reklama

Motiv útoku na školu ve Vrútkách policie zatím nezná. Zranění zůstávají v nemocnici

Dvaadvacetiletý muž ve čtvrtek napadl nožem pracovníky a žáky školy ve Vrútkách na severozápadě Slovenska. Zástupce ředitelky jeho útok nepřežil, muž pobodal navíc další dva dospělé a dvě děti. Policisté později pachatele zastřelili. Prezident slovenského policejního sboru Milan Lučanský potvrdil, že se mělo jednat o bývalého žáka školy. Motiv útočníka je ale stále neznámý.

reklama

Několik desítek lidí ve čtvrtek uctilo památku zástupce ředitele, kterého pobodal agresivní útočník. Ten potom poranil další dva dospělé a dva žáky školy. chlapec má mnohočetná zranění na hrudníku a břiše. Holčička schytala pár řezných ran. Mezi další poraněné patří údajně školník a ředitelka školy. Všichni by však měli být mimo ohrožení života.

Policisté, kteří útočníka nakonec zastřelili, utrpěli poranění, když je zasáhly jejich vlastní odražené projektily. Podle policejního prezidenta Milana Lučanského je však i jejich stav stabilizován. Ve škole tento pátek mají ředitelské volno. S největší pravděpodobností škola do konce školního roku už neotevře.

Motivy pachatele policie stále nezná. Podle některých zdrojů trpěl psychickými problémy. Někteří bývalí žáci školy naopak konstatovali, že muž patřil k bezproblémovým žákům. Podle jedné z jeho bývalých spolužaček byl na škole šikanován, což tehdy přecházel mlčením nebo pláčem. Ať už byly pohnutky útočníka jakékoliv, podle policistů se jedná o zcela výjimečný případ.

Slovenský premiér Igor Matovič chce pro zesnulého učitele navrhnout státní vyznamenání. Podle jeho slov to byl hrdina. „Obyčejný člověk, který se obětoval, aby zachránil životy jiných,“ řekl Matovič.

Tagy:

Hlavní zprávy

Kubek se ostře pustil do Voráčka: Šíříte nesmysly. A vy zas deptáte lidi, hájil se lékař
Koronavirus

Kubek se ostře pustil do Voráčka: Šíříte nesmysly. A vy zas deptáte lidi, hájil se lékař

V pořadu Co Čech, to politik! na CNN Prima NEWS došlo k velmi ostrému názorovému střetu mezi prezidentem České lékařské komory Milanem Kubkem a lékařem Vlastimilem Voráčkem. Kubka rozčílilo, když známý ortoped, který nechvalně proslul kvůli údajnému nakažení několika českých sportovců během letu z Prahy na letní olympiádu v Tokiu, během vysílání doporučoval ústní vodu jako prevenci proti covidu.

Velké aerolinky ruší lety do USA. Bojí se tam přistávat kvůli novým 5G sítím
Zahraničí

Velké aerolinky ruší lety do USA. Bojí se tam přistávat kvůli novým 5G sítím

Spojeným státům hrozí krize v letecké dopravě katastrofických rozměrů. Tentokrát není příčinou pandemie, ale zavádění 5G sítí na amerických letištích. Podle několika aerolinek může spuštění nové služby způsobit, že dopravci nebudou moci používat velkou část svých dálkových letadel. Signál 5G může totiž narušit správnou funkci některých palubních systémů.

Už třetí žena tvrdí, že ji obtěžoval Trávníček: Bylo mi 15, jeho pohádky nesnesu
Lifestyle

Už třetí žena tvrdí, že ji obtěžoval Trávníček: Bylo mi 15, jeho pohádky nesnesu

Již třetí žena se médiím svěřila s údajným sexuálním obtěžováním ze strany herce Pavla Trávníčka. Ten ji měl podle Seznam Zpráv jako nezletilou nalákat do své šatny. Ženě ale pomohla náhoda. Svojí zpovědí chce pomoci dalším obětem s podobnou zkušeností. Trávníček se již dříve proti podobným nařčením prostřednictvím svého právníka ostře ohradil. Pohrozil, že se bude proti těmto „nehorázným útokům“ bránit.

Babiš: STAN je nejhorší zlo ve vládě. Vylezli navrch po Kalouskovi a podvedli Piráty

Hnutí STAN je to nejhorší, co je v současné vládě. Taková slova pronesl expremiér a šéf hnutí ANO Andrej Babiš na čtvrtečním představení své stínové vlády. Do partaje nynějšího vicepremiéra a ministra financí Víta Rakušana se opřel také kvůli nevyjasněným finančním darům či kauze kolem 1. místopředsedy hnutí Jana Farského a jeho univerzitní stáže v USA.

Lidí, kteří měli kvalitní imunitní systém, jsou dnes plné hřbitovy, hájí Kubek vakcínu

Prezident České lékařské komory Milan Kubek se ve vysílání CNN Prima NEWS ostře pustil do lékaře Vlastimila Voráčka za jeho přístup k očkování proti covidu. Známý ortoped, který nechvalně proslul kvůli údajnému nakažení několika českých sportovců během letu z Prahy na letní olympiádu v Tokiu, totiž v pořadu Co Čech, to politik! zmínil, že vakcínu odmítl, protože má prý kvalitní imunitní systém.

Kauza odebrání synů: Šance na vítězství Michalákové je už malá, řekl po soudu Zaorálek

Rozhodnutí evropského soudu v případu odebrání dětí Evě Michalákové je zřejmě definitivní. Ačkoliv existuje možnost odvolání se k Velkému senátu, soudci ji mohou vetovat, myslí si bývalý ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD). Ve vysílání CNN Prima NEWS přiznal, že ho verdikt do jisté míry překvapil – v podobných kauzách totiž byla rozhodnutí evropského soudu o něco příznivější.

reklama

Domácí zpravodajství

Nová vakcína na omikron nebude. Výrobci totiž nejsou blbí, tvrdí Flegr

Čím dál častěji se mezi odborníky mluví o tom, že by výrobci měli vytvořit nové vakcíny, které by lépe reagovaly na nové varianty koronaviru. Podle Jaroslava Flegra to ale není na místě, a to hned z několika důvodů. „Dosavadní vakcíny jsou zatraceně dobré a výrobci nejsou blbí. Dovedou si spočítat, že než by dovedli vakcíny do stádia výroby, bude dávno po omikronu,“ uvedl evoluční biolog ve svém prohlášení.

Video z nehody na D5: Auta se jen klouzala. Nejlepší bylo vyskákat, popsal řidič

Aktualizováno

Redakci CNN Prima NEWS se podařilo získat video z nehody 36 osobních a nákladních automobilů na dálnici D5 u Žebráku. Je na něm vidět, jak řidiči nemohli kvůli čerstvému sněhu na silnici kontrolovat své vozy a začali do sebe postupně najíždět. Šest lidí se zranilo, někteří z nich museli být transportováni vrtulníkem do Prahy. Provoz v obou pruzích byl obnoven až po 22. hodině.

Konec nadějí pro Michalákovou: Své dva syny vídat nesmí, potvrdil soud ve Štrasburku

Aktualizováno

Evropský soud pro lidská práva (ESLP) ve čtvrtek rozhodl ve prospěch Norska v případu Češky Evy Michalákové, které norská sociální služba Barnevernet před více než deseti lety odebrala syny Denise a Davida a umístila je do pěstounské péče. Podle soudu ve Štrasburku Norsko v případu odebrání dětí manželům Michalákovým neporušilo příslušný článek Evropské úmluvy o ochraně lidských práv.

reklama