reklama
CNN Prima News učitel

učitel

Výpis příspěvků ke štítku „učitel“

Známý český učitel a básník zemřel na postcovidový syndrom. Lékaři varují před příznaky

V důsledku postcovidového syndromu předminulý týden zemřel montessori pedagog Radek Glabazňa. Zprávu o náhlém úmrtí zveřejnila Asociace Montessori ČR, která o něm mluví jako o velmi schopném kolegovi i skvělém kamarádovi. Zanechal po sobě ženu a čtyři dcery. Postcovidový syndrom se vyznačuje depresí, úzkostí nebo třeba roztěkaností. Experti varují před tím, že ho lidé nemusí přežít nebo budou mít trvalé následky.

Muslimská dívka se bála otce a lhala o svém učiteli. Toho pak zavraždil extremista

Francouzský učitel Samuel Paty, kterému sťal loni hlavu mladík původem z Čečenska, zřejmě nemusel zemřít. Celý příběh se pravděpodobně odehrál jinak, než se doposud předpokládalo. Studentka, která vyznává islám, půl roku po vraždě přiznala, že si vše vymyslela. Na hodinách, při nichž učitel mluvil o svobodě slova a ukazoval karikatury proroka Mohameda, vůbec nebyla.

Celá Francie je kvůli islamismu v nebezpečí, napsal učitel. Dostal policejní ochranu

Francii loni šokoval případ Samuela Patyho, učitele z pařížského předměstí, který zemřel proto, že žáky nabádal ke svobodě projevu. Nyní se do problémů dostal učitel filozofie Didier Lemaire, také z pařížského předměstí, který se Patyho zastal s tím, že jeho město i celá Francie je kvůli islamismu v nebezpečí. Výsledkem bylo, že dostal policejní ochranu.

Škoda za zavření škol je a bude vysoká, tvrdí učitel roku Tomáš Míka

„Vypovídací hodnota známek se snižuje,“ uvedl předseda školních asociací Tomáš Míka v pořadu Nový den CNN Prima NEWS. Jedno z pozitiv, které krize přinesla, je podle Míky to, že studentům ukáže, jak je důležité se orientovat na vědomosti a schopnosti a že „známky jsou svým způsobem taková polní tráva, marná sláva“. Co si myslí o pravidelném testování studentů a o úlevách v rámci maturit?

reklama