CNN Prima News učitel

učitel

Výpis příspěvků ke štítku „učitel“

Vyprovokoval mě, nechtěl jsem to udělat. Mladík zabil učitele mačetou, plán měl ale jiný

5. prosince 2022 12:10

Jaroslav Ř., který letos v březnu podle obžaloby mačetou zabil učitele středního odborného učiliště v pražské Michli, v pondělí před soudem řekl, že ho pedagog k činu vyprovokoval. Zbraní chtěl pedagoga prý jen postrašit a promluvit si s ním. Nesouhlasí s tvrzením, že by vraždu plánoval. Naopak podle soudního spisu měl chtít původně svého učitele upálit. Mladíkovi hrozí až dvacetileté vězení.

Když je pomoc druhým na prvním místě. Procestujte s Filipem svět a šiřte dobré skutky

5. listopadu 2022 16:44

Životní cíl Filipa Ourody by se dal shrnout do jednoduchého slovního spojení: pomáhat druhým. Už svou profesí učitele biologie a tělocviku předává znalosti tam, kde je to potřeba. Nyní se však rozhodl podat pomocnou ruku lidem napříč kontinenty. Během své cesty kolem světa má v plánu rozdávat radost a využívat svých schopností na maximum. A součástí jeho dobrosrdečné cesty můžete být i vy.

Oblíbený učitel Marián nepřežil srážku s kamionem. Zemřely i jeho matka a sestra

24. května 2022 12:57

K tragické dopravní nehodě došlo v pondělí mezi slovenskými obcemi Fekišovce a Nižná Rybnica. SUV pravděpodobně vjelo při předjíždění na rovném a přehledném úseku do protisměru a srazilo se s protijedoucím kamionem. V osobním automobilu zemřel podle webu Nový Čas oblíbený 55letý učitel Marián z nedaleké obce Sobrance.

Ukrajinci se bojí jedniček. Je to nejhorší známka, říká pedagog, který zdarma učí uprchlíky

22. dubna 2022 05:56

Chvíli to trvá, než si ukrajinské děti zvyknou, že jednička je v českých školách nejlepší známkou. „Několik ukrajinských rodičů se mě vyděšeně ptalo, proč zrovna jejich dítě muselo dostat jedničku. Na Ukrajině je to nejhorší známka, naše pětka,“ říká v rozhovoru pro CNN Prima NEWS 55letý pedagog Vladimír Kovář z Loštic na Olomoucku. Nyní se věnuje jazykové výuce dospělých uprchlíků, uvádí je také do české reality. „Zažívají i civilizační nárazy, na Ukrajině třeba nic nejde bez úplatků, korupce je všudypřítomná,“ říká.

Na pohřeb zavražděného učitele dorazili i studenti. Bude to dlouho bolet, smutní ředitel

13. dubna 2022 21:07

V krematoriu v pražských Strašnicích se ve středu ve 13 hodin lidé naposledy rozloučili s učitelem Středního oborného učiliště Ohradní. Jana K. měl mačetou usmrtit jeden z jeho studentů. Na pohřeb dorazily desítky lidí, včetně studentů, kterým škola zkrátila výuku, aby se mohli obřadu zúčastnit. Podle ředitele školy Karla Dvořáka je smrt Jana K. velká tragédie, která bude dlouho bolet. Školu znovu navštíví psychologové. Smuteční věnec zaslal i prezident Miloš Zeman.

Jak žáci reagují na vraždu na pražském učilišti? Psycholožka prozradila podrobnosti

8. dubna 2022 14:43

Od vraždy učitele v budově středního odborného učiliště v pražské Michli uběhl týden. Studenti i pedagogové se snaží s bezprecedentní situací vyrovnat. Podle psycholožky Galiny Jarolímkové brutální vražda nejvíce poznamenal třídu, do které docházel údajný útočník, a třídu, která se nacházela naproti kabinetu zavražděného učitele. Jarolímková to řekla v rozhovoru pro CNN Prima NEWS.