byli při incidentu zraněni, jsou ve stabilizovaném stavu. Škola ve Vrútkách prozatím zůstane uzavřená.

Tagy: